Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26

Thread: Greseli mari la Moldoglas

  1. #11
    Junior Member EugenStanga's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Iasi
    Posts
    71
    Post (Dis)Likes
    Scuza-ma Calin, dar dupa ce am citit povestioara ta, nu am putut decat sa rad cu lacrimi... ). Parerea mea e ca lipsa de profesionalism e aici la Iasi ... eu am comandat sticla telefonic, direct de la cei de la Bacau (trimitand pe email detaliile de taiere, cantuire si gaurire a sticlei, precum si fasiile pentru intarituri), si mi-au trimis-o foiile de sticla exact cum mi le-am dorit. Se pare ca ai avut mare ghinion.

    L.E. .. a si nu cred ca Moldogras Bacau s-a ocupat de comanda ta.
    Last edited by EugenStanga; 19-04-2014 at 23:25.

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Cluj-napoca serviciul... Sala sporturilor Cluj...stau-dorm....in Luna de sus la 15 Km de Cluj-n
    Posts
    27
    Post (Dis)Likes
    Asta o pun si eu la mine pe wall la FB... sa le fac "reclama"..adica negativa..sa nu mai prosteasca oameni...deci SHARE !...si eu am patit in cluj-napoca asa ceva cu romani experti sticlari. bag seama ca romanii astia stiu lucra bine doar in spania...germania, italia...acolo unde daca fac greseli nu sunt platiti ! aici in tara isi bat joc ! rusine ! https://www.facebook.com/ironbullet2 o sa pun si sursa de acvarist.ro , asa o sa fac si rec;lama forumului. o zi buna ! Paste fericit ! si sa nu mai mergeti la aia cu eroare de 5 mm ! ps @eugenstanga..intre moldogras ( iarba) si...mopldoglas ( sticla ) e diferenta...MARE
    Ma duc la Bucuresti...Acolo is banii http://www.youtube.com/watch?v=e2PumqkS9oU

  3. #13
    Junior Member EugenStanga's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Iasi
    Posts
    71
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by ovi_cluj View Post
    ! ps @eugenstanga..intre moldogras ( iarba) si...mopldoglas ( sticla ) e diferenta...MARE
    scuze ... vroiam sa zic Moldoglass .. )

  4. #14
    High member danrogo2001's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Galati, Tiglina I
    Posts
    649
    Post (Dis)Likes
    In septembrie 2012, am telefonat la Moldoglas Bacau pentru a ma interesa de sticla de 12mm pentru acvariul de 700 litri. Tipa care mi-a raspuns a fost foarte amabila. Mi-a cerut un e-mail cu cotele, numarul de bucati si laturile care sa fie cantuite. Mi-au facut calculul, am achitat factura proforma si dupa vreo saptamina m-am deplasat din Galati la Bacau sa iau sticla.
    Era conform dimensiunilor, curate, cantuita exact unde trebuia.
    M-a ajutat un baiat de acolo sa o incarc in masina si mi-a pus foarte multe distantiere din pluta intre geamuri pentru a rezista la transport.
    Eu le dau 10 si pentru comunicare si pentru executia lucrarii.

  5. Likes Nimeni liked this post
  6. #15
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Campulung Moldovenesc
    Posts
    265
    Post (Dis)Likes
    Ne spui si noua pretul la mp de sticla si ml de cantuit? Eu sincer am sunat la ei , tot asa mi-a raspuns o doamna amabila, am trimis e-mail, dar nu am mai primit nici un raspuns. Multumesc.

  7. #16
    High member danrogo2001's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Galati, Tiglina I
    Posts
    649
    Post (Dis)Likes
    Va spun preturile din septembrie 2012.

    - cantuit sticla de 12 mm = 17 lei metrul liniar
    - sticla de 12 mm = 90 lei/m2
    - sticla de 10 mm = 84 lei/m2.

    Pentru preturi actualizate incercati cu un telefon.

  8. #17
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Campulung Moldovenesc
    Posts
    265
    Post (Dis)Likes
    Multumesc.

  9. #18
    High member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    604
    Post (Dis)Likes
    Aflu lucruri noi de la voi.

    Eu initial am intrebat daca au si sticla de 12. Raspunsul a fost ca au dar e depozitata sub alte geamuri si pentru un acvariu nu se mai apuca sa mute tot sa-mi scoata mie sticla de 12...
    Am platit pentru cantuit 2,5 eur plus TVA.
    O sa incerc sa va fac astazi niste poze detaliate sa vedeti sticla primita de mine.

  10. #19
    High member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Iasi
    Posts
    547
    Post (Dis)Likes
    Tine-te de capul lor Calin daca ei o dau ca-n Romania hai sa fim si noi "romani"..... plangere peste plangere incepand de la refuzul predarii bonului fiscal pana la calitatea indoielnica a marfii predate. Ps: daca vrei sunt dispus sa ma pun martor la predarea marfii si "jur" ca am auzit cand ai cerut bonu si ei au refuzat sa ti-l ofere plus ca-m mai fost martor la un limbaj obscen si calomnios din partea angajatului/angajatilor....."Justitia-i dreapta, stramba oricum!!"

  11. Dislikes Nimeni disliked this post
  12. #20
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Tibiscus View Post
    ....daca ei o dau ca-n Romania hai sa fim si noi "romani".....
    Daca te cobori sau comporti... exact la acelasi nivel cu ei, NU AI REZOLVAT NIMIC!

    Daca te comporti CORECT... si "le demonstrezi" ca exista si ALTFEL DE ROMANI... mult mai onesti si cinstiti decat ei... atunci poate viziunea se schimba. A ataca cu aceleasi "arme" sau "moneda"... nu face decat sa fii in aceeasi oala cu respectivii...

    Martori mincinosi? Ptr ce... Ce rost are?

    Eu unul... as proceda in felul urmator: As suna la Bacau... ma interesez de numele unui superior... in special cel care are in grija "zonalii"... si as face un colet pe numele lui direct. Cu comfirmare de primire. Oricum sticla nu o pot folosi... paguba de recuperat.... vb unuia: "E romania..." asa ca ambalez sticla in cel mai corect mod posibil si alaturez o scrisoare in care ma prezint, detaliez exact cum au decurs lucrurile.... detaliile comenzii mele... etc, apoi ii spun respectivului superior:
    "Nu sunt nebun sa ma apuc de inventat povesti... dar daca dumneavoasta considerati ca a fost o greseala la mijloc va rog sa o remediati.... In caz contrar, daca dumneavoastra considerati ca ACEASTA ESTE STICLA CARE O VINDE MOLDOGLAS CA URMARE A COMENZII MELE.... va rog sa o pastrati, eu oricum nu ma pot folosi de ea... dar v-a ramane ca o "pata" pe numele societatii dumneavoastra! Stiu ca sunt un client "mic si neimportant"... dar nu uitati ca uneori Buturuga mica rastoarna carul mare!...."

    Si cu asta basta! Ramane la latitudinea lor daca sunt oameni cei "de la centru"... sau sunt aceeasi tagma de "profesionisti" ca si cei din Iasi....
    Eu unul inclin sa cred ca NU... deoarece cunosc multi care au cumparat direct din Bacau si au fost multumiti.... chiar si cu acvarii mici, sume neansemnate!

    Oricum la Opc sau la reclamatii te trimite inapoi la Moldoglas in prima faza...
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  13. Likes kirucd, Tibiscus liked this post
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •