Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 111 to 120 of 136

Thread: THE GREEN FURY - Furia verde

  1. #111
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Haplo
    Eu cred ca daca incepi cu :
    @dandumitru ............. si termini cu " Felicitari ".
    si nu mai faci nici un apel catre o alta persoana, ma gandesc ca mi te adresezi mie.
    Sau poate ca asa se scrie in limba romana pe forumuri ca sa inteleaga toata lumea. Eu nu ma aprind asa usor, ce crezi tu este parerea ta, asa cum este si clasamentul tau, aici nu este nimeni la concurenta, nu conteaza cine este primul, care este cel mai frumos, care este cel mai reusit, si asta doar pentru ca nu se face nici un clasament si nu se da nici un premiu.

    Totul tine de un concept, care in acest caz nu s-a mai respectat dar s-a continuat.

    Ma repet, si eu apreciez ca stie sa creasca plante si sa intretina un acvariu dar pana la un olandez sau scape de aquascaping mai este cale lunga. Si eu stiu sa cresc plante, sa intretin un acvariu, am incercat si diverse scape-uri, dar nu am ajuns inca la performanta de aquascaping adevarat, si nu trebuie sa ma supar pentru asta.

    Si daca ar fi dupa mine, as mai pune o regula in aceasta sectiune, fiecare thread sa prezinte un singur scape al bazinelor care ajung in aceasta sectiune. In momentul in care acel scape nu mai exista thread-ul trebuie inchis. Se da reset bazinului, apoi cu un alt scape, daca intruneste toate conditiile de aquascaping poate fi mutat in aceasta sectiune, in acest fel vom sti ca nu se va mai intampla ceva asemanator.
    Last edited by dandumitru; 26-07-2016 at 20:09.
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  2. Likes georgebt, marian4232 liked this post
  3. #112
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dandumitru View Post
    Haplo
    Eu cred ca daca incepi cu :
    @dandumitru ............. si termini cu " Felicitari ".
    si nu mai faci nici un apel catre o alta persoana, ma gandesc ca mi te adresezi mie.
    Sau poate ca asa se scrie in limba romana pe forumuri ca sa inteleaga toata lumea. Eu nu ma aprind asa usor, ce crezi tu este parerea ta, asa cum este si clasamentul tau, aici nu este nimeni la concurenta, nu conteaza cine este primul, care este cel mai frumos, care este cel mai reusit, si asta doar pentru ca nu se face nici un clasament si nu se da nici un premiu.
    Am scris un mesaj mai lung si mai taios, dar pana la urma nu cred ca merita atata bataie de cap. Incerc din nou:
    am scris mesajul, l-am postat, cand am iesit la pagina de inceput a forumului am vazut ca topicul a fost mutat la aquascape, am intrat din nou si am dat edit, l-am felicitat pe Gabriel. Apooooi, ti-am explicat tie ce s-a intamplat si cui ma adresam. Daca tot nu crezi si nu vrei sa intelegi, roaga un admin sa-ti spuna la ce ora a fost mutat topicul si compara cu ora mesajului meu. Mai retine ca poti edita un post si este posibil sa nu apara mesajul ca a fost editat, parca daca il editai foarte repede sau nu dadea nimeni reply, ceva de genul asta.
    ia uite ce am scris: - intre timp a fost mutat. Felicitari!
    Intelegi? intre timp. Adica, in timp ce scriam.

    Oricum, daca are importanta pentru tine, o lasam cum vrei tu si te rog sa accepti scuzele mele pentru ca te-am indus in eroare si te-am facut sa te simti responsabil de ceva.


    Quote Originally Posted by dandumitru View Post
    Si daca ar fi dupa mine, as mai pune o regula in aceasta sectiune...
    Daca ar fi dupa mine as cere unui admin sa confirme ce am scris mai sus si apoi, cu scuzele de rigoare, sa stearga posturile absolut inutile de pe acest topic si as mai propune sa asteptam poze sa vedem daca treburile evolueaza.Presupun ca daca un topic este mutat LA aquascape poate fi si scos DE LA aquascape, in cazul in care nu se observa o evolutie.
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  4. #113
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Haplo !
    Nu trebuie sa justifici ce ai vrut sa scrii si ce a ramas, eu asa am inteles, iti dai seama ca nu aveam cum sa realizez ce sa intamplat de fapt. Eu cred ca nu este cazul sa-ti ceri scuze, nu m-am simtit ofensat !
    O seara placuta si racoroasa !
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  5. #114
    Senior Dan Hīncea's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucuresti, Berceni - Popesti Leordeni, Ilfov
    Posts
    2,148
    Post (Dis)Likes
    offf offf!
    oftopic!
    Sectiunea aquascape e mult dorita - si mi-am dorit si eu un layout, proaspat inceput la vremea respectiva, la aceasta sectiune. Dar raspunsul unuia dintre admini (retrasi) a fost ca, parafrazez: "nu e de sectiunea aceasta sa-l lasam sa mai creasca sa se dezvolte, si apoi vedem daca merita "
    cum ca exista o "comisie" de colegi de forum care voteaza, daca merita sau nu.

    Ma rog, m-am intristat tare, m-am simtit destul de ofensat, umilit, dar am trecut peste. Am renuntat la postat aici pe forum atat de des precum o faceam. Acum intru doar pentru o mana de oameni pe care ii consider prieteni, sa vad ce au mai facut ei prin bazinele lor.

    N-o sa-mi dau cu parerea daca "green fury" este sau nu este demn de sectiunea asta, sau daca are toate caracteristicile unui aquascape, fie el si un olandez. Dar nu e nici olandez - pentru ca din regulile pe care eu le cunosc la olandeze NU de foloseste nici un element de hardscape.

    as fi subiectiv.

    totusi ceea ce nu pricep - sunt 2 bazine? care e cel prezentat? de ce vad niste poze din 2013? nu-mi dau seama de evolutie, de o cronologie, are n-are lemne, e olanzez au ba? sunt putin confuz...

    eu inteleg ca facem si putina reclama la produsele pe care le vindem, nu am nimic impotriva, dar sincer, in afara de pps pro si tuburi, n-am vazut nimic altceva legat de bazin; sau bazine!

    sunt putin confuz... iarasi!

    dar imi plac pozele cu plante!

  6. Likes marian4232, georgebt liked this post
  7. #115
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Inca nu s-a luat nici o decizie, si ii atragem atentia lui Haplo ca thread-ul nu s-a mutat, aproape ca aici a fost deschis iar binemeritatele felicitari din partea sa au aparut cu foarte mare intarziere, aproximativ doi-trei ani.
    Cred ca suntem luati putin peste picior Hadul, ca sa nu spun prostiti pe fata, ce este frumos, este frumos si lui Dumnezeu ii place, ce pare ca este aquascaping dar nu este, nici nu sar pune problema sa fie prezentat aici.
    Ce este drept, e ca noi nu avem nici un expert in domeniu , dar in mod sigur avem cunoscatori, si oameni buni nici un aquascaper din aceasta lume nu are o diploma care sa ateste acest lucru, a inteles fenomenul si la tratat ca atare din pasiune pentru acvaristica. A participat la concursuri si s-a clasat in locuri fruntase, asta l-a legitimat intru-un fel sa aiba un cuvant greu de spus in acest domeniu. Asta nu inseamna ca noi nu putem face o comparatie intre ce se posteaza aici si alte bazine la care s-a muncit din greu pentru o participare la un concurs.

    Chiar ca sunt curios. Nu doreste cineva sa inscrie acest bazin la un concurs de aquascaping, poate in acest fel realizam si noi cam unde ne situam din punct de vedere al cunostintelor.

    Eu cred ca acest bazin nu se poate clasa in prima suta din cinci sute participante si doua sute selectate. Daca se intampla sa fie clasat pe locul 99 eu ma las de acvaristica.

    Eu va dau o mana de ajutor, un link al unui concurs, un concurs care nu este reprezentat de aquascape-ri de talie mondiala, iar voi incadrati dupa toate criteriile bazinul colegului nostru undeva in primele 100.

    http://all4aquarium.ru/en/events/pla...t-2013/entries
    Last edited by dandumitru; 03-08-2016 at 23:38.
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  8. Likes roshadow, marian4232, bobiciupe, georgebt liked this post
  9. #116
    Base member GabrielM's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    ramnicu valcea
    Posts
    402
    Post (Dis)Likes
    Adaug ceva poze, cu promisiunea sa revin in curand si cu imagini acvariu complet














    Fertilizare completa micro PLANT SERUM, macro PLANT SERUM si fier chelat DTPA

  10. Likes Gabriel 72, cosmin_ruz liked this post
  11. #117
    Base member GabrielM's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    ramnicu valcea
    Posts
    402
    Post (Dis)Likes
    Si pozele promise cu tot acvariul













    Fertilizare completa micro PLANT SERUM, macro PLANT SERUM si fier chelat DTPA

  12. Likes Gabriel 72, Mios liked this post
  13. #118
    Base member GabrielM's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    ramnicu valcea
    Posts
    402
    Post (Dis)Likes
    Putina rearanjare, replantare in proportie de 75%













    Fertilizare completa micro PLANT SERUM, macro PLANT SERUM si fier chelat DTPA

  14. Likes mcucerzan, alexandru_2487 liked this post
  15. #119
    Junior Member alinjupanux's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Campia Turzii, jud Cluj
    Posts
    89
    Post (Dis)Likes
    frumos, miar placea si mie sa am un acvariu asa frumos

  16. Likes GabrielM liked this post
  17. #120
    Base member GabrielM's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    ramnicu valcea
    Posts
    402
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by alinjupanux View Post
    frumos, miar placea si mie sa am un acvariu asa frumos
    Nu e atat de greu pe cat pare, doar ca iti trebuie multa pasiune si notiuni de baza
    Fertilizare completa micro PLANT SERUM, macro PLANT SERUM si fier chelat DTPA

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •