Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 108

Thread: Angelfish paradise

  1. #11
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Multumesc Kin
    Ansamblu il gasesti mai sus in primul calup de poze postate azi.

  2. #12
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    Acuma.. Io's chior, port ochelari, se vede si la poza mea.. Nu m-am uitat decat la ultimul post, deci trebuie sa ma intelegi.

    Oricum, acvariul arata excelent, chiar Wild Amazon. Iar scalarii albi cu fruntea portocalie imi amintesc de cei pe care i-am avut si eu.. Frumoase si elegante vietati.
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

  3. #13
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Am avut mai multe specii de scalari (inca mai am), pentru ca m-am grabit ca un copil care are bani sa cumpere mai multe jucarii odata
    Mult mai bine da in acvariu o specie dominanta. In cazul meu e vorba de scalari red devil (frati toti) de dimensiuni similare, 6 bucati. Mai am scalarul preferat (combinatie zebra cu manacapuru) si cel negru ca noaptea. Cei 2 scalari marble sunt mai micuti si pleaca astazi la un coleg acvarist din Mures. Daca as gasi ceva ca cel din poza as mai lua inca 3 si cam atat. Scalarul negru il tin pentru ca oricum e batran si nu stiu cat mai are. Nu se leaga niciunul de el si nici el nu prea i deranjeaza pe ceilalti. Ii mai impinge din cand in cand pe unii dintre ei care stau in calea lui






    Urmeaza unul nou cand or fi pestii mai vioi. Chit ca ma bag in clip sa le dau de mancare

    Am gasit pe ebay frunze de catappa mari 15-20 cm (100 bucati) la 1 leu bucata cu transport inclus. Merita investitia sau raman pe cele autohtone de stejar?
    Attached Images Attached Images

  4. #14
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    Ti-am comasat eu ultimele 4 posturi, nu mai posta consecutiv, foloseste butonul Edit Post (e activ 24h de la postare). Singura situatie in care poti apela la postari consecutive e cea in care postezi poze si nu incap mai mult de 5 intr-un post, dar si acolo ai o varianta, poti sa folosesti un site extern de upload, ca tinypic, imagheshack, sau mai popularul plici.ro al lui Batman.

    Mersi!
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

  5. #15
    High member Laurentiu Cluj's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    692
    Post (Dis)Likes
    Imi place acest setup ...felicitari Parpa !

  6. #16
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Biotop Amazon cu Java fern, cred ca glumesti. Abia am venit de la Zagreb unde unul a facut peisaj European cu Java fern . Cred ca este o planta la moda.

  7. Likes Nimeni liked this post
  8. #17
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by rick View Post
    Biotop Amazon cu Java fern, cred ca glumesti. Abia am venit de la Zagreb unde unul a facut peisaj European cu Java fern . Cred ca este o planta la moda.
    Scuze de off-topic parpa_tupac...

    @Emil: la acvariul asta cam ce denumire i-ai da?
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  9. #18
    Base member reisz-medre's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ARAD
    Posts
    340
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Scuze de off-topic parpa_tupac...

    @Emil: la acvariul asta cam ce denumire i-ai da?
    Photoshop.
    "Deschide cartea, ca să īnveţi ce au gāndit alţii; īnchide cartea ca să gāndeşti tu īnsuţi."Octavian Goga

  10. #19
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by rick View Post
    Biotop Amazon cu Java fern, cred ca glumesti. Abia am venit de la Zagreb unde unul a facut peisaj European cu Java fern . Cred ca este o planta la moda.
    dar nu am spus ca e biotop. Am incercat sa aduc acvariul in zona respectiva dar nu am urmarit sa folosesc elemente doar din Amazon. Trebuia alt substrat, plante, radacini, etc

  11. #20
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Cand ii dai titlul de Wild Amazon ce crezi ca intelege si la ce se asteapta oricine intra pe jurnalul tau?

    @Nimeni - chiar daca n-ar fi photoshop oricum nu este un biotop. Nu ai sa vezi discusi in camp deschis decat in trecere. Traiesc printre crengile copacilor ajunse in apa sau de pe fundul apei, radacini de copaci... De obicei populeaza malurile cu apa adanca. Ca denumire cred ca i-as da "inchisoarea discusilor".
    Last edited by rick; 09-10-2014 at 10:49.

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •