Sunt productie proprie. Parintii i-am dat ca pusesera stapanire pe jumate din bazin. Au corpul (fara inotatoare) mai mult sau mai putin cat moneda de 50 de bani. A se compara cu SAE de jos care e matur. Cei dominanti au crescut bine de tot, restul ok, si sunt cativa 4-5 care au ramas micuti. Astia din urma se vor dona probabil unui suflet cald.
Mai sunt vreo 15 wild type si 5 perlati usor aurii. Nu pot determina numarul exact. Se misca intr-una...

Mananca orice fel de hrana uscata.

Schimb cu plante (exclus: Anubias, Bacopa, Crypto wendtii si ponderiifolia, Ammania gracilis, Egeria, Ceratopteris, Bolbitis, Microsorium, Hidrocotyle, pe toate astea le am). Imi plac plantele rosii . Nu doresc pesti decat daca sunt rainbowfish (nu praecox ca am destui). Rog seriozitate. Dau pesti intregi deci vreau plantute decente nu varfuri de 2cm. A nu se crede ca sunt lacom, las la latitudinea fiecaruia numarul de fire. La mine cresc si se dezvolta multe... de cand bag CO2 presurizat (de curand).

Fireste ca nu pot determina la varsta asta sexul. Recomand achizitia a cate 6 bucati. Cam asa e uzual la scalari pana se formeza perechile.
Nu stiu sa trimit in tara si nici n-am timp de alergat... (familie, copii). Totusi sunt dispus sa ma deplasez pe metrou sau cartierul Berceni (cu masina). La ce si cat cer, la cat de greu e sa le prepari nauplii cand sunt mici, consider pestii astia un fel de cadou. Pt mine au fost o scoala necesara despre cum se creste un pestic de la nivel de icra.

Pesticii se vad in poza de mai jos: