Results 1 to 9 of 9

Thread: ....::: CONCURS ACVARIUL LUNII :::....

  1. #1
    Very high member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    1,173
    Post (Dis)Likes

    ....::: CONCURS ACVARIUL LUNII :::....

    Am stat noi putin pe ganduri si ne-a venit o idee. Nu e noua in lume dar la noi pe siturile mioritice nu am mai gasit-o.

    Astfel, vrem sa organizam un concurs de poze cu acvariile userilor. Cei care vor sa participe, trebuie sa urce o poza reusita la galerie, si sa puna link spre poza in acest topic.

    Pozele vor putea fi votate direct la galerie din data postarii pana in penultima zi a lunii respective cand se incheie concursul. Va castiga poza care are cel mai mare punctaj (de la 1 la 5), iar in caz de egalitate pt locul I va castiga poza care are mai multe voturi. Poza castigatoare va fi afisata impreuna cu numele detinatorului pe prima pagina a site-ului www.acvarist.ro pe tot parcursul lunii urmatoare, pana cand se alege o noua poza castigatoare care-i va lua locul.

    Cel care castiga concursul va furniza mai multe poze (pentru a evita postarea pozelor care nu apartin respectivului) si o mica descriere a acvariului, volum, plante, pesti, etc. Se va face si o arhiva a pozelor castigatoare.

    Astazi suntem in 24.07.2006, iar prima editie a concursului incepe in 01.08.2007, pana atunci aveti timp sa pregatiti pozele

    Pozele vor fi uploadate la sectiunea Tank of the month! din Galeria cu poze.

    TIPS:
    E consurs de acvarii in ansamblu (nu postati poza cu un peste/planta/melc/etc)
    Ar fi bine ca poza sa nu contina ora/data pentru a nu strica aspectul
    Pozele cu claritate marita au sanse mai mari de a castiga

    Daca aveti intrebari le puteti adresa aici.
    You can't change the world But you can make a difference

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    botosani
    Posts
    46
    Post (Dis)Likes
    salut.....eu nu am un acvariu chiar de intrat in competitie dar am vazut ca deja sunt 3 poze in sectiunea tank of the month dar nu stiu unde pot vota....chiar consider ca oamenii care au astfel de acvarii merita tot respectul si aprecierea noastra.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1
    Post (Dis)Likes

    Salutare

    Cum pot sa postez si eu niste poze cu acvariul personal pt sectiunea concursul lunii?
    Merci!!

  4. #4
    Very high member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    1,173
    Post (Dis)Likes
    Pai intri din meniul de sus la sectiunea Poze si acolo vei gasi categoria Acvariul lunii.Poza se uplodeaza la subsectiunea lunii curente.Pentru upload exista in partea dreapta a paginii sub butonul de search un buton cu o sageata pe care scrie upload.Pentru a uploda poze trebuie sa ai faci user si la galerie , user care poate fi identic cu cel de la forum.Apoi , pozele trebuie validate de un admin.Si in maxim 48 de ore ai poza la concurs

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bistrita
    Posts
    20
    Post (Dis)Likes
    unde se poate vota?

  6. #6
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Galeria de poze / Acvariul lunii .. ultima editie.

  7. #7
    Base member Mugabis's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    BUCURESTI-Crangasi,GENT-Belgium
    Posts
    490
    Post (Dis)Likes
    Ultima editie pe 2008?Gata se scoate concursul definitiv?De ce?
    Planificarea atenta nu poate inlocui norocul chior.
    http://forum.acvarist.ro/showthread.php?5537-Regulamentul-forumului-Acvarist.ro - pct q)

  8. #8
    High member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    ORADEA
    Posts
    840
    Post (Dis)Likes
    mugabis nu ai inteles bine.. ii ultima editie, adica editia a XI, nu se incheie concursul, sau cel putin asa sper ca pregatesc si eu un acvariu pentru editiile viitoare.

  9. #9
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Nu se incheie, am zis ultima editie si nu XI pentru a fi valabil si pentru urmatoarea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •