Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 91 to 96 of 96

Thread: Tetratec 1200 Probleme!

  1. #91
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    iasi
    Posts
    111
    Post (Dis)Likes
    La Ex-ul meu de 1200 litri, i-am uns toate garniturile (inclusiv cele de la pompa de amorsare), cu vaselina siliconica. Am juma' de an si nici macar nu am mai deschis usita de la dulapul de sub acvariu ca sa vad ce-i cu el. L-am luat SH. La inceput a curs putin. Am desfacut Hose unit si am etansat IN si OUT (cele pe care se prind furtunele si care se rotesc la 180 grade) cu calt si Pasta Verde (chiar asa se numeste). Intr-adevar acum IN si OUT nu se mai misca. dar nici nu mai curge, deloc.
    Si inca o chestie, ar fi bine sa inchideti un pic caneaua pe IN la filtru, ajuta ca nu se creaza presiune.

  2. #92
    Base member sorin1701's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Pajura
    Posts
    413
    Post (Dis)Likes
    Va rog nu le mai numiti filtre TETRA. Am impresia ca asta este originalul
    http://www.marinelandc-series.com/
    Si cei de la TETRA au citit ordinea inversa a mediilor .
    Glumesc am vazut mai multe produse similate cu EX-urile si brenduite diferit si in momentul cind am vazut EX-urile la noi cu acea eticheta de NEW. Chinezul il brenduieste cum vrei. Nu mai gasesc accele filtre cu carcasa roz. In fine apar din ce ince mai des asa ceva.
    Se pare ca viitorul suna rau.

  3. #93
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Marineland, este denumirea sub care se comercializeaza in State. Asta nu inseamna ca este mai bun.

  4. #94
    Base member sorin1701's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Pajura
    Posts
    413
    Post (Dis)Likes
    Cine a spus ca sunt mai bune, am spus ca este unul din produsele pe care le fac chinezii si le benduiesc cum vor. Este frumos cind te duci in china la o expozitie si vezi un produs la 100 de firme. Daca le iei pe caprarii 50 doar vind din dreapta in stinga iar 50 sunt producatorii de produsul respectiv. Dintre cei 50 de producatori spun ca produsul lor este original (ei au investit in cercetare). Iar daca spui ca le cumperi 2 vagoane, ti-le brenduiesc cu ce nume vrei.
    Daca ai un ochi format poti vedea defectele matritei, si astfel poti afla untde au fost turnate. Daca va uitati dupa datori va luati cu minile de cap.

  5. #95
    Base member Banzai's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Fukushima-3rd reactor
    Posts
    370
    Post (Dis)Likes
    Iti garantez ca nu trebuie sa te deplasezi pina in China pentru a vedea acest lucru. Acum citiva ani in urma, vrind sa achizitionez o masina de spalat, am gasit similitudini pina la nivel de abtipild intre firmele Alaska, NEI si Zanusi.
    Pina si codul matritei de injectare a sertarasului pentru detergenti/inalbitori era acelas.
    Cei ce nu pot sa-si aminteasca trecutul sunt condamnati sa-l repete - Santayana - Coda Bene Gesserit

  6. #96
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    vaslui
    Posts
    41
    Post (Dis)Likes
    si mie imi picura la fel pe la clemele alea de prindere ,dar la un moment dat se opreste....

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •