Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 43

Thread: 375L american cichlid

  1. #1
    Member max_uki's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    BUCURESTI fundeni
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes

    Thumbs up 375L american cichlid


  2. #2
    Administrator Tudor.M's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Falticeni
    Posts
    2,759
    Post (Dis)Likes
    Daca deschizi un jurnal LOGIC este sa scrii in el, nu sa postezi un link.

  3. #3
    Member max_uki's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    BUCURESTI fundeni
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes
    am crezut ca se va muta aici ce am scris eu acolo atata tot . de scris am sa scriu.

    de o saptamana mi au sosit si pestii care vad ca s au acomodat f repede. 2geophagus au pus deja stapanire pe un loc al lor si au facut o gropita in nisip. sant vioi, mananca bine si granule si mixtura. sa vad cum fac sa pun si ceva poze
    Last edited by Tudor.M; 28-11-2012 at 11:02.

  4. #4
    Base member ionutz.m's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Zalau
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Salut,ce geophagusi ai? poze....

  5. #5
    Base member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Sf.Gheorghe- Brasov
    Posts
    342
    Post (Dis)Likes
    Da , pune niste poze cu acvariul si geophagusii , sunt curios , am si eu 4 G.Altifrons pe la 12cm .
    ps: ti-am urmarit jurnalul cu Uaru Amphiacanthoides de pe celalat forum , super intr-un singur cuvant .

  6. #6
    Member max_uki's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    BUCURESTI fundeni
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes
    geophagus redhead .i am luat de la nevertebrate pe comanda.am facut si poze dar nu mai stiu sa le pun aici ,am cautat pe aici dar poate ma ajutati voi.ms
    cori au depus in 3 locuri dar au ramas doar urmele de la icre ca le au ciugulit infometatii. ma bucur insa ca le e bine si au chef de treaba. ma gandesc ca sant conditiile ok

    meeki desi sant mici sant dracosi deja ,isi desfac gusa deja rosie si s ar da la cei mai mari. nici nu ma mai uit la tv de multe ori, intorc scaunul si ii urmaresc.ca la spectacol.
    Last edited by Tudor.M; 28-11-2012 at 11:02.

  7. #7
    Base member ionutz.m's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Zalau
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Salut domnu,uite asa procedeaza cu pozele.
    Uploadezi pozele din calculator in ImageShack,640x480,pe urma upload si postezi aici linkul de la Forum Code.
    Trebuie sa reusesti....bafta.

  8. #8
    Member max_uki's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    BUCURESTI fundeni
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes












  9. #9
    Member max_uki's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    BUCURESTI fundeni
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes







  10. #10
    Member max_uki's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    BUCURESTI fundeni
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes
    mai am de retusat ici colo cum ar fi sa maschez parte de jos unde este sumpul cu usi glisante din pal, un autocolant negru pe spatele bazinului.
    cu capacul am dat o n bara aiurea, am masurat bine dar am taiat la 1cm sub cota ca urmare dimensiunile sant cat ale bazinului deci nu intra ca un capac. asta e greseala costa. o sa strang bani si trec la o lampa suspendata 4x54w.
    pana atunci merge asa, poate oi gasi pe cineva sa l cumpere pt un bazin de 149x49cm cine stie. oricum m am relaxat bricolandu l deci e ok

    undeva intr o poza de ansamblu se vede in stanga un echinodorus mare, vreau sa l vand.nu mai am loc p tel ca urmare nu e plantat doar sta in suspensie acolo, incalzitorul o sa dispara in sump ca si pompa mica de langa el. ma bucur insa mult de tevaraie, pp filetat super tare te joci cu ele cum vrei plus tank adaptor flansa si nu la preturi ca pe e bay. rezonabil si in mai multe dimensiuni. se vede inca in poze ca vita de vie mai are inca mucisori insa o sa dispara curand. sper ca mosul sa se faca frumos si sa imbrace lemnaraia. luni mare spaima : vad ca ultimii 4 pesti sositi aveau ce credeti? cateva bobite de gris. am innebunit doar 4 aveau. imediat stare de urgenta oodinol de la jbl 30 ml pe zi timp de 3 zile , fara sa hranesc pestii deloc , temp cam 26grade si azi tanaaaannaa pestii curati fara pic de probleme. oricum erau activi si alergau de colo colo dar ma temeam si pt ceilalti. sa i prind separat exclus la ce decor au cred ca mi bagam minciogul in ... si fugeam cu el prin curte de nervi. cory au depus ca nebunii in noua locatie(ii am de un an) dar n o sa vad vreun pui cu siguranta ci doar le mai asigura scalarilor cate o gustare buna din cand in cand.
    poate ma intrebati ce i cu ei acolo. sant super frumosi mari si sotia e innebunita dupa ei. au depus si ei dar nefiind separati ceilalti au dat iama n munca lor. asta mi a fost conditia: faci acv mare cu ce vrei si cum vrei tu dar scalarii sant primii acolo sa fie clar! puteam sa mai zic ceva .

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •