Results 1 to 1 of 1

Thread: vand diverse

Junior Member
    Post (Dis)Likes

vand diverse

(Reactor co2)
    Filtru de apa atlas de 10"+ filtru 5-15 microni(nu stiu sigur) (50 lei) negociabil
    filtru este foarte bun pt filtrarea mecanica, dar se colmateaza repede in maxim 2 saptamani.
    putin bricolat si e perfect(adica se poate gauri panza in partea de jos a filtrului si nu mai exista nici o problema cu colmatarea) si niste inele ceramice(pe care le ofer) si o sa dizolve 100% co2-ul(garantez)...

AquaMedic Reactor 100 (30 lei) negociabil

il am de un an , dar l-am folosit mai putin de o luna cand foloseam nu aveam butelie de co2 la un acvariu de 40 de litrii..acum, am un acvariu de 126l si nu prea mai face fata.
    pentru un acvariu de pana la 70-80l e perfect.
    http://img17.imageshack.us/img17/464...surbwjrxni.mp4

filtru intern Atman AT- F302 (Power liquid filter) (20 lei)
    450l/h / 6.5W
    filtrul merge bine, este foarte silentios(dead-silent)...dar are il am de 4-5 ani(nu l-am folosit mai mult de un an) si s-a spart pe partea de sus...este lipit cu superglue(nu este nociv pt pesti sau nevertebrate) si merge perfect acum....(si inainte mergea, partea aceea care s-a desprins era mai mult de design)
    vine cu adaptor pentru prizele EU

culturi microviermi/vinegar eels/bananna worms/infuosira(parameci) (15 lei / cultura starter)

banana worms microviermi
    restul le gasiti pe google cum arata.

5 corydoras paleatus (25 lei toti)
    in varsta de un an (traiesc 10-15 ani), la mine au depus cand le-am dat tubifex, adica odata.

Plante:
    Didiplis diandra 1 leu/ fir
    Nucus/ Hygrophila angustifolia 2 lei/fir
    Pelia 5 lei/ pot (mai mult de 5x5 cm)

Predarea se face la auchan titan.
    Accept si anumite schimburi.
    Last edited by niku; 06-02-2013 at 00:24.