Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 47

Thread: Filtru extern Sunsun 403B cu UV de unde sa-l cumpar

  1. #11
    Member DragosT's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Craiova
    Posts
    126
    Post (Dis)Likes
    Salut,

    Legat de skimerul de la filtru imi puteti detalia putin cum functioneaza, cat de bine functioneaza ?
    Am 2 jbl 900 si vreau sa schimb in-ul cu unele de la sun sun pentru diametrul mai mare si pentru skimmere.

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Bucuresti Stefan cel Mare
    Posts
    42
    Post (Dis)Likes
    salut 304B am si eu tot de la tucradio mecanic este mai mult de cat ok, f silentios si puternic. in schimb atentie la clapetele de deschidere a capacului la 2 dintre ele s-au rupt urechiusele de plastic ce le fixeaza in galeata, sunt inutilizabile. tin sa mentionez ca asta s-a intamplat la a 2-a deschidere a filtrului, pentru mentenata, de la punerea sa in functiune adica aproximativ la 6-7 luni, cu toata atentia sporita, stiind ca este chinezesc, tot am comis-o, sper sa se gaseasca de schimb la tucradio. plasticul foarte casant.

  3. #13
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    @razvan.corleone: poti pune o poza te rog?
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  4. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Bucuresti Stefan cel Mare
    Posts
    42
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    @razvan.corleone: poti pune o poza te rog?

    Sunt doua cleme in aceeasi situatie, diametral opuse, doua piese vreau sa spun cu 4 urechiuse
    Attached Images Attached Images
    Last edited by razvan.corleone; 17-02-2015 at 20:26.

  5. #15
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Cānd deschizi/īnchizi capacul filtrului, o faci simultan din 2 părți?

  6. #16
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Bucuresti Stefan cel Mare
    Posts
    42
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dan.pavelescu View Post
    Cānd deschizi/īnchizi capacul filtrului, o faci simultan din 2 părți?
    Sigur, problema a intervenit atunci cand clemele imping in capacul filtrului. Acum, ca sa nu se mai intample le desfac pe cele ce au ramas fara sa le mai pun sa impinga si ma chinui ca un nebun sa trag de capul filtrului, care bineinteles se lasa greu la metoda asta heirupista . Dar din aproape in aproape se rezolva

  7. #17
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Bine ca ai deschis gura abea acum ... noroc cu topicul asta.
    Din pacate (pt tine) nu mi s-a intors nici un filtru la garantie ca sa iau de la ala clapetele si sa ti le dau tie ....
    La sfarsitul lui martie am un nou import de la SunSun, Desi nu sunt sanse, ii intreb daca au vreo doua clapete ratacite prin fabrica ...
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  8. #18
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Eu nu prea īnțeleg cum e cu modelul nou și cel vechi, habar n-am ce model am deținut.
    Știu că puneam capacul și se auto-fixa pe poziție, de parcă-l sugea ceva īn interior. Iar clapetele se cuplau extrem de ușor..

  9. #19
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Si tu ai avut tot modelul vechi.
    Ceea ce s-a intamplat la Razvan e un accident si nu un fenomen de masa ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  10. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Bucuresti Stefan cel Mare
    Posts
    42
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    Bine ca ai deschis gura abea acum ... noroc cu topicul asta.
    Din pacate (pt tine) nu mi s-a intors nici un filtru la garantie ca sa iau de la ala clapetele si sa ti le dau tie ....
    La sfarsitul lui martie am un nou import de la SunSun, Desi nu sunt sanse, ii intreb daca au vreo doua clapete ratacite prin fabrica ...
    Ai dreptate, nu m-am grabit, dar nu stiam daca acopera garantia aceasta problema. Desi nu a fost vina mea nu am cum demonstra asta. Voiam sa iau legatura cu tine curand pt ca trebuie sa mai achizitionez ceva de la tine si ma gandeam sa iti spun atunci. Oricum tine-ma minte si daca se poate rezolva ar fi minunat. Cum am mai spus mecanic excelent, din pacate la calitatea plasticului sta prost, per total la raportul calitate pret este ok.
    Pe de alta parte ai putea sa le sugerezi sa treaca pe lista lor de consumabile si aceste cleme pentru inlocuire la vanzare
    Last edited by razvan.corleone; 18-02-2015 at 11:04.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •