Results 1 to 4 of 4

Thread: Tetra negru

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    timisoara
    Posts
    56
    Post (Dis)Likes

    Tetra negru

    Salut, am o gasca de Gymnocorymbus ternetzi, i-mi(i-mi sau imi !?) plac mult, am tot cautat pe net diferite informati despre ei si am gasit un articol in care se spunea ca pot ajunge sa traiasca si 10 ani. Ce ziceti?
    Orcice informati aveti sant de folos. ms
    Last edited by Tudor.M; 27-01-2013 at 19:40.

  2. #2
    Base member alexandru2010's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Baia Mare
    Posts
    309
    Post (Dis)Likes
    Salutare

    Bafta
    In legatura cu "10ani" sincer sa fiu pestisori de talie mica care sa traiasca 10 ani in captivitate nu am auzit mai degraba 1 -2 ani

    Sunt pesti frumosi si le place sa unble in bancuri de minim 5-10 bucati si sunt foarte activi
    Ramane sa ne auzim cu bine !

    Semnat :Grad Mihai Alexandru

  3. #3
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Da, traiesc destul de mult, mai ales daca ii tii in bazin neincalzit, temperatura camerei- iarna 15-18*C, vara cat o fi. Si asta nu e cel mai mic peste care traieste mult, mai sunt characidae mititele care sunt exceptii de la regula generala "peste mic, viata scurta".
    Cory. paleatus record, 24; aeneus vreo 20, alti Cory tot destul de mult- desi e alta familie, iar e ciudat, sunt tot pesti mici. Mie-mi convine!
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  4. #4
    Very high member kyoshoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,194
    Post (Dis)Likes
    Eu am un grup de 4 supravietuitori de Ternetzi dintr-un grup mai mare, acusi implinesc 4 ani.

    PS: "IMI plac mult"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •