Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 30 of 30

Thread: "BORSH" de peste

  1. #21
    Member Mcostixxx's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Falticeni,Suceava
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    de azi
    atat timp cat vom urma "tiparele" nu vom fi mai mult decat ceea ce suntem...

  2. #22
    Member Mcostixxx's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Falticeni,Suceava
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    atat timp cat vom urma "tiparele" nu vom fi mai mult decat ceea ce suntem...

  3. #23
    Member Mcostixxx's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Falticeni,Suceava
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    am ridicat lampa la 10 cm deasupra acvariului intrucat GSA-ul nu a vrut sa inceteze, cu toate ca am co2 destul, si suplimentez aditional cu PO4...am taiat frunzele cu GSA si acum astept sa vad ce se intampla
    o poza
    atat timp cat vom urma "tiparele" nu vom fi mai mult decat ceea ce suntem...

  4. #24
    Member Mcostixxx's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Falticeni,Suceava
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    dupa concediu si lipsa de langa el, acvariul arata asa:

    tre` sa decupez ceva plante
    atat timp cat vom urma "tiparele" nu vom fi mai mult decat ceea ce suntem...

  5. #25
    High member Vasile's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Vatra Dornei
    Posts
    840
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Mcostixxx View Post
    dupa concediu si lipsa de langa el, acvariul arata asa:
    adica BETON
    - vezi profilul referitor la semnaturi -

  6. #26
    Member Mcostixxx's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Falticeni,Suceava
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    Multzam' Vasile...
    Nu se observa in poza, dar pinnatifida s-a imprastiat prin tot acvariul si observ ca la mine, cel putin, nu o pot controla cand se inmulteste si cred ca am sa renunt la ea. Uitandu-ma la acvariu am hotarat sa il las doar cu plante scunde, fapt pentru care am sa renunt si la hedyotis salmzanii...in locul ei voi pune lobelia sa fac o tufa faina. Vreau sa bag niste parvula pe langa cioate si sa mai iau niste cryptocoryne parva...
    In rest:am pierdut cei trei ottocinclus - nu mai cumpar acesti pesti decat doar daca stiu sigur ca provin dintr-o crescatorie (cei salbatici nu se adapteaza si nu ar mai trebui cumparati de acvaristi -fara cerere nu va exista oferta)
    Singura bucurie e ca a scazut temperatura
    atat timp cat vom urma "tiparele" nu vom fi mai mult decat ceea ce suntem...

  7. #27
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    64
    Post (Dis)Likes
    va mai puteti lua un concediu, fara nici o grija, acvariul arata BETON, vorba lui Vasile!

  8. #28
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Mcostixxx View Post
    In rest:am pierdut cei trei ottocinclus - nu mai cumpar acesti pesti decat doar daca stiu sigur ca provin dintr-o crescatorie (cei salbatici nu se adapteaza si nu ar mai trebui cumparati de acvaristi -fara cerere nu va exista oferta)
    Singura bucurie e ca a scazut temperatura
    Nu este o nebunie de aquascape, dar este un acvariu superb pe care si-lar dori orice pasionat de acest hobby !
    Felicitari Costi !

    Din pacate ottocinclus nu se reproduc in captivitate, si chiar daca s-ar reusi reproducerea lor, vor avea aceleasi cerinte de parametri ca in mediul natural si deficienta de adaptare la un altfel de mediu !
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  9. #29
    Member Mcostixxx's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Falticeni,Suceava
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dandumitru View Post
    Nu este o nebunie de aquascape, dar este un acvariu superb pe care si-lar dori orice pasionat de acest hobby !
    Felicitari Costi !

    Din pacate ottocinclus nu se reproduc in captivitate, si chiar daca s-ar reusi reproducerea lor, vor avea aceleasi cerinte de parametri ca in mediul natural si deficienta de adaptare la un altfel de mediu !
    Nu am nicio pretentie de aquascape si nici eu de aquascaper cu toate ca mi-as dori ca intr-o zi sa am un jurnal la rubrica in cauza...multumesc de aprecieri😊
    Referitor la ottocinclus, a fost reprodus in captivitate...varianta vestitus 😉
    http://www.planetcatfish.com/forum/v...hp?f=5&t=29245
    atat timp cat vom urma "tiparele" nu vom fi mai mult decat ceea ce suntem...

  10. #30
    Senior Member catalos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,798
    Post (Dis)Likes
    HAI cu poze actuale nene Costi, ori iara este plecat in concediu ? )
    cătălos

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •