View Poll Results: Considerati util acest instrument pentru forum?

Voters
54. You may not vote on this poll
  • Da,sunt de acord! e mai simplu de apreciat o postare!

    48 88.89%
  • Nu, eu trebuie sa scriu neaparat ceva in topic!

    6 11.11%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 36 of 36

Thread: Propunere buton de like pentru postari

  1. #31
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by aLLLx View Post
    Vin si eu cu o propunere. Cred ca ar fi mai relevante rezultatele instalarii acestor butoane daca s-ar contabiliza doar numarul de "like"/"dislike", nu si numele celor care le apasa. Sunt convins ca am vedea mai multe voturi daca acestea ar fi anonime si pana la urma asta este caracteristica principala a unei supuneri la vot, secretul acestuia in vederea obtinerii unui rezultat cat mai apropiat de adevar, neangradit de nici un obstacol.
    Ptr asta ai "butonul" reputatiei si acolo poti da negativ cat doresti, dar ramanand in anonimat!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  2. #32
    Senior Member roshadow's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Bucuresti - Filaret
    Posts
    1,860
    Post (Dis)Likes
    Da' nu va e rusine ?!?

    Nu is eu in top 5 la dislike ?

    Hic !
    Sa va manince "rechinii" din acvariu !

  3. Dislikes Nimeni disliked this post
  4. #33
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by aLLLx View Post
    Vin si eu cu o propunere. Cred ca ar fi mai relevante rezultatele instalarii acestor butoane daca s-ar contabiliza doar numarul de "like"/"dislike", nu si numele celor care le apasa. Sunt convins ca am vedea mai multe voturi daca acestea ar fi anonime si pana la urma asta este caracteristica principala a unei supuneri la vot, secretul acestuia in vederea obtinerii unui rezultat cat mai apropiat de adevar, neangradit de nici un obstacol.

    Pierzi total ideea! nu e vorba de a vota ceva, ci de a aprecia sau nu o idee, cuvantare dintr-o postare, sau un video ori o fotografie fara a mai scrie ceva in acest send.

  5. #34
    Base member aLLLx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Irena View Post
    Nu vad nici un obstacol in a-ti exprima fatis parerea. Suntem responsabili si curajosi numai din umbra?
    Cred ca ai gresit persoana careia sa-i dai un astfel de raspuns, daca ai putin timp si daca chiar te intereseaza poti verifica postarile mele pe acest forum, o sa-ti dai seama ca nu-mi e nici rusine nici nu am alta jena sa-mi exprim in mod direct si chiar "contondent" (pentru unele mironosite de pe aici) opiniile. Am venit cu sugestia acesta tocmai pentru ca am dat un "dislike" unei persoane care incearca sa traga o teapa la aria de vanzari, ca urmare respectivul mi-a scris un mesaj de genul: "ce te intereseaza pe tine cui ii dau eu teapa". Desi nu am timp sa ii raspund fiecarui nesimtit de genul asta, in cazul lui o sa o fac dar nu vreau sa-mi pierd timpul cu explicatii prin PM pentru fiecare "dislike" pe care il dau.

    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Ptr asta ai "butonul" reputatiei si acolo poti da negativ cat doresti, dar ramanand in anonimat!
    "Reputatia" se refera la cu totul altceva, are legatura mai mult cu persoana decat cu o postare la modul singular.

    Quote Originally Posted by BogdanHojbota View Post
    Pierzi total ideea! nu e vorba de a vota ceva, ci de a aprecia sau nu o idee, cuvantare dintr-o postare, sau un video ori o fotografie fara a mai scrie ceva in acest send.
    Tocmai asta e, daca vreau sa apreciez sau nu ceva de ce sa fiu obligat sa inghit mojiciile unuia care nu stie sa faca fata unei opinii contrare si sa fiu tot eu nevoit sa-i raspund (pentru ca drept sa spun nu pot sa nu raspund cand ceva ma dereanjeaza )

  6. Likes dandumitru liked this post
  7. #35
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by aLLLx View Post
    Am venit cu sugestia acesta tocmai pentru ca am dat un "dislike" unei persoane care incearca sa traga o teapa la aria de vanzari, ca urmare respectivul mi-a scris un mesaj de genul: "ce te intereseaza pe tine cui ii dau eu teapa". Desi nu am timp sa ii raspund fiecarui nesimtit de genul asta, in cazul lui o sa o fac dar nu vreau sa-mi pierd timpul cu explicatii prin PM pentru fiecare "dislike" pe care il dau.
    La genul asta de abordari... cred ca (virgula) cu un PM la Bilti se rezolva definitiv genul asta de tepari. In afara de asta.... daca ai si probe ptr respectivul... poti sa il faci public si in plus exista un "Hall Of Shame" la sectiunea iTrader.
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  8. #36
    Base member aLLLx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Nu cred ca e nevoie sa dau eu PM vreunui administrator sa semnalez nu stiu ce teapa, cine trebuie sa vada asta si are nevoie de dovezi sunt sigur ca vede. Pe de alta parte exemplul cu teapa se referea de fapt la:
    Quote Originally Posted by aLLLx View Post
    ...daca vreau sa apreciez sau nu ceva, de ce sa fiu obligat sa inghit mojiciile unuia care nu stie sa faca fata unei opinii contrare....
    decat la tepele care circula pe la aria de vanzari si pe care nu cred ca s-au deranjat prea multi sa le semnaleze vreunui administrator (aici intrand bineinteles si subsemnatul).

  9. Likes Nimeni liked this post
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •