Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 24 of 24

Thread: Scapare completa de RCS

  1. #21
    Very high member Humbert's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti, Piata 1 Mai
    Posts
    1,175
    Post (Dis)Likes
    tot eu.
    nu infometa ramirezii in speranta ca o sa eradichezi crevetii, pt ca nu se va intampla decat sa infometezi ramirezii.
    ceea ce nu e o idee buna daca zici ca vrei sa scoti pui de la ei.

  2. #22
    High member iulian_cioclin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Onesti - Bacau
    Posts
    595
    Post (Dis)Likes
    Daca nu gasesti nici o solutie mai ,,umana'' si daca ai CO2, scoate cam tot ce doresti sa pastrezi in materie de vietuitoare si da drumul la CO2 la greu.
    Functioneaza 100% intr-un interval scurt. Daca ai Ph controller e si mai simplu. Apoi schimb de apa cu aspirat mortaciuni.

  3. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Post (Dis)Likes
    @Humbert bine merg pe ideea ca nu au nici o treaba crevetii cu puii de ramirezi...

    Dar daca trece un melc asasin peste un pui de ramirez cand doarme si e lipit de substrat???
    Dami si mie niste detalii cum au supravietuit???Din toata satra care o ai la inceput cati pui ti-au ramas 10-20-50-100 etc....

    Cu crevetii am hotarat numai sa scot in noaptea asta cu capcana aia si luni sa mai donez la un coleg de forum si ii voi lasa in pace si asa vad ca numai ies din moss decat noaptea de cand am infometat ramirezii...Oricum nu prea misca crevetii nici cand nu sunt infometati ca ii prinde repede...

  4. #24
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Post (Dis)Likes
    Am facut capcana aia dar a prins cam putini creveti prima oara si acum a doua oara cand am prins sa ii dau colegului am prins masculul de ramirez era disperat nu credeam ca intra prin gura sticlei de nestea...Sper sa prind azi peste zi mai multi...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •