Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 62 of 62

Thread: rahaturi de la pond

  1. #61
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by ovidiualn View Post
    Ce sa zic? Unul dintre cele mai bune thread-uri de la la pond ! Toti dobitocii cu doua borcane cu/de pesti in bucatarie,
    dau sfaturi si lectii crescatorilor de koi - despre koi! Bine stam...
    A face astfel de afirmatie LA PLURAL... imi reaminteste de o "mica diferenta"... ceva de genul careia o spuneam lui Syso...
    Cam asta TE DIFERENTIAZA PE TINE... DE TOTI DOBITOCII CU "2 BORCANE".... si implicit... TE DIFERENTIAZA DE CEI CARE AU UN POND:

    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Diferenta este ca noi doi vorbim comform fotografiei de mai sus... nu ca la usa cortului.
    Nu mai injurat niciodata de mama... nu ti-am spus niciodata nimic despre "organe". Asta este o diferenta!
    Daca stai bine.... e strict problema ta, atat timp cat nu injuri si nu balacaresti ca la usa cortului... e ok ptr mine.

    Dar tine minte un lucru: Nimic nu te DIFERENTIAZA FATA DE MINE: "Ai 2 maini cu care scrii, 2 picioare cu care mergi, 1 gura cu care manaci si 1 cur cu care vorbesti...." Sau cum era? Cred ca era invers: 1 gura cu care vorbesti si 1 cu care te caci?

    Sa iti explic "o chestie": faptul ca tu ai "un pogon de pamant" si un excavator..... cu care sapi o groapa mare si.... "o umpli de apa".... NU TE PROPULSEAZA IN NICI UN CAZ PE SCARA "IERARHICA" A ACVARISTICII.... La fel ca fraza "cine nu a condus o Dacie... nu e sofer!" Pai cam asa este: pana nu ai luat suturi in cur si nu ai fost umplut de esecuri... nu poti sa spui ca esti "plin de experienta"....

    Faptul ca maine castig la Loto sau fac "un contract cu statul" (cam aceeasi treaba) si am in curte cu 50 de koi in valoare de 500.000€.... nu ma face MAI BREAZ decat ala care sta cu ciubere de ciment in curte si are pesti in valoare de.... (valoarea pestilor e sentimentala, stiu. Deci nu se poate exprima in sume.... asa cum o faceti "VOI".... o parte din cei de la pond.........)

    L.E: Am uitat sa inchei cu "traditionalul salut moldovenesc" stimate Ovidiu: TE CHIS IN FREZA WHAI!

    Quote Originally Posted by ovidiualn View Post
    Na, fiecare cu norocul sau ! Dar sa-mi spui ca in acvariu de 100 de tone se aplica legile ca in borcanul tau de 10 l , te pis in freza ! Ma intelegi ?
    Last edited by Nimeni; 18-02-2015 at 18:33.
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  2. Likes ovidiualn liked this post
  3. #62
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    am inchis taraba aici. ovidiu e avertizat doua saptamani. cine are oua poate sa o faca tete-a-tete. m-am saturat de "zmei de tastatura".

  4. Likes ovidiualn, Nimeni liked this post
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •