Results 1 to 4 of 4

Thread: African setup

  1. #1
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes

    African setup

    Am redecorat problema era prea mare aglomerație, prea multe pietre pentru acvariul asta !




  2. #2
    Base member aLLLx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Drept sa spun mie imi aduce aminte de insula pastelui, daca vrei sa para natural "deranjeaza" pietrele, daca nu inlocuieste-le cu niste moai in miniatura

  3. #3
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Natural nu va iesi nici cand numai daca ma urc pe o scara in casa si arunc bolovanii in acvariu )! Momentan nu am alte pietre cu aspect mai rotund ca sa fac un landscape natural ! Si oricum e acvariul prea mic !

  4. #4
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Au inceput sa prinda culoare "baietii" si bineinteles au inceput dispute ! Au iesit 3 masculi de Socolofi si o sa ii bag in celalalt acvariu de 240 litri (tot cu ciclide dar mai dureaza pentru ca sunt prea mici iar acolo am ciclide mature)sau eventual ii voi da 2 din ei , caeruleus observ ca este un singur mascul , acei inca nu afișează nimic , maingano am un mascul foarte frumos si inca unul decolorat dar vad ca sunt pașnici nu se bat intre ei, au treaba doar cu Socolofi si lombardoi , lombardoi am sigur 1 mascul si 2 femele . Dar nu inteleg la Socolofi am 3 masculi dintre care 1 din ei este inchis cu dungi deschise adica invers color ...din ce cauza? Iar elongatus au ramas in urma foarte mult , jumate din ceilalți si au fost aceeași mărime toti , este normal sa fie asa au o rata de creștere mai redusă fata de ceilalți? La fel si msobo! Tin sa mentionez ca ii hrănesc de 2 ori pe zii dimineața cu tetra discus iar seara cu spirulina de la jbl !
    https://youtu.be/FI8IyXJSe14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •