Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 91 to 100 of 123

Thread: Discusi si scalari :)

  1. #91
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by GeoB View Post
    N-am uitat dar nu gasesc pozele
    Astea sunt biletele de loterie ratacite?

    http://forum.acvarist.ro/showthread....l=1#post415918

  2. #92
    Senior Member GeoB's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti-Cringasi
    Posts
    1,520
    Post (Dis)Likes
    Da, multumesc!
    Daca intr-o zi iti gasesti femeia cu altul, si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne boule, nu aripi !!!

  3. #93
    High member nyko27's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    orastie hd
    Posts
    819
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Sa inteleg ca ai fost in Germanica? Si eu am in plan sa dau o tura pe la hotel..... macar sa imi clatesc ochii
    nu domnu am fost numa acii in ...Dubai

  4. #94
    Base member andrei_dum's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    464
    Post (Dis)Likes
    Salutare ! as dori si eu niste discusi prin zona olteniei. Stiti pe careva care se ocupa cu asta ? prin Bucuresti cum sta treaba? sunt ceva crescatori ? as da o fuga intr-o duminica si magazinele sunt sigur inchise.

  5. #95
    Senior Member GeoB's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti-Cringasi
    Posts
    1,520
    Post (Dis)Likes
    Ciprian Marcu Tel. 0723 663 680 sau email: marcucip@yahoo.com Nu e in zona ta insa asta nu poate fi o nenorocire.
    Daca intr-o zi iti gasesti femeia cu altul, si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne boule, nu aripi !!!

  6. #96
    Member Mariusvlad2's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Sibiu
    Posts
    126
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by andrei_dum View Post
    as da o fuga intr-o duminica si magazinele sunt sigur inchise.
    Nu cumpara discusi din petshop decat daca sti exact cu ce se mananca hobbyul acesta.

  7. #97
    Base member andrei_dum's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    464
    Post (Dis)Likes
    acum cativa ani am luat de la piata Moghioros un discus Ghost era de import. mi-a distrus toti discusiii cu o exceptie. am vandut acvariul si el tot in viata era. Avea o boala , nu-mi mai amintesc cum se numea de se invartea in cerc si se izbea de toti peretii acvariului. Nu am reusit cu absolut nimic sa-l tratez. Asa ca sunt lamurit cu petshopurile.

  8. #98
    Member Mariusvlad2's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Sibiu
    Posts
    126
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by andrei_dum View Post
    Avea o boala , nu-mi mai amintesc cum se numea de se invartea in cerc si se izbea de toti peretii acvariului. Nu am reusit cu absolut nimic sa-l tratez.
    Mixoboliaza, boala rasucirilor. Tubi sunt gazde intermediare pentru Mixobolus cerebralis, agentul patogen raspunzator de aceasta boala.

  9. #99
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Focsani
    Posts
    16
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Mariusvlad2 View Post
    Nu cumpara discusi din petshop decat daca sti exact cu ce se mananca hobbyul acesta.
    Eu nu as cumpara discusi din pet sau de la 99% dintre importatori decit daca ar fi niste exemplare foarte valoroase si ar merita sa risc sa pierd o parte din discusii pe care ii am sau sa ii imbolnavesc de boli destul de urite .Boala cea mai naspa' pe care o stiu, netratata corespunzator iti omoara discusii vechi in citeva zile de la bagarea pestilor straini in bazin si chiar daca o tratezi si salvezi pestii (pe cei mai mari ca cei sub 8-10 cm nu prea rezista la tratament )se transmite multe luni dupa vindecare de la un discus purtator sanatos la un altul care nu a avut contact cu boala respectiva .... dar tu stii foarte bine toate astea insa le-am punctat pt cei care nu stiu si sunt tentati sa cumpere ''discusi'' din primul loc in care ii vad.

  10. #100
    High member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    773
    Post (Dis)Likes
    Am refacut putin bazinul ... scalarii inca sunt la mine si nu am reusit sa iau un alt bazin pentru discusi :(

    http://www.youtube.com/watch?v=FndFA...ature=youtu.be
    Totul a inceput cu un gupp mic.Respect the gupp

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •