Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 29 of 29

Thread: Acvariu 350 litri

  1. #21
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Azi cand am fost la domnul Cristi am luat inca un sun sun ) de 2000l/h pe care l am umplut cu siporax si vreau sa spun ca e vârtej in acvariu ! O sa vad cum se comporta cu mizeria in acvariu si voi pune si un prefiltru eventual inca un filtru ! Maine revin si cu poze nu am mai apucat sa fac in seara asta deoarece m am chinuit sa împart in doua racordurile de la chiuveta si sa le montez pe un in în acvariu , ca sa ajute la schimburile de apa săptămânale si dupa toata munca curgeau ...in fine ! Maine poze cu acvariul plin!

  2. #22
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by gabrielpapi View Post
    Si ce idei imi dati pt a instala un prefiltru pe un fluval 305 ? Dupa cum stiti fluval-urile au acele furtune gen masina de spalat,speciale pt gama fluval
    Gabi sa stii ca daca te chinui putin cu atenție si cu un pic de îndemânare poti recupera modele care sunt pe furtune acelea pe care scrie fluval si le poti lipi la un alt furtun ! Asa am facut eu ! Dar atenție fluvalul are in ul si out ul prin metoda îndoiri furtunului la intrarea in acvariu si bineinteles nu merge orice fel de furtun deoarece se gâtuie ! Trebuie sa cauti furtun pentru piscine ! Gasesti la Dedeman sau Hornbach alb sau negru ! Mufele le dai jos dupa furtune cu caterul dar mare atenție si sa te Pregătești cu bani pentru altele noi inainte sa faci asta ! Spor !

  3. #23
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by avl View Post
    Nu se compara in ce sens?
    ) Pai.... "bine coane``..." dar noi vorbim de lucruri diferite Tu zici BF la altceva.... ala cu 2 iesiri este "bun".... ptr ca are putere sa traga cum vrea muschiul lui...
    Eu ma refeream la "asta": https://www.google.fi/search?q=BF4+s...g&ved=0CDEQsAQ

    Dar tot mai bun este prefiltrul canistra (parerea mea)
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  4. #24
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Bineinteles ca o sa imi Spune-ți ca nu are un aer natural dar la Lățimea acvariului de 33 cm nu prea am cum sa le pun mai pe spate ! Inca nu am bagat peștii , sa bag un Aqua safe sau safe start ?



  5. #25
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Atat timp cat circula apa peste tot si nu ai depuneri de detritus la baza pietrelor.... "e bine"
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  6. #26
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Mie imi place. Am vazut acvariul pe viu si nu cred ca se putea face mai mult.
    Daca chiar te grabesti poti baga EasyStart , desi cele 3 saptamani de asteptare sunt sfinte ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  7. Likes Nimeni liked this post
  8. #27
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    ...... si nu cred ca se putea face mai mult..
    Daca ii dai si 4 pompe de valuri mici... reuseste sa invarte apa cum trebuie
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  9. #28
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Domnul Cristi voi baga cu siguranta niste fiole pentru ciclare ! Si o pompa sau 2 de valuri voi vedea daca ramane pe jos ceva mizerie dar dupa cate pietre sunt voi baga cu siguranta pompe de valuri !

  10. Likes Nimeni liked this post
  11. #29
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Un update dupa ce am tăiat pietrele in 2 si am bagat 2 rădăcini de red moor cu anubiasi !








    Si doi congolezi in Africa care au impartit acvariul in 2 ! Săptămânal scot pui, in fiecare marți le trag puii cu furtunul ,pana luni au pui din nou ! Cred ca au icre in ei non-stop )!

  12. Likes Nimeni liked this post
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •