Results 1 to 1 of 1

Thread: Vand acvarii, incalzitoare, filtre, nisip si altele

  1. #1
    Base member Corwyn's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    333
    Post (Dis)Likes

    Lightbulb Vand acvarii, incalzitoare, filtre, nisip si altele

    Vand urmatoarele:

    Vand acvariu Homemade 35l (40x25x35) cu capac homemade, lumina Philips 865 18 Wati, moonlight homemade, colantat cu negru in spate si pe laterale - pret 50 RON.
    IMG_3012.jpg

    Acvariul arata bine, plantele cresc foarte bine, crevetii si endlerii la fel, NU ARE ALGE.

    Sticla are cateva mici zgarieturi si marginile sunt neuniforme (nu se vede sub colant), fundul nu este complet plat, dar cu un pad este perfect stabil. De asemeni capacul este cu cativa centimetri prea mare.
    Motiv vanzare: mi-am luat nano Dennerle si am mutat crevetii.

    Acvariu original Aquapro 60 Eheim din Hornbach 63 litri - dimensiuni 60x30x35 cm foarte frumos lipit, cu slicon negru, neciobit, nu curge, cateva zgarieturi mici de la firele de nisip - pret 200 RON.
    IMG_3104.jpg
    Sticla 5 mm, post vanzare a fost colantat perfect cu autocolant negru in spate si pe laterale.
    Vand doar sticla colantata si capacul original cu Neon de 15 W nefolosit.
    Negociabil pot oferi filtru, incalzitor, termometru, substrat, pesti, plante, Kit Tetra Starter, moonlight, sistem de iluminare suplimentara cu becuri de 865 etc.
    Motiv vanzare: au crescut prea mari scalarii si ma mut la modelul mai mare Aquapro 80.

    1 Kg Pietris amestec natural cu Manado - 10 RON
    IMG_3110.jpg
    4 Kg Pieris albastru de Hornbach
    granulatie 2-3 mm cred - 20 RON
    IMG_3108.jpg

    Filtru Hailea BT 200 (200l/h), cu toate accesoriile ,am scos buretele original si am bagat unul mai fin (inca am originalul) si din cutie am scos carbunele activat - 20 RON

    IMG_3114.jpg

    Incalzitor Resun RH 9000 50 W - folosit putin, merge perfect - 25 RON


    Termometru
    - 5 RON

    Doar dupa vanzarea acvariului Aquapro (sau la pachet cu acesta) pot oferi si un filtru intern Eheim 2008, un filtru intern Aqual Fan 1, un incalzitor Jager de 50 W , inca un termometru si diverse solutii Tetra de startare a acvariului.


    Preferabil in Brasov
    - nu vreau sa ma incurc cu transportul (mai ales la acvarii). Trimit si in tara la valori mai mari de 50 RON.


    Toate preturile sunt negociabile. Accept schimburi cu incalzitoare de 25W micute (Tetratec, Aquael etc.), teste de apa complete sau NO2, cu diverse vietuitoare: Femela matura de Leeri, Rasbora Espe, Neritine, Boraras Brigittae, creveti caridina, plante rosii, dragonstone, cioate etc.

    Pot oferi bonusuri de plante diverse, pietris si vietuitoare (neoni, scalari, albonubes, botia, cory paleatus, ancistrus, numeroase specii de melci etc.)
    Last edited by Corwyn; 27-10-2012 at 20:23.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •