Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 35

Thread: Serenity

  1. #11
    Very high member a.aurel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Popesti
    Posts
    1,382
    Post (Dis)Likes
    felicitări pentru un peisaj cu adevărat reușit! dacă s-ar putea sa luminezi si coltul din dreapta mi-ar fi plăcut si mai mult. In schimb apreciez valurile, ai avut ajutoare cānd ai fotografiat

    spune-mi te rog ce ai folosit pentru fundal și dacă exista o sursa de lumina īn spatele fundalului.
    Mersi.

  2. Likes Ionut Godea liked this post
  3. #12
    Maestru Aquascape Ionut Godea's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bacau
    Posts
    532
    Post (Dis)Likes
    Multumesc mult!!

    A fost un adevarat studio foto. Sotia mea a fost ajutorul meu minunat (foehn + speriat pesti).

    Iar background-ul luminos e identic cu cel folosit la acvariul mare (folie transparenta+neon).

  4. #13
    Base member greenp's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Timisoara
    Posts
    464
    Post (Dis)Likes
    nota 10 si de la mine. Conteaza si ratingul mic care il acorzi la ceilalti? Nu de alta dar sa ii sabotam cu note mici

    Shrimp Land , The Good Side , e tot de la noi, nu?

    Last edited by greenp; 05-05-2014 at 20:13.
    130 L, plantat,putin mai avansat in tainele acvaristicii.
    Piticul

  5. Likes Irena, Ionut Godea liked this post
  6. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti, sector3 (stadionul national)
    Posts
    48
    Post (Dis)Likes
    Felicitari Ionut si mult succes in competitie!
    Inspirat numele si mai mult, ai reusit sa redai vizual definitia arata Super.
    Legat de poza, intr-adevar cealalta optiune este un picut mai "calda"... parca ar prinde mai bine, in fine nu vreau sa rasucesc cutitul in rana cum s-ar spune si in fond cine are ochi sa aprecieze real lucrarea
    trece peste acest amanunt care ar tine mai mult de de manipulare photo

    @"greenp", da sunt de aici

    p.s. pentru inregistrare pe site-ul cu pricina, ce anume trebuie sa trec la rubrica "Страна"? Nenea Gogu translate mi-a spus ca inseamna "pagina", trebuie sa pun vreun link si daca da... catre ce? Multam

  7. Likes Ionut Godea liked this post
  8. #15
    Maestru Aquascape Ionut Godea's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bacau
    Posts
    532
    Post (Dis)Likes
    @ greenp - Multumesc mult!! Conteaza.

    @ DragosTanase - Multumesc frumos!! Tara, cred

  9. #16
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    evident ca ai primit **********
    la fel si colegii , uitandu-ma mai bine la poze multe din ele sunt destul de slabe, aia cu ciclide si castel..lol

    Multa bafta in continuare!!!

    o seara buna! ovidiu.

    l.e.
    acum ma gandeam cu ar fi sa inscrie nea victor unul din "nano-urie" lui ...vol x L , iluminat n Watt, fauna ... flora a,b,c,d,e,f,g,h,i,j.....z,aa,ab,ac,ad,....az,ba... zz si tot asa sa innebuneasca aia acolo cu speciile
    Last edited by ovidiu.cursaru; 06-05-2014 at 00:51.
    Illegitimi non carborundum.

  10. Likes Ionut Godea liked this post
  11. #17
    Maestru Aquascape Ionut Godea's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bacau
    Posts
    532
    Post (Dis)Likes
    Multumesc mult pentru sustinere!!

    ieri.jpg

    Acest tabel aparut ieri pe facebook pe pagina oficiala Scaper's Tank Contest e un clasament īn functie de tara. Ieri votasera 160 de oameni. Nu dureaza mult, inscrierea si votul cateva minute. Va rog, exprimati-va opinia. Conteaza mult sa ne ajutam compatriotii.

    In caz de ati uitat adresa: http://all4aquarium.ru/en/events/sca...test/1st-stage

  12. #18
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Ionut Godea View Post
    Va rog, exprimati-va opinia. Conteaza mult sa ne ajutam compatriotii.

    In caz de ati uitat adresa:
    Care adresa?
    FORUMUL ACESTA DETINE PERFORMANTA DE A FI SINGURUL FORUM ACVARISTIC IN CARE NU SE VORBESTE DESPRE CONCURSURI!

    Aveam de gand sa fac o "scrisoare publica" catre Laurentiu Craciunas in care sa ii propun sa schimbe denumirea forumului in BAZAR ACVARISTIC.... dar m-am lasat lehamite, iar o sa se spuna ca "nu am treaba acasa"... dar e aiurea sa ti se puna "pumnul in gura" si toti sa taca "de frica". Ce dracu aveti de castigat cu tacerea? Va afecteaza viata cumva ca activati pe un forum mai mult sau mai putin?
    Eu am o vorba: Nu moare Sebi fara forum.... si nici forumul fara Sebi (sunt constient de asta).
    Iar cand ajungi sa deviezi tocmai de la directia principala a "obiectului de activitate" a unui forum.... e jale.

    Poate Laurentiu mi-ar fi spus ca "astea se discuta in privat".... dar uite asa cu o gramada de privaturi... ajung sa ma intreb: "Eu cu cine votez?"
    Nu am vazut o postare AICI, a participantilor in care sa spuna: bah.... vezi ca particip! Noroc ca aflu de pe FB si din alte grupuri... ACOLO se discuta, se face schimb de informatii - pareri etc.... aici? Aici asteptam aplauze....

    Nu activez pe nici un alt forum... dar sincer in ultima vreme, am ajuns sa dau dreptate tocmai oamenilor pe care "nu ii inghit" (sa zicem la figurat) in ceea ce priveste atitudinea proprietarului acestui forum. Noroc ca avem in continuare un admin impartial in persoana lui Bilti.

    O zi buna!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  13. Likes kirucd, ovidiu.cursaru, greenp liked this post
  14. #19
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    In alta ordine de idei, Ionut, ma bucur sa te gasesc in continuare aici.
    La propunerea colegului tau maestru aquascape Alex (nu ca eu n-as avea aceeasi parere buna despre acest setup), ne mutam la sectiunea Aquascape.

    Felicitari!
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

  15. Likes Nimeni, Ionut Godea, kirucd liked this post
  16. #20
    Maestru Aquascape Ionut Godea's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bacau
    Posts
    532
    Post (Dis)Likes
    Multumesc mult, prieteni!!!

  17. Likes Kin liked this post
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •