Results 1 to 1 of 1

Thread: Sistem complet Co2 si filtru extern Eheim 2217

  1. #1
    Base member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    315
    Post (Dis)Likes

    Sistem complet Co2 si filtru extern Eheim 2217

    Am comis-o si eu. Rog moderatorul sa imi mute topicul la sectiunea vanzari. Mii de scuze!


    1. Butelie CO2 aproximativ 5kg. Nu mai stiu exact cat are si nici pana cand are revizia. Cel de la care am luat-o a vopsit-o si nu imi dau seama ce scrie pe ea. Pot spune ca la o bula pe secunda a tinut aproximativ 2 ani.
    Reductor cu reglaj fin
    Splitter pentru al doilea acvariu cu reglaj fin
    1 numarator de bule
    2 difuzoare co2
    furtun co2 negru
    Momentan e goala.
    600lei.

    2. Filtru extern Eheim 2217. L-am cumparat second, la mine e de un an jumatate. A fost in functiune pana acum 2 luni cand am trecut la sump. La curatare am reusit sa ii rup axul ceramic si a durat mai bine de o luna pana mi-a venit altul.
    E un filtru rezistent, mare si silentios. In dulap nu se auzea nimic. Banuiesc ca acum, avand si ax nou chiar nu scoate nici un bazait.
    Il vand impreuna cu un set de robineti Eheim, cumparati de noi si care au costat in jur de 100lei.
    Bonus voi da ceva bucati de furtun, dar as recomanda sa cumparati furtun nou. Eu am gasit intr-un magazin de bricolaj furtun transparent cu aproximativ 5lei metrul.
    Ii lipseste una din cele 5-6 clame care prind capacul. Asa l-am luat, asa l-am folosit, nu are nici cea mai mica problema. Cred ca poate sa functioneze si cu 2.
    Pentru a nu crea confuzii:
    Filtrul vine fara furtun si fara tevile de In si Out. Doar filtrul, setul de robineti eheim si axul ceramic sigilat.
    300lei.

    Dan 0744.471.874
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Dan.C.; 25-09-2015 at 11:49.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •