Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 37 of 37

Thread: VIMI in Romania

  1. #31
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti - Lacul Tei (Domino)
    Posts
    141
    Post (Dis)Likes
    buunn ..situatia e asa ... 240l, lumina 108w (osram 865+ sylvania grolux), co2 bomba, manado pe post de asfalt, plante easy ... ce recomananzi ca si zemuri si pastile doftoricesti ...

  2. #32
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by HadesStar View Post
    buunn ..situatia e asa ... 240l, lumina 108w (osram 865+ sylvania grolux), co2 bomba, manado pe post de asfalt, plante easy ... ce recomananzi ca si zemuri si pastile doftoricesti ...
    Treci pe la mine intr-o zi (si acum am o cutie cu numele tau pe ea, cu niste perlon si mini-siporax) si iti dau un litru de Vimi all in one, ca sa ai material de studiu

  3. Likes EugenStanga liked this post
  4. #33
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti - Lacul Tei (Domino)
    Posts
    141
    Post (Dis)Likes
    mea culpa conasule... a ramas cumva in pom din diferenta de timp disponibil ... apoi m-am bagat in gaura de sarpe ... pai sa treaca frumutetea asta de vreme de strand si accept si oferta ... sa imi zici daca ai liber la bere de la sefu ca sa stiu daca te mituiesc sa uiti ca am fo un pic asin ...

  5. #34
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Un nou produs VIMI va fi lansat cat de curand. Numele produsului este VIMI Reminamin. In momentul de fata se printeaza etichetele. Nu stiu preturi, nu stiu cand efectiv va fi lansat pe piata, dar pot sa va arat si voua eticheta (e si o scurta descriere acolo)
    http://img.plici.ro/image/ZXh
    Last edited by cristi_ionescu_79; 16-01-2015 at 12:24.
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. Likes Nimeni, catalos, mihai2002, dan.pavelescu liked this post
  7. #35
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Deci am nevoie de ajutor sa deslusesc niste chestii.
    Ideea este ca folosesc vimi in doua nano-uri. Intr-unul micro in celalalt vimi all in red.
    Iluminarea este aceeasi cu 11 W, volumul asemanator. Problema este ca in ala cu micro am o apa execrabila (cu gh 29 si kh 11, Ph 7,8 am mai scris). In celalalt cu all in red am Gh 8 si KH 5 cu Ph 7,4. In nici unul nu am CO2, decat accelerator. Problema este ca, in ciuda tuturor piedicilor si a fertilizarii mai light, in ala cu imensitatea aia de GH se dezvolta plantele mai bine.
    Am incercat mai multe chestii si acum adaug niste fier de la easy life separat, in ala cu vimi all in red, sa vad daca se schimb ceva si ajung la intrebarea care ma macina:

    Daca all in red are si P si Fe (sper ca nu gresesc dar cred este Fe2, gluton, care este si mai instabil) nu ii rontaie fosforul toti chelatorii?

  8. #36
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    VIMI Reminamin este acum disponibil sila TUCRADIO:
    http://www.tucradio-acvariu.ro/index...path=61_69_277
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  9. #37
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Noutati de la VIMI: in curand vor fi disponibile pe piata urmatoarele produse: VIMI Solo N, VIMI Solo K, VIMI Solo Fe, VIMI Solo P. Momentan nu stiu preturi si cand vor fi disponibile, doar ce am facut niste traduceri in romana la solicitarea celor de la VIMI. Evident voi reveni cu informatii suplimentare de indata ce le voi avea. Pana atunci va invit sa va bucurati in continuare de fertilizantul complet la cel mai bun raport pret calitate din Romania:
    http://www.tucradio-acvariu.ro/index...y&path=184_188

    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •