Results 1 to 10 of 10

Thread: Gaurire acvariu

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    19
    Post (Dis)Likes

    Gaurire acvariu

    Deschid acest post cu scopul de a afla locurile sau persoane care se ocupa cu gaurirea sticlei pentru un acvariu .

  2. #2
    Very high member harry-ab's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    sebes,romania
    Posts
    1,395
    Post (Dis)Likes
    Orice sticlarie care taie sticla ar trebuii sa aibe si posibilitatea sa o gaureasca. Daca nu ai doua maini stangi si crezi ca se justifica investitia, poti cumpara o carota la diametrul de care ai tu nevoie, si poti da gaura singur cu o masina de gaurit. Gasesti tutoriale pe youtube: how to drill glass...

  3. #3
    Base member alin82's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    Si eu as vrea sa am curajul sa fac o gaura in acvariu. Dar o persoana care stie si lucreaza cu sticla zi de zi.altfel stie cum sta treaba in gaurire unui acvariu, mai ales cand acesta e plin cu apa si toate cele.

  4. #4
    Very high member harry-ab's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    sebes,romania
    Posts
    1,395
    Post (Dis)Likes
    Stati mai fratilor ca va cam hazardati! Voi vreti sa dati gaura cu acvariul plin??? Normal ca asta nu e posibil si nu o sa mearga.

  5. #5
    High member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    iasi
    Posts
    514
    Post (Dis)Likes
    )
    Eu as zice sa ii lasi sa incerce.Eventual sa faca gaura la baza.
    BKA member 551-11
    RKA member 003MF

  6. Likes Nimeni liked this post
  7. #6
    Base member alin82's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    @edyr daca esti tu destept fa tu gaura in partea de jos,a acvariului pentru schimb de apa la picatura.

  8. #7
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by alin82 View Post
    @edyr daca esti tu destept fa tu gaura in partea de jos,a acvariului pentru schimb de apa la picatura.
    Cred ca "desteptul" in toata discutia ASTA ai fost tu Alin.... (vezi reactia si confuzia lui Harry).... ptr ca de la un "anunt banal": Caut un geamgiu, sau un loc sau... o persoana care sa imi dea o gaura la acvariu..... A aparut din neant "alin"... cel cu acvariul PLIN!


    Vrei sa intervii in topic? Ok... vino cu o postare gen: "vezi ca e X-lescu pe strada.... sau "la gara"... care da gauri" sau "vezi ca e Dragos (Kiru) care te poate ajuta cu mai multe informatii... DAT FIIND CA TMRELU E DIN BUCURESTI!!!!!!!!!!!!!

    TU,.... daca "vrei si tu" gaura in acvariu.... AI 2 OPTIUNI: ORI TACI... SI URMARESTI TOPICUL PTR A AFLA INFO.... ori postezi ceva de genul: "AS FI/SUNT SI EU INTERESAT DE ACESTE INFORMATII"....
    Scurt si la obiect!

    @ TmRelu.... Trimite un pm lui Kirucd, el iti poate da mai multe info sau ajutor, in caz ca nu primesti alte solutii. Ps: nu te impacienta daca nu primesti raspuns imediat, momentan nu e in tara.... dar cu siguranta o sa iti raspunda.

    O zi buna si Spor!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  9. #8
    High member adiio's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti - Pantelimon
    Posts
    535
    Post (Dis)Likes

  10. #9
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Se poate da gaura in acvariu care are apa in , bineinteles deasupra nivelului
    apei si cu multa grija. Si daca acvariul este gol trebuie dat cu multa grija.
    E nevoie de o carota diamantata si o bormasina cu turatie variabila, gaurile
    se dau cu turatie mica, preferabil o bormasina cu acumulator.

    @timrelu ai reusit sa gauresti acvariul?

    LE si da, eu am dat 3 gauri intr-un acvariu de 1000 litri plin cu apa
    Last edited by kirucd; 06-03-2015 at 00:02.

  11. Likes Nimeni liked this post
  12. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    19
    Post (Dis)Likes
    Nu am reusit inca poate ai timp sa ma ajuti ... ti-am dat PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •