Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: hai sa fie si mult hulitul pipiplant bun la ceva ....

  1. #1
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes

    hai sa fie si mult hulitul pipiplant bun la ceva ....

    Cum Pipiplantul a generat printre altele multa ura si mizerii de-a lungul timpului, m-am gandit ca in ceea ce ma priveste sa-l transform in ceva 100% bun, si anume:
    - bun pentru cei care sunt multumit de el, l-au folosit si vor sa-l foloseasca in continuare
    - bun pentru cei carora le prinde bine un ajutor financiar, oricat de mic ar fi el

    Asta inseamna urmatoarele:
    Cine vrea sa foloseasca in continuare Pipiplant de la mine, il va primi si va obtine aceleasi rezultate ca pana acum. Contravaloarea pipiplantului nu-mi va fi achitata mie, ci va fi donata unei fundatii care ajuta copii abandonati, bolnavi ..etc
    La o simpla cautare pe google am gasit urmatoarele fundatii si urmatoarele conturi:
    - Fundatia PECA -> Cont in lei: RO62BRDE080SV05858460800
    http://www.pentrucopiiabandonati.ro/...categorised/97
    - Fundatia Salvati Copii -> Cont in lei: RO15RNCB0071011434790005
    http://www.salvaticopiii.ro/?id2=00000001
    - Fundatia Mereu Aproape -> Cont in lei: RO 05 BRDE 450 SV 0729 533 4500
    http://fundatiamereuaproape.ro/campa...ti-de-donatii/
    - Fundatia Ingeri si Vise -> Cont in lei: RO38BACX0000000971640000
    http://www.ingerisivise.ro/vreau-sa-ajut/
    - Asociatia Pro Vita pentru nascuti si nenascuti -> Cont in lei: RO42RNCB0211011843900001
    http://www.asociatiaprovita.org/dona%c8%9bii/

    Si mai sunt si altele ... puteti sa o alegeti singuri pe cea careia vreti sa-i donati contravaloarea Pipiplantului.

    Exemplu:
    a) X din provincie vrea 1 litru pipiplant macro si 1 litru pipiplant micro de la mine, contravaloarea celor doi litri fiind de 50 lei. Tot ce trebuie X sa faca este:
    1. Depune 50 lei in contul unei fundatii de mai sus, sau al oricarei alte fundatii care ajuta copiii doreste el
    2. Imi trimite pe mail dovada platii (prin screen daca a fost tranzactie online sau copie scanata dupa chitanta daca a depus banii de la ghiseul unei banci)
    3. A doua zi pleaca coletul cu doi doi litri de pipiplant prin posta romana. Cheltuielile de transport prin posta sunt suportate de catre mine.
    b) X din Bucuresti vrea 1 litru pipiplant macro si 1 litru pipiplant micro de la mine, contravaloarea celor doi litri fiind de 50 lei. Tot ce trebuie X sa faca este:
    1. Depune 50 lei in contul unei fundatii de mai sus, sau al oricarei alte fundatii doreste el
    2. Cand ne vedem sa-i dau pipiplantu vine cu dovada platii (printeaza tranzacta online, aduce chitanta ... sau ca si mai sus, imi da pe mail ca sa nu mai printeze nimic)
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  2. #2
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Un like, fara doua vorbe, nu inseammna mare lucru !
    De aceea vreau sa scriu aceste doua vorbe: " asta inseamna evolutie " !
    Fiind vorba despre fertilizanti, totusi, trebuie sa fim recunoscatori cuiva, iar acestia nu sunt multi. Mie mi-au folosit,si inca imi folosesc.
    Domnilor,eu va multumesc !
    O seara buna !
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  3. #3
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Probabil cel mai altruist om pe care l-am cunoscut. La cat m-a ajutat pana acum, ma simt ca un membru al fundatiilor mai sus amintite
    Felicitari nene Cristi, mare om!

  4. #4
    Very high member ady vladutz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    I.L.Craragial(Dambovita)
    Posts
    1,155
    Post (Dis)Likes
    Vor fii si cei care vor vedea ceva dubios in chestia asta... "de ce ar face asta?" etc....

    Momentan am cam renuntat la plante dar l-am folosit in trecut si am fost foarte multumit.

    Felicitari pentru ceea ce faci!

  5. #5
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Frumos gest!!.. dar sunt sceptic in privinta "fundatiilor". Trebuie facut un efort de a verifica nitel pe fiecare in parte. Asta insa nu trebuie sa fie treaba lui Cristi, ci a cuiva care are o profesie macar tangenta cu astfel de actiuni de puricat/verificat. Cristi face destul.
    Spor la vanzare!
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  6. Likes kirucd liked this post
  7. #6
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    salvati copii si mereu aproape sunt sigur fundatii si nu ''fundatii'' de restul nu stiu dar nu crd ca sunt indoielnice ... Felicitari domnule cristi pentru gest!
    Illegitimi non carborundum.

  8. #7
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Bravo, Cristi!
    Poate nu ar trebui sa ma bag, habar nu am, dar imi permit sa va recomand http://www.asociatiaprovita.org/dona%c8%9bii/
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  9. Likes Tatanka liked this post
  10. #8
    High member Leon's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    616
    Post (Dis)Likes
    cristi, e o initiativa extraordinara ..... bv

  11. #9
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Haplo View Post
    Bravo, Cristi!
    Poate nu ar trebui sa ma bag, habar nu am, dar imi permit sa va recomand http://www.asociatiaprovita.org/dona%c8%9bii/
    Binenteles ca nu trebuie sa te bagi ... tocmai de aceea am sa rog un admin sa ... editeze postul meu si sa puna acolo si aceasta asociatie
    Multumesc,
    Cristi Ionescu
    PS: Mesaj pentru cei care mai aveau putin si-mi cereau sa ma jur pe mama si pe copil ca pipiplantul de acum are aceiasi calitate ca cel din trecut: Va rog frumos sa ma ocoliti si sa va indreptati catre alti vanzatori ... ei prezinta mai multa incredere .... doar au vandut piatra ponce in loc de matrix ... deci cinstea lor nu poate fi pusa in nici un caz la indoiala
    Last edited by cristi_ionescu_79; 22-07-2014 at 20:48.
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  12. #10
    Very high member mita's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Timisoara (Dumbravita)
    Posts
    1,210
    Post (Dis)Likes
    Nu pot sa cred ca mai exista astfel de Oameni.
    Cristi, ma inclin!

    Multumesc!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •