Results 1 to 8 of 8

Thread: Femela mea xipho este gestanta sau nu!!! Nu vreau sa o chinui!!!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    Post (Dis)Likes

    Femela mea xipho este gestanta sau nu!!! Nu vreau sa o chinui!!!

    Buna seara,

    Stiu ca mai sunt cateva discutii deschise despre acest subiect, dar nu imi pot da seama daca si femela mea este gestanta sau nu! Este neagra pe abdomen si mie mi se pare umflata, mentionez ca am separat-o azi, deoarece de 2 zile masculul xipho o musca de burta ...iar ea sta mai mult pe fundul acvariului si este apatica, de obicei era foarte vioaie!

    Va rog o parere, dearece nu vreau sa o stresez si sa o tin separat degeaba!!

    Va atasez poze cu ea, calitatea nu este prea buna, pentru ca nu sta sa o pot poza, iar blitul nu vreau sa il folosesc ca sa nu o orbesc !!!! (bolul in care sta este doar pentru ai putea face poza)

  2. #2
    Very high member danny80's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    BUCURESTI, Bucurestii-Noi, S1
    Posts
    1,104
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Anyrros View Post
    iar blitul nu vreau sa il folosesc ca sa nu o orbesc !!!!
    Pai in cazul asta, ori ii spui sa inchida ochii cand ii faci poza ori pune-i niste ochelari inchisi la culoare (sunt buni si aia de sudura).
    Scuze dar nu m-am putut abtine.

    Femela mai are un minim 2 saptamani dupa mine.
    Fiecare om aduce fericire celorlalti;unii cu prezenta, altii cu absenta...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    Post (Dis)Likes
    E o idee buna partea cu ochelarii .......

    Multumesc mult pentru raspuns !!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by danny80 View Post
    Pai in cazul asta, ori ii spui sa inchida ochii cand ii faci poza ori pune-i niste ochelari inchisi la culoare (sunt buni si aia de sudura).
    Scuze dar nu m-am putut abtine.

    Femela mai are un minim 2 saptamani dupa mine.
    Ieri "pestuca" mea a facut 15 puisori... m-a uimit faptul ca doar 5 sunt rosii-portocalii....restul sunt "transparenti" cu puncte negre pe codita ....

  5. #5
    High member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Timisoara
    Posts
    561
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Anyrros View Post
    Ieri "pestuca" mea a facut 15 puisori... m-a uimit faptul ca doar 5 sunt rosii-portocalii....restul sunt "transparenti" cu puncte negre pe codita ....
    Dat fiind ca nu ai sub control total pe unde a umblat "fata", e normal sa apara diversitate de culoare la puiet.
    Succes cu ei, si sa ne spui peste o luna citi au ajuns la 1 cm.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    Post (Dis)Likes
    Multumesc !!! Va tin la curent....pana acum toti cresc frumos...si au inceput sa prinda mai multa culoare....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    Post (Dis)Likes
    Buna dimineata dragii mei,

    Revin cu niste poze si o alta intrebare...... de aceasta "pestuca" molly ce parere aveti? Trebuie sa nasca sau nu, mentionez ca de o saptamana jumate o tin in maternitate, daca o pun in acvariu este muscata de burta la fel ca si femela xipho, problema este ca s-a umflat atat de mult ca i-a crapat putin piele pe burta, zici ca sta sa explodeze, dar nu naste o data!!!!! I-am crescut temperatura, ii dau mancare cu vitamine si nimic ) .... ce conditii credeti ca ar trebui sa ii creez?
    Last edited by Anyrros; 13-11-2014 at 12:15.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    Post (Dis)Likes
    Dar pe guppa mea frumoasa?..... Sa o separ sau nu? .... si ea este alergata prin acavriu de masculi si ciupita de burta....

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •