Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: htc one m7 sau samsung A3-dual sim

  1. #1
    Base member alin82's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes

    htc one m7 sau samsung A3-dual sim

    Vreau sa achiziționez un telefon dual sim. Bugetul e max1500 lei imim place cum arată samsung A3 dar cineva mi-a recomandat htc m7 .nu ma pot decide.Care e mai bun? La ce ar trebuii sa ma uit? Antutu da un punctaj in jur de 22000 pentru amāndouă. Desi procesor mai bun are htc are camera mai slaba.4mp.
    Nu as spune nu nici la un lenovo,am o tableta si sunt f. Mulțumit.
    Ajutati-ma cu ceva sfaturi.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    184
    Post (Dis)Likes
    Salut, iti recomand Jiayu S3, 5.5 Inch 1080P Full HD, 4G/LTE, MT6752 Octa Core ( eu il am de o luna si si este foarte Ok) . Are 40000 in Antutu. Costa undeva la 1000 Ron
    La Samsung platesti brandul mai mult.
    Eu sunt foarte multumit de chinezarie, am cumparat-o de la un site chinesesc sa gaseste si in Romania am varianta de 2 GB si pana acum am primit doua update OTA de la ei.

  3. #3
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Eu am trecut de la Samsung la HTC.
    HTC are cateva minusuri in ceea ce priveste partea de functionalitate, minusuri care inca ma enerveaza. Are insa un design mult mai placut si bateria tine mai mult.
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    184
    Post (Dis)Likes
    Eu de la Samsung la Jiayu.
    Samsung are materiale proaste la telefoane si touchwizz ala care te scoate din minti.
    Ultimile modele de top au materiale de calitate dar nu pot sa dau 3500-4500 lei pe un telefon.

  5. #5
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Arunca un "ochi" si la CAT B15 (click pe link)
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  6. #6
    Base member alin82's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    Am dubiu la htc din cauza camerei de 4mp? Am fost azi in mag si am văzut A3 e super si camera e ok. Dar totuși am ceva rețineri? Cum is pozele de la htc?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Medias
    Posts
    40
    Post (Dis)Likes
    Pe post de user HTC, din pacate doar desire 300 care e cel mai frumos telefon pe care mi l-am permis....si cand zic frumos ma refer la un design cum nu va inchipuiti la un telefon sub 1k lei(jumatate din suma)...deci din aceasta postura va pot spune ca Samsungul de 2 lei al sotiei(trend lite, tot cam pe acolo ca pret) are camera de 5 ori mai buna, la mine mai lipseste si blitzul dar calitatea pozelor e mult mai slaba la aceste HTC-uri entry-level.
    Cei cu Samsung S5 mi-au aratat poze frumoase dar net sub cele de pe iPhone 4. Au un zgomot cand le maresti...parca-s din nisip cuartzos.
    Daca iei ceva bunadica tu compari niste telefoane mult mai bune decat ce am pus eu in balanta, vezi ca este pe gsmarena.com cate un link la camera cu check quality, du-te pe el si fa o comparatie.
    In rest pe mine ma supara zgarcenia celor de la HTC la RAM si uneori lipsa bliz-ului, dar sa stii ca telefonul meu e solid si cu am mai zis...bate la design multe altele cu pret dublu.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Constanta
    Posts
    5
    Post (Dis)Likes
    Categoric ht, eu am m6 (one x) si e bun si dupa 2 ani.....camera de 4 are ultrapixel deci e superioara samsungului....
    Eu urmeaza sa imi iau telefon si am scos samsung din ecuatie, Iphone 6 sau Htc m9 sunt baza!

  9. #9
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Ma mir că nu pomenește nimeni de Allview.

    Din păcate X2 Soul, care e o adevărată piesă, nu este dual-sim. Există īn schimb versiunea mai ieftină:

    http://www.emag.ro/telefon-mobil-all.../pd/DYMQRBBBM/

  10. #10
    Member DragosT's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Craiova
    Posts
    126
    Post (Dis)Likes
    Eu am un HTC ONE de un an si sunt foarte multumit de el, baterie foarte ok, camera super (tehnologie ultrapixel) la 5mp scoate poze foarte bune ziua (noaptea, ca orce telefon), pozele le pun pe monitor de 24" si se vad ok.


    PS: Carcasa metalica (si-a luat cateva cazaturi).

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •