Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Thread: substrat pt grindal

  1. #11
    Member mihaicst's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    tasnad,sm
    Posts
    243
    Post (Dis)Likes
    paine inmuiata in smantana sau cascaval, este cea ce le dau eu si am o cultura de aproape un an! se inmultesc extraordinar de repede!

  2. #12
    User banat
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    198
    Post (Dis)Likes
    Paine inmuiata in smantana??? Eu pe astfel de substrat tin micro. Si cum colectezi grindalul din acea paine? Pt ca ma gandesc ca se face ca o pasta pe care o asezi peste pamant, muschi.... Viermi micro se catara ei pe marginea recipientului, dar astia? La grindal am un gemulet de pe care ii adun cu o scobitoare si ma gandesc ca geamul pus peste painea cu smantana, va rezulta un amalgam din care cu greu pot alege ceva.

  3. #13
    Member mihaicst's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    tasnad,sm
    Posts
    243
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Geani View Post
    Paine inmuiata in smantana??? Eu pe astfel de substrat tin micro. Si cum colectezi grindalul din acea paine? Pt ca ma gandesc ca se face ca o pasta pe care o asezi peste pamant, muschi.... Viermi micro se catara ei pe marginea recipientului, dar astia? La grindal am un gemulet de pe care ii adun cu o scobitoare si ma gandesc ca geamul pus peste painea cu smantana, va rezulta un amalgam din care cu greu pot alege ceva.
    nu pun multa paine cu smantana si prefer sa folosesc cascavalul. peste muschi pun o bucata de sticla si colectez doar viermii din marginea ei.
    Dumnezeu a zis: "Să mişune apele de vieţuitoare şi să zboare păsări deasupra pămāntului pe īntinderea cerului."
    Dumnezeu a văzut că erau bune... aceasta a fost ziua a cincea; Cartea Geneza.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •