Results 1 to 3 of 3

Thread: Briliant Ancistrus L 184 (L107)

  1. #1
    Junior Member shalau's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    bucuresti
    Posts
    76
    Post (Dis)Likes

    Briliant Ancistrus L 184 (L107)

    Creste uimitor de repede, masculii maturi fac mustati mari si cateodata fac si unele femele dar mai mici. Ajung la 13 cm. Acum o luna din 10 golani nu avea nici unul peste 2,5cm acum am vreo 3 care sar de 5,5-6cm. Le au aparut deja mustati la cei mai mari. Cred ca sunt masculi, cresc ca Fat Frumosii am pus si o poza cu un matur de pe net
    Attached Images Attached Images

  2. Likes marianmarian, Faye, Taz liked this post
  3. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Bucuresti/Pantelimon
    Posts
    138
    Post (Dis)Likes
    Ok, ai deja 13 topicuri deschise, fiecare cu cate o minune d'asta. Ne zici si cate bazine ai acasa? Ca sa stim daca tre' sa venim cu duba sau cu tirul in august.
    Deja nu mai are rost sa luam doar pestii, ca n-avem unde-i tine. Luam tot! Adresa nu mai e necesara, ca te urmarim intr-o zi cand pleci de la munca.

  4. #3
    Junior Member shalau's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    bucuresti
    Posts
    76
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Faye View Post
    Ok, ai deja 13 topicuri deschise, fiecare cu cate o minune d'asta. Ne zici si cate bazine ai acasa? Ca sa stim daca tre' sa venim cu duba sau cu tirul in august.
    Deja nu mai are rost sa luam doar pestii, ca n-avem unde-i tine. Luam tot! Adresa nu mai e necesara, ca te urmarim intr-o zi cand pleci de la munca.
    Astia sunt toti, nu mai am. chiar aiurea s au nimerit 13 specii de welse, dar daca ii pun la socoteala si pe ancistrusii comuni pe care i stim toti( normali, albino, voalati, nevoalati) ar fi 14 specii Deci am scapat de ghinion in 8 bazine ii tin. mai vroiam inca vreo 3 specii da... n am unde sa i mai bag, L007Leoporacanthicus galaxias, L264 Leoporacanthicus joselimai, L204 Panaqolus albivermis acestia trei se fac cam mari trebuie spatiu...bazine mari,

  5. Likes dandumitru, marianmarian liked this post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •