Results 1 to 9 of 9

Thread: începător killifish

  1. #1
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes

    începător killifish

    Va salut domnilor! Vreau sa ma apuc de killifish, am un acvariu diversa curb de 112 litri. Plantat binishor si vreau sa încerc cu acești peștișori deosebiti. In domeniul acvaristicii nu sunt începător dețin acvariu de ceva vreme. Am nevoie de ceva sfaturi. In acvariul meu pot tine 2 sau chiar 3 varietăți de killi? Si ca sa nu suprapopulez cam in ce număr de pesti ar trebui sa ma încadrez?

    Si o recomandare de unde as putea cumpăra killifish?

  2. #2
    Junior Member nana's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    55
    Post (Dis)Likes

  3. #3
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by nana View Post
    Mulțumesc pentru răspuns! Am încercat sa vb cu okipho dar vad ca nu îmi răspunde. Posibil e ocupat. Sper sa reușesc sa îmi achiziționez câțiva killi de la el.

  4. #4
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    eu as dori sa achizitionez urmatoarele specii: Nothobranchius guentheri Zanzibar, Aphyosemion australe, Chromaphyosemion bitaeniatum Ijebu Ode, daca ma poate ajuta cineva va rog sa imi scrieti.

  5. #5
    Member ancamarketing's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Iasi
    Posts
    178
    Post (Dis)Likes
    Vezi ca userul pe care nu il gasesti are anunt cu nr de tel pe olx la sectiunea animale in Iasi. Are sigur Notobranchius ca am luat si eu de la el. Numele lui e Viorel Cantea. Cauta l acolo si suna l are titlu ceva cu killiefish si mai are un anunt cu Ciclide americane.
    Spor

  6. #6
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by ancamarketing View Post
    Vezi ca userul pe care nu il gasesti are anunt cu nr de tel pe olx la sectiunea animale in Iasi. Are sigur Notobranchius ca am luat si eu de la el. Numele lui e Viorel Cantea. Cauta l acolo si suna l are titlu ceva cu killiefish si mai are un anunt cu Ciclide americane.
    Spor
    Mulțumesc frumos! Pentru informație. Rămân dator

  7. Likes ancamarketing liked this post
  8. #7
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Insista caci din cate stiu este cam ocupat si poate nu a putut raspunde. Sigur are ce-ti doresti tu. Noto chromi merg dar sa-i scoti separat pentru depunere. Au cerinte diferite la depunere. Australe cred ca se fac cam mari si pot agresa celelalte 2 specii dar asta mai bine il intrebi pe Viorel.

  9. #8
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by rick View Post
    Insista caci din cate stiu este cam ocupat si poate nu a putut raspunde. Sigur are ce-ti doresti tu. Noto chromi merg dar sa-i scoti separat pentru depunere. Au cerinte diferite la depunere. Australe cred ca se fac cam mari si pot agresa celelalte 2 specii dar asta mai bine il intrebi pe Viorel.
    Mulțumesc rick pentru sfat.

  10. #9
    Junior Member nana's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    55
    Post (Dis)Likes
    Vorbeste mai repede cu el.Azi am vorbit cu el si avea toate speciile care le doresti ,doar ca la o specie mai avea doar o pereche si era cu ea la piata la vanzare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •