Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 71 to 78 of 78

Thread: Posibil TEPAR ? rechinu_64

  1. #71
    Base member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    330
    Post (Dis)Likes
    @Nimeni...nicely done! ) omul a stiut ce a vrut si aia a fost toata jucaria.
    Pacat ca acest forum a ajuns sa ne puna mintea sa gandeasca astfel de lucruri si sa ne asteptam ca pe viitor sa fim tepuiti daca nu ne asiguram tranzactiile pana la ultima bucatica.

  2. #72
    Member kari's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    LUDUS
    Posts
    282
    Post (Dis)Likes
    Azi am ridicat coletul retur de la posta inca nici nu am avut timp sa-l desfac dar stiind ce am pus in el si vazand ambalajul cum il stiam eu zic ca e ok !
    Am mai platit peste cei 42,... cei 3,...si inca 41,...
    In total paguba 86,...
    plus vreo cateva drumuri la posta , telefoane ... si stresul cu individul asta plus munca de lamurire aici!!(!cu unii)
    Daca vrea cineva sa-i bata la usa cu barosul...nu are decat, de meritat merita o corectie !
    Eu ii doresc ca Domnul sa-l aiba in paza!
    ןnɹoʇıuoɯ ǝɔɹɐoʇuı ǝuıq ıɐɯ' nʇɐb ɐɹɐop ǝʇ nu ɐs ızǝʌ

  3. #73
    Base member Viorelchristian's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Slatina
    Posts
    472
    Post (Dis)Likes
    Kari, imi pare sincer rau pentru ce ti s-a intamplat! Asta e o invatatura pentru noi toti.
    Domnul cu adevarat va avea grija de rechinu!!!

  4. #74
    Member kari's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    LUDUS
    Posts
    282
    Post (Dis)Likes
    Va multumesc pentru sustinere si sfaturi !
    Teparul a fost banat la momentul respectiv
    Trebuie sa avem grija , atentie, pentru ca,cu siguranta va aparea din nou , este doar o chestiune de timp !
    Daca cineva vrea sa depuna plangere sau orice la politie si are nevoie si de sprijinul meu , voi fi alaturi
    ESTE UN TEPAR DOVEDIT!
    Rog un moderator sa inchida acest thread, multumesc!
    ןnɹoʇıuoɯ ǝɔɹɐoʇuı ǝuıq ıɐɯ' nʇɐb ɐɹɐop ǝʇ nu ɐs ızǝʌ

  5. #75
    Base member cucux's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    406
    Post (Dis)Likes
    Cu politia nu rezolvi nimic atata timp cat tu ai pus coletul la posta sa il trimiti.
    Sincer cred ca politaiul o sa rada cand ii povestesti despre acest targ.
    Ce dovezi ai tu ca el trebuia sa iti trimita ceva la schimb?

    Ma bucur ca ti-ai recuperat obiectele, cat despre paguba de 80 de lei, invatatura de minte.

    Dar cum sunea cineva mai intelept:

    Nu repeta aceeasi greseala. Sunt atatea alte greseli pe care poti sa le faci.

    Numai bine,
    Catalin
    LINUX - Because restart is for adding hardware.

  6. #76
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cucux View Post
    Cu politia nu rezolvi nimic atata timp cat tu ai pus coletul la posta sa il trimiti.
    Sincer cred ca politaiul o sa rada cand ii povestesti despre acest targ.
    Ce dovezi ai tu ca el trebuia sa iti trimita ceva la schimb?

    Ma bucur ca ti-ai recuperat obiectele, cat despre paguba de 80 de lei, invatatura de minte.

    Dar cum sunea cineva mai intelept:

    Nu repeta aceeasi greseala. Sunt atatea alte greseli pe care poti sa le faci.

    Numai bine,
    Catalin

    Uite un raspuns clar.... la o problema relativ identica: incadrarea vine la Inselaciune... si are "loc" in Codul Penal nu Civil.... http://www.cjo.ro/inselaciune-pe-int...Juridica/_2734


    Nu stau sa caut litera de lege dar stiu clar de la un jurist ca tepuiala se pedepseste fiind incadrata la "Abuz de Incredere" sau "Inselaciune"... asa ca faza cu politzaiul care iti rade in nas... nu prea tine ca isi pierde respectivul scaunul: Teparul a abuzat de increderea ta.... cand ai pus coletul la posta! Si te-a inselat pentru ca nu a definitivat intelegerea trimitand ce trebuia in schimb. Ce naiba... nu e clar?
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  7. #77
    Base member cucux's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    406
    Post (Dis)Likes
    He he he.

    Clar. Fapta se incadreaza la Inselaciune sau abuz de incredere.
    Problema e sa poti sa dovedesti ca nu esti prieten cu mine si mi-ai trimis asa, ca esti tu darnic, acel colet.

    Numai bine,
    Catalin
    LINUX - Because restart is for adding hardware.

  8. #78
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Daca citeai acolo.... vedeai ca se admite si "corespondenta" prin e-mai, mesenger sau PM-uri.... ca probatorie! Sa nu mai zic ca un simplu SMS trimis de pe numarul tau... deja te "incrimineaza".

    Dar stii cum e: īdecat sa cautam tertipuri... mai bine sa dormim linistiti: nu stii peste ce tacanit dai.... care nu il intereseaza "prejudiciul" de 50Lei... cat fapta in sine! Iar daca iti pui in cap unul de asta...pai nu mai dormi noaptea bine frate....
    Ape limpezi si seara placuta. Subiectul oricum e inchis demult....
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •