La o comanda de 50-99 lei (constand in plante) veti primi bonus plante in valoare de 20 lei
La o comanda de 100-149 lei (constand in plante) veti primi bonus plante in valoare de 40 lei
Si tot asa.

Pretul la radacini, pesti, etc. nu se ia in calcul la acordarea bonusurilor. De asemnea bonusurile se acorda din speciile de plante din care am cele mai multe fire/poturi in acea saptamana, sau va puteti alege bonusul in limita firelor/poturilor inca existente la data comenzii. NU pot acorda bonusuri in gazon. Va multumesc pentru intelegere.


Gazon - Lilaeopsis brasiliensis - 1 pot (este crescut emers, l-am testat in acvariu si se adapteaza fara probleme) - 15 lei
Gazon - Elatine triandra - 3-4 poturi disponibile - 10 lei potul
Gazon - Glossostigma elatinoides - 1 pot disponibil - 15 lei
Najas guadalupensis - 0,5 lei firul
Bolbitis heudelotii (Feriga africana) - mai multe plante disponibile - 10 sau 20 lei bucata (in functie de marime, nr. frunze, etc.)
Ammania gracilis - 4-5 fire disponibile - 2 lei firul
Ammania senegalensis - 1 fir disponibil - 3 lei
Rotala macrandra "mini" - 5-6-7 fire disponibile - 1 leu firul
Rotala rotundifolia "red" - 1 leu firul
Riccia fluitans - 2-3 poturi disponibile - 5 lei potul
Planta plutitoare - Pistia - 0,5 lei planta
Cabomba piauhyensis (furcata) red - 5-6 fire disponibile - 2 lei firul
Didipis diandra - 2 lei firul
Limnophila sessiliflora - 6-7 fire disponibile - 1 leu firul
Limnophila aromatica - 7-8 fire disponibile - 2 lei firul
Blyxa japonica - cateva plante disponibile - 2 lei planta
Barclaya longifolia - 1 planta disponibila - 30 lei
Tonina "Manaus" - 3-4 fire disponibile - 3 lei firul
Tonina "Belem" - 3 fire disponibile - 3 lei firul
Rotala macrandra - 3-4 fire disponibile - 3 lei firul
Proserpinaca palustris - 3-4 fire disponibile - 5 lei firul
Eriocaulon setaceum - 4 fire disponibile - 3 lei firul



Sunt din nou de vanzare RADACINI pentru acvarii din lemnul rosu numit RED MOOR. Cine este interesat sa vada poze si sa afle dimensiunile + preturile lor le poate vedea aici : https://plus.google.com/photos/11547...4360270/albums (sunt 7 radacini). Eventualele albume (numere) care lipsesc s-au vandut. Din ce mi s-a zis trebuie sa intrati de pe calculator ca sa le vedeti cum trebuie deoarece de pe telefon nu se vad dimensiunile, pretul, etc.

Se pot executa la comanda acvarii de orice dimensiune, la fel si capace (din sticla, colantate, estetice), reactoare pentru CO2, etc. Preturile difera in functie de ceea ce doriti, asa ca va rog sa intrebati pe privat exact ce va intereseaza!

ATENTIE! Acvariile prefer sa le ridicati personal din Baia Mare, iar capacele din sticla se pot face doar direct pe acvariu.


Comanda MINIMA : 20 lei (FARA transport).


Costul TRANSPORTULUI:

- prin POSTA costa 11 lei daca platiti ramburs (la ridicarea coletului de la posta) si 4 lei daca doriti sa imi puneti banii in avans pe card. ATENTIE! Daca trimiteti banii de la ghiseul unei banci se vor pierde cam 7 lei din suma trimisa (comisionul bancii, pe care il retrage imediat ce intra banii in cont), asa ca in acest caz nu prea se merita. Ideal este sa aveti card ING sau BCR. Daca nu aveti, tot mai bine este cu ramburs. Prin posta plantele ajung cam in 2-3 zile.

- prin CURIER costa cam 30-40 lei daca platiti ramburs (cand va livreaza coletul) si cam 21-30 lei daca doriti sa imi puneti banii in avans pe card. Pe site-urile firmelor de curierat (eu prefer sa trimit cu Nemo Express, au sediul f aproape de blocul unde stau) este un calculator de tarife si daca introduceti corect toate datele acolo veti afla exact cat costa transportul. ATENTIE! Daca trimiteti banii de la ghiseu se vor pierde cam 7 lei din suma trimisa (comisionul bancii, pe care il retrage imediat ce intra banii in cont), asa ca in acest caz nu prea se merita. Ideal este sa aveti card ING sau BCR. Prin curier coletul ajunge a doua zi, exceptie facand situatiile neprevazute. Va rog mult nu imi solicitati livrarea comenzilor sambata prin curier, mai ales daca sunteti din Bucuresti si daca dati comanda abia vineri, deoarece a fost un caz in care nu au reusit sa livreze sambata ci abia luni. Preferabil este sa dati comanda cel tarziu miercuri, ca sa o pot trimite joi si sa fie livrata vineri.