Page 1 of 36 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 352

Thread: Red & black

  1. #1
    Very high member sebacka's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti-Drumul Taberei
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes

    Red & black

    Salutari,numele meu e Sebastian sau Sebacka pe forumuri.Vazand ca mai toata lumea isi prezinta proiectele,am zis sa intru si eu in randul lumii si sa-mi expun o asa zisa mini ferma inceputa din primavara.
    Sunt disperat dupa crevetii red crystal,primele exemplare le-am avut acum 5-7 ani daca n-or fi mai multi,insa neavand conditiile necesare n-am reusit sa-i tin in viata mai mult de 2-3 luni.
    Asa ca,in primavara asta m-am apucat mai serios de albinute si nu numai.Am red crystal si black crystal grad A,S,SS si ceva neocaridine,yellow,red rilli,blue rilli,orange.
    Scopul proiectului este de a avea multi creveti la un loc (ma fascineaza sa am un acvariu de 300l cu vreo 200 exemplare prin el ) si binenteles sa-mi scot investitia care a costat ceva.
    O sa vin si cu ceva poze!

  2. #2
    Member Dl.Crevete's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    269
    Post (Dis)Likes
    Salut Sebastian,ma bucur enorm ca pe acest forum sunt foarte multi membri indragostiti de creveti.Pentru mine e foarte incurajator,pentru ca in viitor sper eu,sa ajungem sa ne cunoastem si de ce nu,sa organizam si noi,spun eu acum,o mica competitie cum ar fi "The Romanian Shrimp Contest".Stiu ca suna paranormal,dar poate impreuna,cu ceilalti membri si cu ceva ambitie reusim.Asta e un vis de-al meu,pana acolo,eu iti urez succes si astept cu nerandare fotografii.

  3. #3
    Member Technics's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti - Dr. Taberei
    Posts
    260
    Post (Dis)Likes
    Salut Sebastian, bafta cu proiectul si astept pozele.
    Cum suntem vecini poate facem un schimb de experienta (de fapt de la tine catre mine) avnd in vedere vechimea ta in domeniu.

  4. #4
    Member Dl.Crevete's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    269
    Post (Dis)Likes
    Sebastian,vechimea ta in domeniu,conteaza foarte mult si pentru mine.Cum ai reusit sa procuri acum 7 ani Crystal Red,frate,esti cel mai tare,eu am platit,acum 4 ani,in Germania,vreo 60 de euro pe un "SS"!!!

  5. #5
    Very high member sebacka's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti-Drumul Taberei
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes
    Ms pt incurajari.Am facut rost de Crystal de la un baiat din Brasov care-i inmultea cu succes inca de pe atunci,am dat 30-40 lei pe bucata,grad A.Sper sa nu gresesc cu anii(trec de la o vreme ceva de speriat,azi e Pastele,azi e Craciunul ),dar 5 ani sunt sigur de atunci.
    De la el stiu ca daca vrei sa achizitionezi creveti,trb sa iei juvenili si nu maturi pt ca se adapteaza mult mai usor la parametrii din acvariul tau,rezista mai bine la stres,nu-si pierd din culoare.Eu m-am incapatanat sa cer maturi,sa-i inmultesc repede...n-a mers,au murit toti intr-un interval de timp.E adevarat ca nici nu le-am asigurat chiar conditiile optime.
    O sa-mi fac timp si pt poze.

  6. #6
    Very high member sebacka's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti-Drumul Taberei
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes
    cateva poze de la inceput...
    Attached Images Attached Images

  7. #7
    Very high member sebacka's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti-Drumul Taberei
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes
    ....dupa ce le-am umplut.
    Attached Images Attached Images

  8. #8
    Maestru Aquascape alex08's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    4,148
    Post (Dis)Likes
    Jos palaria pentru efortul depus si sa ai parte de multi pui!

  9. #9
    Very high member sebacka's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti-Drumul Taberei
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes
    ms frumos ALEX!

    la o portie de spanac...
    Attached Images Attached Images

  10. #10
    Maestru Aquascape alex08's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    4,148
    Post (Dis)Likes
    Ehe, e bataie pe verdeturi!

Page 1 of 36 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •