Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 61 to 70 of 115

Thread: The Last One

  1. #61
    Member ancamarketing's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Iasi
    Posts
    178
    Post (Dis)Likes
    Merci mult Emil de sfaturi, dar esti invitatul meu sa-l asezi mai priceput, eu nu am gasit pe nimeni care se pricepe, dar sunt doar niste sugestii cele prezentate de mine.
    Cioatele sunt asa cum sunt, nu le am taiat eu din ceva mai mare, asa au fost.

  2. #62
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Eu l-as aseza cu placere dar esti departe de mine. Daca iti permiti vin cu placere. Mentionez ca nu amenajez acvarii gratis.:-)

    Odata si odata trebuie sa ne invatam si noi romanii ca totul are un pret si pentru orice domeniu sunt oameni care stiu sa faca acel lucru.

  3. #63
    Member ancamarketing's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Iasi
    Posts
    178
    Post (Dis)Likes
    Eu ma gandeam ca de asta suntem pe un forum de acvaristica, sa ne impartasim cunostintele, experientele, esecurile, nu sa ne zburlim si sa ne umflam in pene unii la altii.
    Ai putea sugera, gratuit, niste aranjamente.

    Numai bine.

  4. #64
    High member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    bucuresti
    Posts
    559
    Post (Dis)Likes
    unii uita ca suntem aici pentru ca facem asta din pasiune si vrem sa invatam. rick,ce e cu tine, parca nu faceai remarci asa ...ciudate. Anca,vorba cuiva,"frumos nu este ce e frumos,frumos este ce imi place mie.... "in consecinta aranjeaza cum crezi tu mai bine de cuviinta cu ce materiale ai disponibile si cu ajutorul oamenilor binevoitori care dea sfaturi "gratis" poate iesi ceva frumos. Eu asa am facut mereu si mereu mi-a placut ce a iesit, si am si invatat destule...

  5. #65
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    A trecut vremea aceea @smileyface, gratis pun doar linkurile cu filmulete , multe cu habitaturi de peste tot. Cine-i interesat cu adevarat invata mult din ele.

  6. #66
    Member ancamarketing's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Iasi
    Posts
    178
    Post (Dis)Likes
    Emil am vazut cam toate filmuletele postate de tine si le urmaresc cu interes dar bine ar fi daca as avea vreo 100 de cioate din care sa aleg , asa ca am sa fac cu ce am si cum stiu. Oricum biotop nu are cum sa fie pentru ca am Severumi, altceva decat cei naturali Green.
    Multumesc pentru interes.

  7. #67
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Daca tie iti place restul nu conteaza. "Expertii" in acvaristica sa se duca sa-i pacaleasca pe aia de le pun castele in acvarii si sa ne lase pe noi in amatorismul nostru.
    Poti sa incerci sa combini lemenele (sa stea unul in altul) sa mai iasa din acvariu. Poti sa faci ce vrei tu, atat timp cat tie iti place. Nu te lua niciodata dupa gusturile celor de pe forum. Noi doar ne dam cu parerea si asta nu trebuie sa te intereseze.
    Oricum afirmatia: "Asta inseamna sa asezi acvariul dupa ureche si sa nu-l faci cu cineva care se pricepe." nu cred ca are treaba cu un forum de acvaristica.

  8. Likes sefer jesirah liked this post
  9. #68
    Member ancamarketing's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Iasi
    Posts
    178
    Post (Dis)Likes
    Multumesc pentru sustinere.
    Nu vreau sa intru intr-o polemica cu Emil, dar cred ca mi am dat seama de ce are aceasta atitudine.
    Nu vad unde mai este pasiunea si frumusetea atunci cand altcineva imi aranjeaza acvariul, eu doar am rugat pentru cateva opinii.
    Noi sa fim sanatosi ca oricum acvariul nu o sa ramana fara apa, cioate sau alte cele.

    Mai am niste crengi de salcie creata cu care am sa maschez si sa dau inaltime.

  10. #69
    Member marcusyon's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    263
    Post (Dis)Likes
    Pana la urma e decizia fiecaruia ce face cu timpul sau. Cat despre ajutor...tot asa
    2 caini, o pisica pe care o cheama Petrica si un acvariu. Ce urmeaza ?

  11. #70
    Member ancamarketing's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Iasi
    Posts
    178
    Post (Dis)Likes
    Eu nu am fortat pe nimeni chiar am rugat pe cine vrea sa si dea o parere.

  12. Likes Faye liked this post
Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •