View Poll Results: Pe cine l-as crede daca mi-as face un pond?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • syso

    5 14.29%
  • goodmans

    11 31.43%
  • catalinbgs

    13 37.14%
  • dum

    1 2.86%
  • niciunul. si-au pierdut credibilitatea.

    5 14.29%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19

Thread: Pe cine l-as crede daca mi-as face un pond?

  1. #11
    Base member stefannicolae1978's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    326
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by bilti View Post
    ma bucur ca v-ati adus aminte de goodmans. omul la un moment dat s-a suparat si a plecat. poate asa se va reintoarce pe forum.
    Ar fi binevenit...
    chiar ..pt cine il cunoaste personal nu ar face rau sa-i transmita...mai sunt si oameni de rand care nu au bani sa modifice ce au conceput prost la inceput si sfaturile lui vor fi de folos

  2. #12
    High member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    611
    Post (Dis)Likes
    Va multumesc tuturor pentru aprecieri.
    Este adevarat ca am debutat cu iazul intr-o perioada in care nu prea aveai multe informatii sau echipamente la nivel national iar pe site-urile de afara (pt ca am citit mult) se intampla ce se intampla acum pe acest forum (datorita lui syso) si nu aveam incredere in nimeni.
    Am facut mult dupa capul meu,in mare parte DIY pt ca atat permite buzunarul,dar am si cumparat hardware destul de decent.Si am muncit mult la iaz.O fac si in continuare cu drag,pentru ca hardware-ul nu face fata (evident) asa cum mi-as dori.Pe timp de vara curat filtrele la 2 saptamani....as vrea mai rar totusi

    Important pentru mine este ca nu am avut probleme cu pestii (cu mici exceptii) deci sint pe drumul cel bun.

    De atunci s-au schimbat multe si as oferi alte sfaturi fata de cele de atunci,daca cineva mi-ar cere asta.Mult spus sfaturi,mai degraba as impartasi din experienta personala.

    Sfatul meu pentru incepatori este sa invete de la cei care au experimentat cel mai mult cu diferite ponduri,echipamente,etc.
    Doar lucrand cu asa ceva iti poti da seama de performanta echipamentului,de costuri,si la ce se preteaza cel mai bine.
    Eu identific aici doar doua tipuri de posesori de pond-uri:
    Cel cu buget,care ar fi pacat sa nu asculte de sfaturile lui catalinbgs.
    Cel fara buget,care ar trebui sa asculte de sfaturile lui catalinbgs (pentru ca si el a plecat de "jos" ca sa zic asa,si construit filtre de la zero) dar si de sfatul altor posesori de ponduri care lucreaza sau au lucrat destul de mult DIY.

    Eu am votat cu incredere in polul de mai sus pentru catalinbgs.
    Din pacate "distrugerea" acestei sectiuni m-a determinat sa nu mai activez pe aceasta sectiune.Ma rezum la a citi doar ce ma intereseaza,cu alte cuvinte ma documentez in continuare.

    Si tineti minte,pestii nu trebuie aruncati la gunoi daca nu au "valoare".Un peste nu poate avea valoare decat pentru propietar sau pentru cei care si-l doresc,pentru ceilalti este doar un peste.
    Fapt pentru care,dupa 5 ani de iazuistica tot nu cunosc varietatile de koi.Nu stiu ce fel de koi am,poate nici nu am koi,dar eu ii apreciez asa cum sint si am grija de ei.Iar pe cei care se pricep la koi si au urmarit vreodata vreun filmulet de-al meu,sa dea cate un pm de genul: -vezi ca ala alb e platinum ogon! ( o gluma pentru destindere)


    Va multumesc inca odata si va urmaresc din umbra!
    http://forum.acvarist.ro/showthread.php?5537-Regulamentul-forumului-Acvarist.ro - punctul q)

  3. #13
    High member catalinbgs's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    bucuresti
    Posts
    915
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by syso View Post
    noroc ca se voteaza dupa cit de popular esti si nu dupa cite cunosti ca erai in locul meu si al lui dum altfel in sondaje:(
    d'asta te-ai votat singur? (am dat acum click pe numarul de voturi)
    ca sa mai cresti si tu in popularitate?
    pai syso,te ajuta la ceva "ca esti popular"?
    nu incurca viata politica cu o simpla activitate pe un forum public!!!


    vorba unor colegi (de pe forum): get a real life!!!

  4. #14
    Member Teo Udrea's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti, Crangasi
    Posts
    124
    Post (Dis)Likes
    As incerca sa votez, dar sincer nu stiu pe cine pentru ca:
    1) Daca as vota cu persoana pe care o agreez ca om cel mai mult ar fi goodmans, din posturile lui am inteles ca este un om caruia chiar ii place ce face, lucru de apreciat.
    2) Daca as vota doar pentru informatie as vota cu catalinbgs, are multe postari in care explica si se vede ca are rabdare in a oferi informatii.
    3) Daca as vota pentru popularitate as vota su syso, de departe este omul care aspira catre asa ceva, nu zic ca nu stie, sau ca ceea ce zice el nu e bine (deoarece sunt praf la ponduri ), doar ca nu are rabdare sa explice si se pierde foarte des in detalii care mie mi se par fara rost chiar si ca necunoscator. In plus ii place sa se contrazica si sa creeze o situatie de conflict.
    4) Despre dum nu pot zice decat ca in comentariile lui mi s-a parut un om pertinent.
    Asa ca voi face doar acest comentariu si nu voi vota cu nici unul. O rugaminte am pentru participanti: nu stricati sectiunea pond!
    Zi buna sa aveti!

    LE:
    Poate ca daca mi-as dori sa fac un pond as pune aceeasi intrebare pe pm tuturor celor implicati in acest poll si as trage pe urma singur concluziile

  5. #15
    User banat
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    IASI
    Posts
    421
    Post (Dis)Likes

  6. #16
    High member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    611
    Post (Dis)Likes
    Merci Ovidiu!
    Tocmai ce-am terminat de curatat filtrele,daca tot a fost zi libera!
    Cu stima
    http://forum.acvarist.ro/showthread.php?5537-Regulamentul-forumului-Acvarist.ro - punctul q)

  7. #17
    Maestru Biotop Colours of Africa's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Ploieşti
    Posts
    1,947
    Post (Dis)Likes
    De ce a fost inchis acest poll ?

    L.E: De abia acum am vazut ca era de prin ianuarie. Merci Bilti pentru raspuns.
    Last edited by Colours of Africa; 24-06-2013 at 23:02.
    Aquatic Eden -Film HD / Galerie foto / Jurnal
    Mountain Scape - Film HD / Galerie foto / Jurnal
    Colours of Africa - Film HD / Galerie foto / Jurnal


  8. #18
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    a fost facut pt un timp limitat.

  9. #19
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    am convingerea ca ai ceva virusi pe pc. altfel nu-mi explic de ce postezi asa aiurea. ti-am sters semnatura.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •