Results 1 to 9 of 9

Thread: MARTISOR (un betta roscovan) va saluta!

  1. #1
    Junior Member sandsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14
    Post (Dis)Likes

    MARTISOR (un betta roscovan) va saluta!

    Bine v-am gasit! Maine pe 1 aprilie implinesc si eu o luna, de cand Andreea m-a "pescuit" din petshop, asa ca m-am gandit sa imi fac noi prieteni... Sper sa fim bineveniti, mai ales ca sunt primul ei prieten necuvantator si avem nevoie de cat mai multe sfaturi pentru a ne consolida prietenia! va salut cu drag, si sa auzim numai de bine!!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Iasi
    Posts
    127
    Post (Dis)Likes
    bine ai venit Martisorule. transmite-i Andreei sa iti spuna in ce locatie esti ca sa o adaugi la detaliile contului si eventual sa iti dea mai multe detalii tehnice cu privire la casuta ta, pe care sa ni le impartasesti. Daca vreti sa va consolidati prietenia, roag-o pe andreea sa tasteze in locul tau, ca tie ti-e cam greu sa apesi tastele cu voalul inotatoarelor si sa ne ofere detaliile cerute. pana atunci, iti doresc sa cresti numai in ape limpezi.
    Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur, prind curaj.

  3. #3
    Junior Member sandsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14
    Post (Dis)Likes
    Am sa ii transmit, mai ales ca am observat de curand ceva gaurele in voalul meu :-? Tastele astea ma omoara!!!... nu stiu de ce au aparut gaurelele, dar se pare ca au inceput sa se "umple" la loc. Era si imposibil sa nu le observe Andreea, oricum se holbeaza toata ziulica la mine... putina intimitate nu mi-ar stica! Ei... dragostea asta! (poate tot din dragoste o sa imi cumpere si o plantuta, doar sunt atatea in Bucuresti!!)
    Sa curga apa rauri, rauri... !!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Iasi
    Posts
    127
    Post (Dis)Likes
    totusi, spune-i andreei sa ne transmita conditiile in care traiesti: ce fel de acvariu, daca ai filtru, incalzitor, si eventual pune si tu o poza cu tine... sunt atatea aparate de fotografiat acvatice . despre plantute, poate va vom da mai multe detalii. insa, ia si citeste si tu ceva despre tine: http://www.acvarist.ro/betta-splende...uptator-siamez
    Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur, prind curaj.

  5. #5
    Junior Member sandsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14
    Post (Dis)Likes
    hhe... sa spunem ca momentan locuiesc intr-o garsoniera de 4 litri, cu ceva pietricele de sticla pe jos. Poate o decorez cu un ghiveci...Harnicut sunt si fac curat o data la 3 zile, asa ca nu am probleme cu respiratia si nici cu temperatura (fiind foarte cald in camera, apa se pastreaza calduta). As manca non-stop fulgii rosii de la tetra... Poate o sa reusesc sa ma mut candva intr-un acvariu mai mare, cu aer conditionat (macar filtru as vrea sa achizitionez). Multumesc pentru link, l-am devorat! ... Dragos, tu ce prieten ai? tot un nebun ca mine ? ... Daca da, mai vorbim la categoria Anabantidae...

    ps. nu te supara pe andreea, mi-e bine momentan ... Te salut!IMG_4193.jpgIMG_4207.jpg

  6. #6
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Frumos roscovanul... sa iti traiasca!
    Bine ai venit...
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  7. #7
    Junior Member sandsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14
    Post (Dis)Likes
    Multumesc!

  8. #8
    Base member aLLLx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Salut roscovane! Vezi cum faci repede rost de un spatiu locativ nou cu aer conditionat si filtru! Cauta o garsoniera cu forma paralelipipedica, astea cilindrice o sa-ti dea dureri de cap in scurt timp. Si scoate pietricelel de sticla din garsoniera, cica nu sunt feng shui si in curand o sa-ti deranjeze vizual stapana.
    Viata lunga!

  9. #9
    Junior Member sandsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14
    Post (Dis)Likes
    Da, am ochit unul pe internet... http://www.happypets.ro/acvariu-fluv...9l-p-4145.html , dar si amica mea e in renovari cu casuta ei... asa k mai trebuie sa asteptam. Oricum eu sunt fericit, imi fatai coada ca un evantai mereu... (oare insemana k e fericit ??? ) Poate cu timpul o sa primesc in gazda si 2-3 neoni, dar pentru asta trebuie sa stabilim un contract cu clauze puternice, caci nu imi sta in fire sa fiu violent... (spre deosebire de alti membrii din familia mea, care nu suporta alte specii) Astept opinii.. aici si la categoria Anabantidae (daca Doamne fereste ar aparea vre-o problema)
    :*

    Va multumesc pentru primire...
    Last edited by sandsy; 01-04-2013 at 18:59.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •