Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: Catre membrii RKA

  1. #1
    Member marko's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    281
    Post (Dis)Likes

    Catre membrii RKA

    Salut tuturor. Sunt mai nou in legatura cu acesti pesti de colectie si imi doresc ca membrii mai vechi sa ne impartaseasca din experientele lor de crestere, reproducere si in general, experienta cu pestii killi (si cu poze). V-as ruga sa nu uitati ca RKA are un site propriu si e nevoie ca din cand in cand sa-i ajutati pe incepatori, accesand saitul RKA si sa tinem cat de cat legatura, daca ne dorim ca killifish sa dainuie mult timp in Romania. Cu timpul, poate crestem si noi in experienta, ca Asociatie, si ne implicam in concursuri nationale sau internationale, asa cum se petrece in Bulgaria, Ucraina, Austria, Franta etc. Va multumesc de intelegere si sper sa ne auzim curand cu vesti frumoase.

  2. #2
    High member Simon's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Galati-Pechea'
    Posts
    830
    Post (Dis)Likes
    Nu se uita nici de site nici de asociatie , problema e ca acesti pesti sunt destul de rari la noi in tara , dar sa speram ca se va schimba situatia .
    Romanian Killifish Association-RKA104

  3. #3
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Care este adresa siteului. Daca crezi ca nu e cazul sa-l treci aici rog un mesaj privat.

  4. #4
    Member marko's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    281
    Post (Dis)Likes
    MEMBRU ARK

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    184
    Post (Dis)Likes
    Din pacate este multa liniste pe webul RKA.
    Poti gasi informatii aici pe forum despre killi.
    Concursuri ? . Sunt cativa crescatori activi in Moldova (Iasi, Galati) si foarte putini in Bucuresti. La noi in tara majoritatea acvaristilor sunt pe vivipari (astia sunt prezenti in petshopuri ) sau carasi. Astia plac.
    In Bulgaria, am fost anul trecut in Varna sa caut killi si in cele cateva petshop-uri pe unde am fost aveau marini. Se pare ca au depasit momentul cu vivipari si carasi.
    Killi sunt rari la noi pentru ca si cei din petshopuri afirma: traiesc putin, se coloreaza aproape de maturitate si nu compatibili cu guppy,molly xipho, carasei.
    A, si sunt membru RKA am Fundulopanchax Gardneri nigerianus Makurdi (5 Bucati), 1 bucata de Aphyosemion Australe si o pereche Aplochelius Lineatus).
    Pe forum aici la sectiunea killi avem colegi activi.

  6. #6
    Member marko's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    281
    Post (Dis)Likes
    Ideia era ca sa incercam sa facem saitul RKA mai atractiv, sa-si puna fiecare ceva poze, simple cum sunt, sa se implice cu un sfat etc. precum sunt saiturile pentru discusi, betta etc. Ce-i drept ca si saitul RKA in sine ar trebui imbunatatit de dezvoltator, pe sectiuni mai bine delimitate (asemanator cu cel dedicat discusilor http://www.discus-club.ro/phpBB3/index.php, zic eu), iar sigla o facem noi sa fie cum trebuie.
    MEMBRU ARK

  7. #7
    Base member bazil88's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    367
    Post (Dis)Likes
    Da, sunt deacord cu tine @ERSINV ... dar cum spune si @MARKO saitul respectiv este cam spartan, dar asta datorita faptului ca "miscarea" killi in tara este slaba si automat se reflecta si in saitul respectiv.
    Parerea mea este ca trebuie sa sustinem cu informatii, pareri, poze si articole mai ales acel sait dedicat esclusiv Killi-fililor din tara.
    Chiar daca in paralel discutam si pe alte forumuri.

    Sa auzim de bine!
    Last edited by bazil88; 10-04-2013 at 16:37.
    Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei, ci sa stii ca poti sa vrei.

  8. #8
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by marko View Post
    Ideia era ca sa incercam sa facem saitul RKA mai atractiv, sa-si puna fiecare ceva poze, simple cum sunt, sa se implice cu un sfat etc. precum sunt saiturile pentru discusi, betta etc. Ce-i drept ca si saitul RKA in sine ar trebui imbunatatit de dezvoltator, pe sectiuni mai bine delimitate (asemanator cu cel dedicat discusilor http://www.discus-club.ro/phpBB3/index.php, zic eu), iar sigla o facem noi sa fie cum trebuie.
    daca aveti nevoie de un site nou va stau la dispozitie, free of charge

  9. #9
    Base member neagoebt's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Bucuresti - Obor
    Posts
    498
    Post (Dis)Likes
    La constructia site-ului ma bag si eu tot free of charge. Nu pot oferi gazduire sau domeniu dar o sigla interesanta, un wordpress cu o tema customizata pe ce ne trebuie si mentenanta pot sa fac cu toata placerea.

    Eu am avut initiativa asta acum ceva timp insa din lipsa de informatii am lasat-o balta. Ideea e ca 1 sg om nu poate scrie toata informatia, despre toate varietatile de killi, pentru website.

    In concluzie, sper ca de data asta sa mearga

    *Ce e in linkul catre Discus Club e forum... se poate face si asta fara probleme.
    I am a bomb technician. If you see me running, try to keep up.
    ROMANIAN KILLIFISH ASSOCIATION
    RKA 116

  10. #10
    Base member bazil88's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    367
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dan.pavelescu View Post
    daca aveti nevoie de un site nou va stau la dispozitie, free of charge
    Nu, saitul(forumul) exista deja si multi killifili o stiu deja si sunt chiar membri si acolo, ideea lui @marko daca bine am inteles era ca cei care activam pe alte forumuri la sectiunea killi sa nu uitam de acel forum special dedicat lor.
    Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei, ci sa stii ca poti sa vrei.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •