Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26

Thread: Pietre frumoase in Brasov

  1. #11
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    pai atunci astept si merg cu tine. atunci maine ma duc in padure sa vad poate gasescceva lemne o sa te sun maine ca sa ai nr meu si daca e mergem cand poti tu.
    o seara buna! ovidiu.
    Illegitimi non carborundum.

  2. #12
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    datorita faptului ca am primit mai multe pm-uri legate de pietre in care am fost intrebat daca am fost si in care mi s-a spus ca ar vrea si altii sa mearga...
    Eu vorbisem mai sus cu colegul stef88, ca duminica sau luni sa mergem.
    Nu s-a stabilit nimic sigur, si daca ar mai fi locuri si pentru alti colegi trebuie vorbit cu el personal, nu imi permit sa invit pe altii in masina lui- logic.
    As vrea sa posteze aici cei care ar vrea sa mearga ,poate ne organizam umpic. eu pot merge : duminica, luni sau marti . nu am masina. Depind in mare masura de cineva cu masina, iar daca nu, fac macar un drum pana la Bunloc sa vad ce gasesc si pe acolo, desi cand am fost la gratare am dat numai peste pietre rotunde , slefuite, ori eu vreau sa aibe forma aia de munte in miniatura, stanca ceva de genu.

    Pe scurt postati cine si cand poate merge. daca aveti masini daca sunteti dispusi sa luati si pe altii etc.
    Illegitimi non carborundum.

  3. #13
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    datorita faptului ca am primit mai multe pm-uri legate de pietre in care am fost intrebat daca am fost si in care mi s-a spus ca ar vrea si altii sa mearga...
    Eu vorbisem mai sus cu colegul stef88, ca duminica sau luni sa mergem.
    Nu s-a stabilit nimic sigur, si daca ar mai fi locuri si pentru alti colegi trebuie vorbit cu el personal, nu imi permit sa invit pe altii in masina lui- logic.
    As vrea sa posteze aici cei care ar vrea sa mearga ,poate ne organizam umpic. eu pot merge : duminica, luni sau marti . nu am masina. Depind in mare masura de cineva cu masina, iar daca nu, fac macar un drum pana la Bunloc sa vad ce gasesc si pe acolo, desi cand am fost la gratare am dat numai peste pietre rotunde , slefuite, ori eu vreau sa aibe forma aia de munte in miniatura, stanca ceva de genu.

    Pe scurt postati cine si cand poate merge. daca aveti masini daca sunteti dispusi sa luati si pe altii etc.

    O zi buna! ovidiu.

    L.E. scuzati postarea dubla, rog stergerea postului #12.
    Last edited by ovidiu.cursaru; 26-04-2014 at 18:22. Reason: postare dubla
    Illegitimi non carborundum.

  4. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brasov
    Posts
    85
    Post (Dis)Likes
    Uf, eu am fost astazi. Voi pune maine niste poze cu ce am gasit. Promenada placuta si daca vreti sa puneti si voi niste poze cu ce veti gasi si zona in care ati fost, ar fi super!

  5. #15
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    107
    Post (Dis)Likes
    http://imageshack.com/i/nf6oddj

    Asa ceva am gasit si luat eu din zona aia.
    Abia le-am carat pana la etajul 4 pe scari. Erau foarte grele.
    Attached Images Attached Images
    Ape limpezi sa aveti.

  6. Likes Glucida, ovidiu.cursaru liked this post
  7. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brasov
    Posts
    85
    Post (Dis)Likes
    @djkane. sunt foarte frumoase!!
    Acum ca am vazut pozele tale imi dau seama ca eu nu am fost la fel de inspirat
    test.jpg

    Eu le-am gasit pe astea pe un parau in apropiere de canionul 7 scari si tind sa cred ca o parte din ele sunt calcaroase, deoarece erau mai multe stanci pe traseu.
    Last edited by Glucida; 27-04-2014 at 09:05. Reason: poza prea mica

  8. #17
    High member steff88's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov - Sacele
    Posts
    612
    Post (Dis)Likes
    Salut! Eu ieri seara am ajuns. Eu locuiesc in Bunloc si am fost de-a lungul timisului si sus cu telescaunul spre sacele si nu am gasit decat pietre rotunde slefuite. Djkane de unde ai gasit pietrele alea?

  9. #18
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    107
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by djkane View Post
    Cum mergi din Brasov spre Predeal pe partea stanga este hotelul Petrom dupa 2 curbe, este o parcare tot pe partea stanga. Opresti masina acolo. Daca nu te descurci ai nr meu de tel si ne auzim. Am luat un bec de lampa UV de la tine.
    Acolo este locul. Nr meu de tel este: 0723403138 sa ne auzim in caz ca nu va descurcati.
    Ape limpezi sa aveti.

  10. #19
    High member steff88's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov - Sacele
    Posts
    612
    Post (Dis)Likes
    Inteles! Intre timp eu am startat cu pietre de timis dar arata asa de bine cele negre..

  11. #20
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    107
    Post (Dis)Likes
    Din acea parcare trebuie sa te intorci pe malul Timisului spre Brasov cam 10-20m si sigur vei gasi ca nu le-am luat eu pe toate. Ai de unde alege. Mai sunt scoase de mine pe margine unele. Nu sunt negre, sunt gri dar nu stiu inca cum arata in apa. Se poate sa se mai inchida la culoare. Pt un plantat sunt super.
    Ape limpezi sa aveti.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •