Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: pasionat guppy

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    satu mare
    Posts
    37
    Post (Dis)Likes

    pasionat guppy

    aici ma bag si eu si ma bucur ca am gasit inca pasionati de guppy. detin si eu 5 linii de guppy poate mai gasesc pe cineva pentru eventuale schimburi. eu am green kobra , yellow german , neon red , blue moscow si sunset. toate sunt linii curate. pun si un link dar din pacate doar cu moscow bue am.
    https://www.youtube.com/watch?v=V5cswgwjfCk

  2. Likes Viorelolt, NorbiD, marianmarian liked this post
  3. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    58
    Post (Dis)Likes
    Salut. I-ti impartasesc pasiunea, am si eu 3 linii curate de guppy - blue dark moscow, full red albino si gold platinum albino, dar si cateva incrucisari cu rezultate in asteptare. Sunt din Bucuresti. Ar fi frumos sa poti posta filmulete si cu celelalte linii, pt. ca si eu sunt interesat de schimburi. Personal m-ar interesa daca ai ceva deosebit din liniile green cobra si yelllow german. Profilul meu de youtube este:
    https://www.youtube.com/results?sear...guppy+viorel+o
    Sanatate!

  4. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    satu mare
    Posts
    37
    Post (Dis)Likes
    am si din yellow si din green kobra. am sa incerc sa fac citeva filmulete.

  5. Dislikes marianmarian disliked this post
  6. #4
    Member gupylescu's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Gherla
    Posts
    159
    Post (Dis)Likes
    Incepator in guparit am o linie aproximativ pura (80% daca parerea mea conteaza) de guppy leopard si una de endleri(rick), si ceva sunset, blue moscow, hb red si ceva cobra red (hibrizi).
    Last edited by gupylescu; 27-08-2014 at 22:15.

  7. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    satu mare
    Posts
    37
    Post (Dis)Likes
    conteaza parerea ori cui. de cit sa te chinui sa scoti si sa selectezi din nou pina faci o linie trebe sa ai mareee rabdare.

  8. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    58
    Post (Dis)Likes
    Salut Calin. Ar fi frumos sa vedem ceva poze sau filmulete. Poate reusim sa resuscitam discutiile despre guppy si vivipari in general.
    Personal m-ar interesa sa vad cum arata exemplarele tale de cobra red. Sanatate.

  9. Likes fishboy liked this post
  10. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    satu mare
    Posts
    37
    Post (Dis)Likes
    https://www.facebook.com/photo.php?f...6889547&type=1
    am gasit o poza cu yellow german, nu sunt cele mai clare poze dar totusi.....

  11. #8
    High member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Timisoara
    Posts
    656
    Post (Dis)Likes
    Va salut.Sunt nou pe aceasta sectiune a pestisorilor de acvariu. Avind in vedere ca detin ceva facilitati pentru inmultirea crapilor koi care stau goale mai tot timpul anului (fiind folosite doar 2 saptamini in iulie) am decis sa le folosesc pentru a creste guppy. Recent am achizitionat de la colegii Viorelolt si fishboy ceva pestisori din liniile pe care acestia le cresc.Totodata am mai achizitionat din germania mai multe varietati .Nu ma pricep deloc la guppy asa ca ma scuzati ca nu va pot spune ce varietati.Ideea e ca sunt interesanti.Ceva gen cobra verde,rosii cu o coada mai scurta, unii gen cobra dar cu coada de culoare albastra.
    Mentionez ca toti arata foarte frumos(in acceptul meu:::::::).Ca si dotari momentan le voi aloca circa 18 acvarii de 90 de litri, 9 acvarii de 500 de litri si 2 cuve de piscicultura de 2 tone fiecare,ambele fiind filtrate cu un filtru multicameral de 2 tone si un flow de 7000 de litri pe ora.
    Momentan voi aloca experimentului circa 12000 de litri de apa.
    Un filmulet cu femele rosii din germania.Provenienta cred Sri lanka.



    Multumesc pe aceasta cale colegilor Viorelolt si fishboy pentru promptitudine si seriozitate.
    Astept sfaturi si recomandari .Va mai mentionez inca odata ca nu am habar de guppy,ultima oara cind am avut asa ceva a fost acum 35 de ani, asa ca aveti rabdare cu mine).

    Prima intrebare lansata . Ce parere aveti de filtrarea de tip moving bead la acvarii?E viabila?

    Last edited by syso; 18-09-2014 at 13:41.

  12. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1
    Post (Dis)Likes
    Eu cred ca un burete bolborositor cu aceleasi dimensiuni este mai bun. Adica ofera filtrare mecanica, ofera bacteriilor o suprafata mai mare de colonizare si in anumite conditii poate oferii si zone pt denitrificare.

  13. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    30
    Post (Dis)Likes
    ...si masculii?
    Nu se vad in film.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •