Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16

Thread: Sectiunea Bizz

  1. #11
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Pai... da-l in vileag pe respectivul.

    Ca sa incheiem aici, te-a multumit raspunsul dat de Tudor? Si-a atins scopul topicul asta? Daca da, ma bucur. Daca nu, ma bucur la fel!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  2. #12
    Administrator Tudor.M's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Falticeni
    Posts
    2,759
    Post (Dis)Likes
    Dupa cum am mai spus, moderarea acestui forum o facem cand avem timp, deci nu moderam 10 ore pe zi si sapte zile din sapte pentru ca mai avem si noi familie si serviciu.
    Daca ar fi sa ma apuc sa citesc toate posturile ca sa-i descoper pe cei care scriu mirc/chat (daka, adika, k etc) iti dai seama cam cate ore si cate zile trebuie sa petrec in fata calculatorului?
    Deci cand prind nereguli aplic regulamentul dar nu am cum sa "scanez" tot forumul in doua, trei ore pe zi cat stau eu online.
    Iar despre aplicarea regulamentului preferential va inselati amarnic din doua motive:
    1. Nu cunosc userii forumului in viata de zi cu zi si nici nu-mi sunt rude ca sa inchid ochii.
    2. Nu am interese bizz pe acest forum lucru care cred ca se vede. Nu am threaturi sticky si nici anunturi bizz. Din 2007 de cand sunt pe acest forum daca am avut si eu doua, trei anunturi bizz si alea la un pret simbolic.
    In mod normal si conform regulamentului nu ar trebui sa ma justific si putem sa aplic regulamentul la cei care se plang in public referitor la decizia moderatorilor/adminilor.Pe viitor sa stiti ca nemultumirile se dicuta pe PM cu propietarul forumului sau cu adminii.

  3. #13
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Exista un buton aferent fiecarui post pentru a-l raporta si a-l aduce in atentia moderatorilor/adminilor. Nu exista notiunea de noi si voi, suntem o comunitate, daca se vrea sa mearga bine trebuie sa contribuie toata lumea, tentative de smecherii/evitari/eschive/etc vor exista indiferent de regulament si oricat de bine ar fi pus la punct, pentru ca asa e natura romanului.

  4. #14
    Base member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    323
    Post (Dis)Likes
    @dan.pavelescu - Tot in spiritul democratiei postasem si eu... dar se pare ca nu exista pe acest forum. Este o ierarhie destul de clara: user normal/user ARR/MOD/ADMIN - fiecare cu drepturile lor.

    @Laurentiu Craciunas - Exista aceasta notiune de noi/voi. O spune si regulamentul bizz: e) Adminii, moderatorii si membrii AAR au dreptul la topicuri sticky. Membrii AAR au acest drept doar o luna pe an. Orice combinatie este acceptata (acelasi topic timp de 4 saptamani, 4 topicuri diferite fiecare timp de o saptamana ...etc). Durata de viata a topicurilor sticky este tot de 7 zile.

    @Nimeni: Sa inteleg daca folosesc citate si imi cer scuze aticipat am voie sa injur/atac pe oricine? Nu mi se pare normal. Oricum nu sunt genul sa port pica asa ca te iert.
    Sa spuna domnul Tudor.M daca am avut dreptate. Vad ca un user apare banat, unul averitzat si celalalt a scapat (poate era la prima abarere si a scapat). In orice caz s-au rezolvat toate 3...

    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Pai... da-l in vileag pe respectivul.
    Mi se pare copilaroasa remarca asta. Asta incercam eu sa evit.
    Pãrerea mea...

  5. #15
    Administrator Tudor.M's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Falticeni
    Posts
    2,759
    Post (Dis)Likes
    Aici se inchide ca discutia nu se mai termina si incep exagerari care nu-si au rostul.

  6. #16
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    bogayman, nu exista notiunea de noi si voi. Exista o ierarhie doar pentru a preveni haosul, zi-mi o forma de organizare care poate functiona fara o ierarhie... (retoric sau pe privat).

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •