Page 3 of 43 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 430

Thread: Update petshopuri

  1. #21
    Base member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    460
    Post (Dis)Likes
    Sera daydrops ,au primit cei de la skydome (In alta parte in cluj nu am mai vazut de nici un felde daydrops).

  2. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    91
    Post (Dis)Likes
    daca tot e vorba de pet-shop-uri... cine imi poate recomanda un petshop unde oamenii de-acolo (cei care vand) chiar stiu despre ce vorbesc. m-am cam saturat sa sa pun intrebari de genul "ancistrus au probleme de incompatibilitate cu speciile X, Y, Z ? ", si vanzatoarea sa o intrebe pe colega ei "auzi, cu sanitarii aia is ceva probleme?"...:|. plus "da, ar fi bine sa cumparati cel putin 3 betta" . ma rog, la faza cu betta a fost si greseala mea ca nu am fost documentat (era chiar prima data cand interactionam cu acvaristica :P), dar totusi...

    in concluzie, va rog, daca imi puteti recomanda un magazin unde cei care ar trebui sa isi cunoasca marfa chiar si-o cunosc

    multumesc

  3. #23
    Base member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    CLUJ-BISTRITA
    Posts
    357
    Post (Dis)Likes
    Apropo de pet shop-urile din cj... la cel de peste drum de orange se vinde (sau se vindea ca n-am mai dat pe acolo de vreo luna) Hemichromis sub denumirea de Biocellatum. Sau gresec eu si exista si Biocellatum rosu?

  4. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    fain topicul acesta, de 3 dintre aceste magazine nu stiam.

    ce vreau sa va rog, daca vede cineva in oricare magazin oranda va rog frumos sa m anuntati - caut de un timp deja pestele asta

    noroc.

  5. #25
    High member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    559
    Post (Dis)Likes

    Rainbowfish

    Pentru amatorii de pesti mai speciali, la regionala am vazut Iriatherina werneri la 4 lei/bucata si Melanotaenia boesemani la 26 lei/perechea .
    La Skydome erau pesti ca de obicei, plante mai putine, dar ziceau ca o sa primeasca luni sau marti plante noi.

  6. #26
    Base member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    460
    Post (Dis)Likes
    Au primit la skydome multe feluri de plante . lilaeopsis . riccia , aponogeton , eleocharis , ludwigia ........

  7. #27
    Member gez's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    275
    Post (Dis)Likes
    eu am fost acu 2 zile pe acolo si nu prea aveau mare lucru. luni trec sa vad ce-au mai adus.

  8. #28
    Base member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    CLUJ
    Posts
    489
    Post (Dis)Likes
    La regionala au adus niste specii de pesti interesante banuiesc din amazon, una este un peste care arata ca un sarpe si celalalt cred ca este celebrul peste care vaneaza insecte de pe crengi scuipand un jet de apa. ( o descriere mai buna nu pot face la ora asta )

  9. #29
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    65
    Post (Dis)Likes
    Pestele-arcas se numeste(Toxotes Jaculator)

  10. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    54
    Post (Dis)Likes
    Daca ati dorii ceva pesti de la regionala ... speciile alea mai frumoase de molly(alb,galben,negru),molly balon,guppy(diferite culori),gurami (din alea portocalii care sunt 20 de lei bucata) pot face rost cam jumatate din speciile aflate acolo aproximativ cu 40-50% mai ieftin decat preturile alea dupa parerea mea preturile alea deja sunt cam exagerate

Page 3 of 43 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •