Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 43 of 43

Thread: Crapi Koi nu mananca

  1. #41
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by syso View Post
    deci eu am scris ca folosesc tone la lacuri imense si tu ai dedus ca trebuie folosite tone la niste bazine de citeva mii de litri.

    sunt de-a dreptul consternat , socat sau cum vrei tu.
    cred ca si un copil de gradinita iti poate raspunde la aceste intrebari,

    de ce pui aceste intrebari ? ai auzit de raport???????????????

    x/y e ceva nou pentru tine????????????
    Nu numai ca esti rau intentionat, nici macar nu vrei sa citesti si sa raspunzi la intrebarile
    pe care ti le pun eu. Am vorbit eu undeva de cateva mii de litri? Te-am intrebat ce faci
    la un bazin de 50-100 tone de apa, care inseamna 50.000-100.000 de litri, nu cateva mii de litri.
    Cati corali si cate scoici trebuie sa folosesti la un asemenea bazin ca sa nu mai folosesti altceva?
    Pentru ca si scoicile si corali incep sa se dizolve si sa mareasca duritatea apei la un pH acid, sub 7
    de regula. Si asta nu tine de apa dulce sau sarata, tine de chimie elementara. Era o informatie
    utila si pentru altii, poate exista unii care vor sa isi faca un pond de 50.000-100.000 litri. Ce
    cantitate ar trebui sa foloseasca? Nu de alta dar eu nu stiu raportul ala de care vorbesti tu pentru
    ca nu am pond si nici nu stiu ce cantitate folosesti tu in pondul tau.

    Asa ca decat sa mai raspunzi in doi peri cum faci de obicei mai bine nu mai raspunzi. Esti mult prea
    arogant pentru gustul meu. Si ai impresia ca esti cel mai destept de pe aici. Ei bine pentru mine nu
    esti. Nu esti decat omul copy/paste.

    O seara placuta,
    Dragos

  2. #42
    High member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Timisoara
    Posts
    656
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by kirucd View Post
    la un bazin de 50-100 tone de apa, care inseamna 50.000-100.000 de litri, nu cateva mii de litri.
    Cati corali si cate scoici trebuie sa folosesti la un asemenea bazin ca sa nu mai folosesti altceva?
    50 de mii de litri inseamna citeva mii de litri in comparatie cu mud pondurile de citeva zeci de milioane de litri domnu.


    sttii ce faci la 120000 de litri? asta









    all in one . pui asta si e rezolvata treaba

    nu trebuie sa iti mai bati capu cu kh , alea alea. e grele. scrie pe butoias 100000?. ce mai vrei?
    Last edited by syso; 01-07-2013 at 01:08.

  3. #43
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Nu mai vreau nimic. Raspunsul tau este asezonat la calitatea umana de care dai dovada,
    adica ZERO.

    Sa fii sanatos.

    Dragos

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •