Results 1 to 6 of 6

Thread: Un mare negativ - COSTI27RAD

  1. #1
    High member DecaDurabolin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Bucuresti, Bucur Obor
    Posts
    813
    Post (Dis)Likes

    Un mare negativ - COSTI27RAD

    Povestea este simpla: discut cu omul pentru un Tetratec ex700.
    L-am intrebat de MINIM 4 ori daca acesta curge sau daca are vreo problema, normal ca nenea Costi a spus ca nu.
    A venit filtrul prin posta, l-am pus in functiune si surpriza : curge atat pe la oringul mare (care garantez ca este lipit, a fost rupt si refacut) cat si pe la pompa de amorsare. Prin filtru s-a umblat clar, se vede pe suruburi. Nu ma deranjeaza asta, dar omul putea sa fie deschis si sa imi spuna tot ce poate sa imi spuna despre produsul vandut.
    Tinand cont de discutiile purtate si intrebarile puse de mine inainte de cumparare, COSTI27RAD se tiganeste acum cu mine pentru 170 de lei.
    I-am dat mai multe mesaje private pentru a face un retur, vreau adresa lui pentru a face un colet dar se pare ca omul merge pe burta si se face ca nu vede mesajele, desi este online zilnic.
    Mentionez ca a spus clar ca imi trimite impreuna cu filtrul o garnitura mare de rezerva, cea de la capac, dar se pare ca mi-a trimis doar una, lipita cumva cat sa tina maxim o zi.
    Ar fi frumos sa apari aici si sa discuti pe fata ce si cum si sa facem acel retur, e treaba ta daca il repari sau nu, nu a mea, care am fost inselat pe stilul romanesc.
    Chiar ma mir ca la varsta ta te ascunzi si iti continui vanzarile fara pic de jena...


    http://forum.acvarist.ro/showthread....ii-acvaristica
    Last edited by DecaDurabolin; 29-12-2012 at 09:45.

  2. #2
    Base member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    330
    Post (Dis)Likes
    Cu parere de rau iti spun o opinie - tetratec-urile sunt cele mai pacatoase externe
    Acum....rezolvarea situatiei voastre depinde doar de bunul simt al vanzatorului si daca acesta nu a vandut doar ca sa scape de produs te va ajuta sa solutionezi , fie prin restituirea partiala a sumei , fie prin returnarea banilor pe filtru iar tu ii trimiti filtrul inapoi.
    Sper sa se rezolve pe cale amiabila !

  3. #3
    High member DecaDurabolin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Bucuresti, Bucur Obor
    Posts
    813
    Post (Dis)Likes
    Nu imi place sa generalizez, sunt Tetratec-uri care merg ani intregi foarte bine, altele incep sa curga dar se rezolva cu garnituri si niste glicerina s.a.m.d. Si alti producatori au probleme...
    Si eu doresc sa se rezolve pe cale amiabila, de aceea i-am tot dat mesaje, sa fac retur si sa se descurce dansul cu produsul, nu sa imi bag capul eu cu alte cheltuieli etc.
    Astept sa vina aici, SA RASPUNDA IN SFARSIT LA MESAJE si sa rezolvam problema.

  4. #4
    Very high member Neonul's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucuresti- Crangasi
    Posts
    1,385
    Post (Dis)Likes
    Pacat ca se intampla asa ceva aici...eucred ca suntem colegi si nu ne dam tepe dar sunt unii care vor sa demonstreze contrariul...pacat

  5. #5
    High member DecaDurabolin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Bucuresti, Bucur Obor
    Posts
    813
    Post (Dis)Likes
    Incepand cu ziua de astazi refuz orice intelegere cu user-ul Costi27rad privind filtrul extern defect cumparat de la acesta.
    Filtrul a fost donat cuiva de aici de pe forum care are nevoie de el si il va pune in functiune cat de curand.
    Costi, sper macar sa ai bunul simt sa apari pe aici cu o explicatie sau o scuza.
    Sper si administratorii sa inceapa sa fie vigilenti cu astfel de persoane dubioase, care fac ceea ce fac pentru 170 de lei.
    Ape limpezi !

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Timisoara
    Posts
    127
    Post (Dis)Likes
    Teapa clasica romaneasca. Ce retur, ce intelegeri.. omul stia ce vinde.

    O patanie aproape identica am patit si eu, doar ca in cazul meu vanzatorul zicea "Curge pe undeva pe la capac.. nu stiu pe unde si nu am timp sa-mi bat capul" . Cand a ajuns la mine am constatat ca si-a batut suficient capul incat sa strice pompa de amorsare, suruburile nu mai prindeau in filet ca era stricat de atata stransoare.

    Totusi.. 170 Ron nu sunt de aruncat. Eu lucrez de la 9-17 cam 2 zile pt ei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •