Page 1 of 47 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 470

Thread: Hornbach

  1. #1
    Aquarium expert ionutlatcan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Focsani
    Posts
    2,925
    Post (Dis)Likes

    Hornbach

    Pentru cei din provincie si nu numai deschid acest forum in ideea postarii de informatii decatre cei ce ajung pe la Hornbach asupra produselor existente pe stoc.

    eu acum trebuie sa ajung la Bucuresti la Hornbach sa iau niste saci de pietris si ceva buturugi mari. daca a fost cineva recent pe acolo sa ne dea de veste.

    va multumesc!!!

    salutari de la un focsanean...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti - Giurgiului
    Posts
    272
    Post (Dis)Likes
    eu am fost duminica pe acolo, aveau si pietris (diverse granulatii) si buturugi, dar asa per ansamblu mi s-a parut saracacios rau..... poate ca erau inainte de primirea "marfei"

  3. #3
    User banat
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    bucuresti/berceni
    Posts
    729
    Post (Dis)Likes
    Am luat eu buturuga 22 lei de vreo 45cm, nisip 1-2 mm special pentru acvariu 19 ron/25 kg. Maine ajung iar ca trebuie sa cumpar ceva si trec si pe la acvaristica..

    Daca vrei iti iau ceva preturi/stocuri. La nisip, buturugi si pietroaie stau bine mergi linistit. Chiar si la bazine au preturi bune. Pesti nu as recomanda vad mereu pesti morti si nu de batranete.

  4. #4
    Aquarium expert
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti Blv. Brancoveanu
    Posts
    2,321
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dinescu
    Am luat eu buturuga 22 lei de vreo 45cm, nisip 1-2 mm special pentru acvariu 19 ron/25 kg. Maine ajung iar ca trebuie sa cumpar ceva si trec si pe la acvaristica..

    Daca vrei iti iau ceva preturi/stocuri. La nisip, buturugi si pietroaie stau bine mergi linistit. Chiar si la bazine au preturi bune. Pesti nu as recomanda vad mereu pesti morti si nu de batranete.
    subscriu atat in privinta pestilor morti, nici eu unul nu as achizitiona pesti de acolo iar in ceea ce priveste nisipul si buturugile o sa tot gasesti.
    PS : Sa nu te astepti de la vanzatori la cine stie ce sfaturi ca ...
    1) Esti pe net
    2) Esti pe forumul Acvarist.ro
    3) Imi citesti semnatura
    5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
    6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
    7) Zambesti, sau chiar razi


    http://kingi.sunphoto.ro
    http://kingbucharest.wordpress.com/

  5. #5
    Aquarium expert ionutlatcan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Focsani
    Posts
    2,925
    Post (Dis)Likes
    multumesc pentru promptitudine.
    dinescule daca mergi maine pe acolo spune-mi si mie ce au. ma intereseaza pietris 2mm (tre sa iau vreo 6 saci de 25 kg) , buturugi mari si plante.

    zfcristian eu nu ma mai astept demult la sfaturi de la vanzatori. cel putin de la cei din petshop-uri.

    se poate continua constant cu informatii proaspete din aceasta locatie.

    multumesc inca o data.

  6. #6
    High member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    GALATI - Mazepa 2
    Posts
    748
    Post (Dis)Likes

    Nisip - pietris - 1-2 mm NEGRU

    M-ar interesa si pe mine daca gasesc asa ceva, pentru un acvariu de 70x35.
    Si, eventual, un pret.

    eu acum trebuie sa ajung la Bucuresti la Hornbach sa iau niste saci de pietris si ceva buturugi mari.
    Ionut, cand ai de gand sa ajungi pe acolo? Ma gandeam ca m-ai putea ajuta si pe mine cu pietrisul mai sus mentionat! Please! Si poate dupa aia ne intalnim in Galati la o cafea, o bere, o pizza!
    Acvariu 150L net cu Scalari diamant
    Acvariu 30L cu creveti Red Cherry

  7. #7
    Very high member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,484
    Post (Dis)Likes
    ma scuzati cred ca sunt putin offtopic dar nu cred ca este cazul sa deschid alt topic deoarece fac referire la un produs de la hornbach. exista niste buturugi foarte haioase din vita de vie dar care au o eticheta pe care scrie not for aquarium use.. si ma intrebam de ce, este vita de vie doar. aveti vreo explicatie?
    in rest ca sa fiu on topic, pietrisul de la sacii de 25 de kg este foarte bun si nu este scump, pestii .. chiar nu va recomand nici eu, tocmai ce mai postase cineva ca i-au murit 2 transe de pesti luati de acolo, sincer din punct de vedere al trebuincioaselor cam slabut mi se pare si mie, in sensul ca inafara de sera, tetra si parca eheim alte produse nu au, am vazut ca au adus si neoane philips aquarelle la raionul de acvaristica pe langa cele de la hagen. buturugi si elemente de decor sunt intr-adevar, pietre de tot felul etc.
    apropo de pietris negru, da am vazut la pungulite, am inteles ca este un fel de roca vulcanica

  8. #8
    Member Lucian Mihai's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    229
    Post (Dis)Likes
    Probabil (mai mult ca sigur) o sa-ti pluteasca in bazin.

  9. #9
    Base member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    brasov
    Posts
    401
    Post (Dis)Likes
    fost sambata
    pestii arata in general jalnic, nu as cumpara de acolo.
    luat un sac de pietris excelent, granulatie ~2mm, 190mii 25 de kile.
    aveau o gramada in materie de pietris/mancare/cioate/aparatura.
    ce as mai lua de acolo ca materie vie, ar fi plante, care arata cat de cat ok, dar nu is nimic special.
    ma tenta o giganteea, dar am renuntat pentru ca nu era nici un vanzator vizibil, si ma grabeam sa nu prind orele de varf.

  10. #10
    High member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    GALATI - Mazepa 2
    Posts
    748
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Danny
    apropo de pietris negru, da am vazut la pungulite, am inteles ca este un fel de roca vulcanica
    Sa fie cumva Volcanit? Ma indoiesc. Ala la 7L e mult mai scump decat ce se spune aici la 25 Kg.
    Acvariu 150L net cu Scalari diamant
    Acvariu 30L cu creveti Red Cherry

Page 1 of 47 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •