Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Thread: Editarea propriilor postari

  1. #1
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes

    Editarea propriilor postari

    Dupa cum spune si titlul, supun atentiei adminilor si moderatorilor acestui
    forum regula privind editarea posturilor.
    Mi se pare normal sa existe o perioada de timp rezonabila, 24 de ore cum este
    acum, in care sa se poate edita postul pentru eventuale completari, DACA,
    si subliniez, DACA nu a mai postat nimeni dupa postul care este editat. Altfel,
    pentru coerenta respectivului thread, este normal sa postezi un raspuns nou, si
    nu sa editezi postul initial dupa ce ti s-a raspuns la acel post.
    Nu stiu cum trebuie modificat regulamentul sau daca trebuie, dar in momentul
    in care exista useri care fac abuz de aceasta metoda de editarea mi se pare
    normal sa se intample ceva. Ramane sa gasiti voi ce anume.

    O zi buna,
    Dragos

    LE dupa cum se vede am mancat o litera in titlul acestui thread, rog un admin
    sa schimbe titlul, corect este "propriilor"

  2. #2
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    total de acord cu ideea ta de multe ori nu mai intelegi nimic ncad citesti unele threaduri, mai ales in cele in care se cearta diferiti useri, in care da ca nu ai fost pe moment nu o sa mai intelegi nimic pt ca isi vor schimba raspunsurile tocmai ca sa il faca pe celalalt sa para mai slab pregatit .
    Illegitimi non carborundum.

  3. #3
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    o sa discut cu restul adminilor. o sa propun sa nu mai poata fi modificate daca a postat cineva dupa.

  4. #4
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Daca in prima faza sunt de acord cu Dragos si cu ideea lui Bilti (a nu se mai modifica dupa postarea succesiva)... vin totusi cu alta interventie:

    Dat fiind ca este UN CAZ SINGULAR.... am ajuns la concluzia ca: INDIFERENTA "DOARE"... asa ca propun sa ignoram acel caz izolat... si sa lasam Edit asa cum este. Pentru ca EDIT.... a fost facut pentru oameni normali si cu bun simt...care sa il foloseasca in limita acceptabilului!
    Nu trebuie ptr "un singur...." sa modificam noi forumul, pentru ca nu este el miezul pamantului!

    Ar trebui sa nu ne deranjeze aberatiile sau apelarile personale ci.... doar sa le trecem cu vederea, in felul acesta nu dam satisfactie nimanui si.... continuam dialogul cu ceilalti useri dintr-un topic in mod civilizat. Ca eventual un cititor nou nu v-a intelege nimic din ce vrea sa zica respectivul user care tot editeaza... e strict problema celui cu "Edit".... el se face de cacao... daca nu pastreaza un limbaj coerent si cursiv.

    Asta e parerea mea.... O zi buna tuturor
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  5. #5
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Si ce te faci daca in viitor vor apare si alti useri care vor proceda la fel?
    Ca doar acum au de unde lua exemplu ca sa zic asa. Eu raman la propunerea
    mea. Oricum hotararea nu este a noastra, este a celor care administreaza
    acest forum.

    O zi buna,
    Dragos

  6. #6
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Revin la sugestia initiala, de a se limita cumva editarea postarilor. Ori scurtat timpul
    de la 24 de ore la mai putin, nu stiu, 1-2 ore cred ca e suficient, ori daca au aparut
    alte postari sa nu se mai poata edita postul respectiv. Se poate pune in discutie?

    O zi buna,
    Dragos

  7. #7
    Very high member robertgeorgiani's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    bucuresti- vitan
    Posts
    1,264
    Post (Dis)Likes
    Kirucd eu de exemplu scriu de pe tableta. Nu stiu de ce la acest forum nu sta fereasta unde scriu si imi fuge pagina de exemplu eu acum vad doar reclama site ului cu forumul acvaristilor, nicidecum ceea ce scriu. Nu stiu daca m am exprimat corect. Am dormit 2 ore...prietenii stiu de ce. Ca sa vad ce scriu trebuie sa trag toata pagina in sus. Cum incep sa scriu iar imi fuge imaginea..
    Ca sa concluzionez ...de multe ori, la multe postari m i se intimpla sa maninc o litera sau sa mi bata alta litera si sunt nevoit sa dau edit pentru a nu parea un 3 clase sau pur si simplu ptr a se intelege ceea ce am vrut sa scriu. Edit ul e facut ptr a repara un cuvant gresit, a mai trece o idee pe care ai uitat o ..etc! Sunt sigur ca 99% ptr asta folosesc edit ul. 2 ore ptr edit sunt arhisuficiente. Parerea mea.

  8. #8
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Si eu folosesc in general tableta. Si ca si tine imi editez postarile atunci cand gresesc, dar
    fac asta in urmatoarele 5-10 minute, nu a doua zi

  9. #9
    Member romica's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    tulcea
    Posts
    269
    Post (Dis)Likes
    Si eu sunt pentru blocarea editarii dupa ce a aparut un raspuns, pentru a pastra coerenta discutiilor.

  10. #10
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by romica View Post
    Si eu sunt pentru blocarea editarii dupa ce a aparut un raspuns, pentru a pastra coerenta discutiilor.
    Pro si eu, am vazut ce s-a intamplat intr-un topic de la sectiunea pond si m-a luat durerea de cap..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •