Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 120

Thread: Proiect Propun sa intram in randul lumii

  1. #21
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    botosani
    Posts
    265
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    Salut Dan,
    Am sa-ti raspund punctual:

    Singura persoana al carui cuvant are "greutate" in fata bancii este presedintele asociatiei, Nicolae Paun. El are stampila asociatiei, el este singura persoana autorizata sa efectueze operatiuni cu contul asociatiei

    Eu am lasat-o in urma dupa episodul ApaNova

    Nu aveti nevoie de ajutorul meu ... aveti nevoie de acordul unui proprietar de forum (nu e cazul meu) ca sa va organizati concursul pe forumul lui si de cel putin o persoana care sa jurizeze concursul (nu e cazul meu ... ce stiu eu despre acvarii, acvaristica, plante? Am avut eu vreo realizare cat de cat notabila? Eu sunt doar un bisnitar de pe un forum, detinatorul unei firme gen butic de la coltul blocului, fara angajati, fara chirie, de care nu e bine sa-ti legi numele (cel arhicunoscut la nivel national, international si interplanetar).... asta in avans ca sa nu va dea prin cap ca sa nu va manjiti concursul printr-o eventuala sponsorizare de la TUCRADIO)
    sa fii sanatos si la punga gros Cristi

  2. #22
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by roshadow View Post
    Injurati-ma... dar realizati ce discutii or sa fie cind se va forma juriul ? De ce Z in juriu si nu X ?

    Da' unde is banii ... ca ce s-a dat premiu (cacofonie intentionata) e mai eftin ? De ce s-a cumparat premiul de la Y si nu de la B ?

    Si... nu mai continui ca deja s-a inteles ideea !

    Sa nu intelegeti ca am ceva impotriva acestei idei, dar modul nostru "mioritic" ne va "ajuta" si acum.


    Parerea mea... Hic !
    Pentru asta era bun AAR. Ca ar fi putut lansa invitatii pentru jurizare, sa zicem catre Oliver Knott sau Karen Randall, sau cine_vreti_voi.
    Asa cine sa-i invite? "Alo, tanti Knott, suntem noi, Dumitru si Pavelescu, nenea Knott e acasa?"

    Cu locul de unde se cumpara premiul e simplu, se alege cea mai ieftina oferta de pe piata.

    Dar cine se incumeta sa culeaga taxele de participare, fara un temei legal? Eu unul nu ma bag nici sa ma...vorba aia.

  3. #23
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    Am sa-ti raspund punctual:

    Singura persoana al carui cuvant are "greutate" in fata bancii este presedintele asociatiei, Nicolae Paun. El are stampila asociatiei, el este singura persoana autorizata sa efectueze operatiuni cu contul asociatiei

    Eu am lasat-o in urma dupa episodul Apa Nova
    Cristi, iti multumesc !
    Pacat ca ai lasato in urma. Putem sti daca Nicu poate fi contactat intr-un fel, a mai pastrat cineva legatura cu el, ca pe forum, nu mai este activ de mult timp ?

    Tovarase Pavelescu avem si noi aici in Romania, oameni cu greutate, care pot juriza la fel de bine ca, Karen sau Knott, ca nu de confirmarea lor avem nevoie noi. Iar daca nu intelegem acest lucru,insamna ca nu suntem in stare sa ne recunoastem propriile valori, inseamna ca suntem prea mandri, orgoliosi, lipsiti de respect fata de cei care au realizat lucruri frumoase si au dovedit ca se pricep cu stiinta. Eu doresc, ca cineva de aici sa fie recunoscut de un nume greu, dupa ce a fost desemnat aici, de ai nostri numarul unu, iar apoi, odata cu participarea respectivului, la concursuri internationale sa primim confirmarea rezultatului dat de ai nostri aici.
    Last edited by dandumitru; 16-02-2014 at 15:43. Reason: Reply, Tovarasului Pavelescu
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  4. #24
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Pentru cine e pacat? E mai bine fara injuraturi si mizerii ... stii ce bine e cand e liniste?
    Stii ce misto e cand nu mai citesti mesage de genul:
    Quote Originally Posted by BogdanHojbota View Post
    Daca nu ai platita cotizatia de membru pentru buzunarul dn-lui Ionescu si compania
    ?

    Nicu e in strainataturi .... nu raspunde la telefon decat familiei si nu intra pe net.
    Ultima oara eu am vorbitcu el de sarbatori cand am avut bulan sa fie in tara ... atunci mi-a spus ca pleaca la jumatea lui ianuarie cu un contract de N-spe luni ....
    Last edited by cristi_ionescu_79; 16-02-2014 at 15:43.
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  5. Dislikes BogdanHojbota disliked this post
  6. #25
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    Pentru cine e pacat?

    Nicu e in strainataturi .... nu raspunde la telefon decat familiei si nu intra pe net.
    Ultima oara eu am vorbitcu el de sarbatori cand am avut bulan sa fie in tara ... atunci mi-a spus ca pleaca la jumatea lui ianuarie cu un contract de N-spe luni ....
    Pentru noi, [(glumesc), doar nu crezi ca ma gandeam la linistea ta], stiu ca este bine...... cand este liniste !
    Last edited by dandumitru; 16-02-2014 at 16:09.
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  7. #26
    Junior Member nana's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    55
    Post (Dis)Likes
    Chiar daca am doar 2 luni de cand sunt inregistrat pe acest forum,de urmarit va urmaresc de juma de an,imi dau si eu cu parerea:'' bisnitarul'' asta de mai jos este un Domn,care cred ca a ajutat cel putin un sfert din cei ce activeaza pe acest forum si nu numai.Da,am cumparat si eu de la el deoarece a stat cu mine in telefon si mi-a explicat.Nu-i ridic statuie dar comparati preturile lui cu ale altora ,eu personal am vrut sa iau din China si am ramas placut surprins ca am pret mai mic la el si nu trebuie sa astept 1 luna sa-mi ajunga produsul.De la ''bisnitarul'' asta iau unii fertilizantii care le fac acvariile adevarate opere de arta.
    PS: parerea mea si nu vreau sa ofensez sau sa fac trimitere catre cineva.

  8. Likes mariuscbn, shpritz, dan.pavelescu liked this post
  9. #27
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Buna seara !
    Dupa doua zile de, discutii aprinse si framantari disperate, impreuna cu colegii nostrii, am tras urmatoarele concluzii :
    - la discutii au participat treisprezece colegi, ( ghinion, oare ) din 1300 de membri activi
    - discutiile au fost foarte interesante si constructive, mai ales cele care reprezinta oful personal si grija altuia, cred ca ati remarcat si dumneavoastra
    - propunerile au fost foarte interesante, s-au atins toate punctele sensibile, jurati, asociatie, bani, procedura, etc.
    - am aflat cu regret ca AAR, exista dar nu mai functioneaza, de aici se complica putin lucrurile
    Pana acum, acestea sunt rezultatele, la care poate ca ne asteptam si in acest fel se incheie prima etapa, in demersul unanim al forumului si in interesul tuturor de a fi si noi ceva in ochi nostri, pentru a respecta si a fi respectat. Domnilor imi ridic palaria, cu respect, in fata unora si o scutur cu acelasi respect in fata altora si merg mai departe.

    Pentru ca AAR nu mai functioneaza, rog un administrator sa- mi retraga titulatura de membru AAR .

    Pentru a fi o transparenta totala va intreb oficial, pe toti cei care activati pe acest forum, dar si pe altele, CINE SE OFERA SA FIE MEMBRU FONDATOR LA INFIINTAREA UNEI NOI ASOCIATII CARE SA REPREZINTE ACEST HOBBY LA NIVEL NATIONAL ?

    Trebuie sa stiti, ca putem fi si mai mult de 1300 de membri fondatori, cu cat mai multi cu atat mai bine, ne vom face cunoscuti mai repede. Astept cu nerabdare sa va oferiti ajutorul, si sa incercam sa facem urmatorul pas.Tot in aceiasi nota, as dori sa stiu si in numele cui sa cer o aprobare de la proprietarul/rii forumului, pentru a se putea organiza cu sprijinul dumnealor, un concurs acvaristic aici pe acest forum, o data pe an.
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  10. Likes nicu.nicusor1975 liked this post
  11. #28
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Nu e nevoie de o asociatie noua, singurul adaos fata de situatia actuala ar fi o alta cheltuiala care ar putea fi folosita in alta directie.

    Consiliul de conducere al actualei asociatii se poate schimba in acte, nu este batut in cuie.

    Nu am inregistrat asociatia pentru noi personal, deci avem bunavointa sa lasam in fata pe cineva mai capabil.

    Este nevoie doar de un plan fezabil, diferit de ce am incercat noi.

  12. Likes mihaicst, dandumitru, URS liked this post
  13. #29
    User banat
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Pitesti
    Posts
    76
    Post (Dis)Likes
    Eu cred ca o noua asociatie ar avea acelasi rezultat cu cea veche. Pentru ca se gasesc uscaciuni si in cea mai frumoasa padure (nu-i nimic, le folosim noi in acvaristica). Unde-s multi iese galceava, diferentele de opinie si orgoliiiiiiiiiile multe (numarul de i e direct proportional cu cantitatea de orgoliu) duc la stricaciune. Asa-s eu, n-am incredere in puterea oamenilor de a cladi ceva, dar mi-as dori sa se demonstreze ca ma insel!


    Cu toate astea, eu zic ca nu e nimic rau in a se aduna cativa oameni care vor sa organizeze un concurs de acvaristica. Un admin poate sa dea sfoara-n tara pe forum cu un anunt, sa se adune lumea. Un domn liliac poate sa gazduiasca pozele participante. Un forumist priceput la internetica poate sa faca un chestionar in care sa se dea note pe cateva considerente (sanatatea plantelor, asezarea in pagina, peisaj, etc). Sau un maestru aquascaper poate sa jurizeze, sau puteti chema un prieten de pe ukaps c-am vazut ca frecventati. Fiecare participant poate sa scoata 30 de lei. Si un om poate sa-i stranga, inca de la liceu s-a gasit mereu unul in clasa care sa stranga banii, nu ne trebuie neaaparat asociatie. Cativa "bisnitari" (fara de care multi am fi mai saraci) pot sa arunce in ecuatie 3 lulele 3 surcele din marea bisnita pe care o fac ei. Si uite asa s-ar lega ceva frumos, in loc sa stam cu mainile in san.

    Vorba lui Dan Pavelescu, chiar daca inca nu stim despre ce vorbim, eu sunt pentru. Sustin cauza si o sa ajut in orice fel pot. HAI SA FACEM UN CONCURS DE ACVARISTICA!

  14. Likes Nimeni, Geani, maximcatalin liked this post
  15. #30
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by URS View Post

    Vorba lui Dan Pavelescu, chiar daca inca nu stim despre ce vorbim, eu sunt pentru. Sustin cauza si o sa ajut in orice fel pot. HAI SA FACEM UN CONCURS DE ACVARISTICA!
    Asta este lozinca !
    HAI SA FACEM UN CONCURS
    Aceasta lozinca trebuie sa se faca auzita, trebuie sa o auzim de la fiecare membru al forumului, in scris aici, pentru a nu se starni comentarii mai tarziu.
    A sosit si o veste buna , din partea Domnului Laurentiu Craciunas, putem continua cu AAR daca cineva vine cu un plan fezabil, putem alege consiliul de conducere al asociatiei, deci ne-am putea plati si cotizatiile, pentru inceput macar atat sa putem face prin AAR.
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •