Results 1 to 5 of 5

Thread: Amestecarea solutiilor de fertilizare pt o saptamana ...

  1. #1
    Member SmAsH's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    247
    Post (Dis)Likes

    Amestecarea solutiilor de fertilizare pt o saptamana ...

    Salut, momentan folosesc Easy Life (profito+easycarbo) zilnic si completez JBL Ferropol saptamanal si intrebarea ar fi daca pot adauga cantitatile pentru intreaga saptamana din toate cele trei in acelasi recipient si sa adaug zilnic o singura doza in loc sa masor din fiecare pe rand ...
    Stiu ca o sa spuneti ca sunt lenes dar mi se pare mai practic asa plus ca as fertiliza mai constant si cu Ferropol-ul (zilnic).

  2. #2
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Eu zic ca poti ... sunt doar micro elemente. Nu am experimentat asa ceva, nu am citit nicaieri ca ar fi facut altcineva cum vrei tu .... dar eu cred ca ar merge ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  3. #3
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Profito si ferropol merg combinate, dar amandoua cu easy carbo nu !
    Mai bine le folosesti separat, dozand pentru o saptamana. Easy carbo oricum trebuie dozat in ficare zi dupa aprinderea lumini, asa este cel mai eficient.
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  4. #4
    Member SmAsH's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    247
    Post (Dis)Likes
    Am inteles, multumesc ... renunt la ideia cu amestecul ...

  5. #5
    Junior Member EugenStanga's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Iasi
    Posts
    71
    Post (Dis)Likes
    eazy carbo trebuie separat... oricum daca lasi recipientul deschis la eazy carbo... el expira destul de repede...(citisem pe un forum din Germania, tradus cu google translate)
    in rest... amestecul micro cu macro daca sunt folosite in recipiente mici.. care se vor consuma repede (cateva zile). zic ca e oky.. altfel cred ca pot intra in reactie substrantele ...nu crec ca mai sunt eficiente.
    Spor(t)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •