Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 25 of 25

Thread: Sfat achizitie Betta Splendens, plus un acvariu pentru el .

  1. #21
    Junior Member Ciurila_Emanuel's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Bucuresti,Romania
    Posts
    33
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by danny80 View Post
    In acest caz...cu placere !
    Mersi !
    "In viata nu conteza unde te afli, ci pe cine ai alaturi."

  2. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1
    Post (Dis)Likes
    Buna ziua si la multi ani! Am considerat ca nu este necesar sa deschid un topic nou si am sa va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi. De ceva vreme ma tot documentez pe tema asta si am inteles (zic eu) cerintele de baza, insa va rog sa-mi recomandati un loc din care pot achizitiona un peste Betta Splendens, preferabil Halfmoon (am un soft spot pentru ei), mascul. Si de ce nu, daca stiti vreun loc de unde pot lua un acvariu (nu prea scump si nici prea mare, totusi). Ca idee, nu am un buget fix, dar cel putin in privinta acvariului nu as dori ceva prea piperat. Nu doresc sa tin pestisorul in borcan sau bol, insa nu as vrea nici un acvariu prea mare. Am inteles ca nu se intelege cu alti pesti si ma gandesc ca pentru Betta sa am un acvariu separat, iar pe viitor si un acvariu mai mare, mixt. Am fost fascinata de acesti pesti si am decis ca trebuie sa imi iau si eu unul. Tot legat de achizitia sa, nu stiu daca se aplica si la pesti (deci chiar va rog sa imi spuneti si sa ma indrumati) dar cel putin in cazul altor animalute nu este indicat sa fie luate din pet shop-uri, din mai multe motive. Pentru recomandari de achizitie, sunt din Cluj-Napoca si as prefera sa pot lua de aici atat pestele cat si acvariul, dar accept si voi lua in considerare orice idee, sfat etc. Va multumesc anticipat!

  3. #23
    High member mihai_casian's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    739
    Post (Dis)Likes
    Salut Enna si La multi ani!
    Acvariu la pret ok poti lua de la parterul Halei Agroalimentare din Mihai Viteazu, magazinul celor de la Animalcenter. Si daca nu gasesti tot acolo si bettan-ul, la Zoomania (parter Iulius Mall) am vazut o gama foarte mare de Betta.
    Bafta si ape limpezi!
    Mihai

  4. #24
    Very high member danny80's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    BUCURESTI, Bucurestii-Noi, S1
    Posts
    1,104
    Post (Dis)Likes
    La Nevertebrate n-au?
    Fiecare om aduce fericire celorlalti;unii cu prezenta, altii cu absenta...

  5. #25
    High member mihai_casian's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    739
    Post (Dis)Likes
    Ba da, dar la alte preturi

  6. Dislikes Oliver.D disliked this post
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •