Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 22 of 22

Thread: Ramele si viviparii

  1. #21
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Poti "sa faci" tu una.... Aduni informatiile citite/intelese... le scrii in Word.... vezi daca nu cumva cazi sub incidenta "dreptului de autor" a cuiva.... si le postezi sub forma de Articol.

    Abia atunci ai sa intelegi valoarea informatiilor oferite de tine si ai sa iti dai seama de "timpul pierdut" ptr a pune la dispozitie "altora" informatie la botu` calului. Iar reactia ta.... nu va fi placuta
    Ce citesti acum la articole.... este facut de oameni carora "le pasa" de acvaristica dar..... au si ei ca noi toti de altfel... o viata personala cred.

    Aria subiectelor in speta este foarte larga, iar situatiile de la caz la caz si mai diferite...... si de aceea userii prefera sa raspunda strict doar atunci cand situatia o cere si in functie de cunostintele fiecaruia. Dar dupa cum bine ai observat..... si acolo ies dispute: ptr ca fiecare are o experienta si parere diferita: ce stiu eu.... nu e bun fata de ce stii tu..... iar daca eu ma apuc sa scriu un articol..... noii veniti poate vor lua "de bun" ceea ce stiu eu... si nu vor afla ce stii si tu

    App: daca tot ai intrat pe DCR.... ai citit semnatura lui Ioan? daca nu.... ar fi bine sa o citesti si vei invata "multe".
    Nici Ioan nu s-a nascut invatat.... si nici el nu le-a stiut sau stie pe toate.... dar a cercetat si... isi impartaseste experienta si rezultatele cu altii.
    App de fraza ta: "lucruri care sincer ma intereseaza si pe mine..." pe cati crezi ca mai intereseaza lucrul acesta incat... ALTCINEVA sa se apuce sa astearna pe hartie un articol? Daca pana acum 5-10 ani lipsa informatiei era vizibila.... acum netul ne da posibilitati NELIMITATE..... BUNAVOINTA SI INTERES SA FIE!

    Ps: locul de unde se recolteaza viermii in natura.... tot Ioan l-a detaliat foarte bine intr-o postare..... dar din moment ce nu am posibilitatea sa tin o cultura... am trecut cu vederea acest aspect (cu toate ca: am citit, m-am informat si.... pe viitor daca v-oi avea nevoie STIU UNDE SA CAUT ACEA INFORMATIE) Seara lina si.... spor la citit
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  2. #22
    Member Obsidian's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Dr. Taberei, Bucuresti, Romania / Domnesti, Ilfov
    Posts
    217
    Post (Dis)Likes
    Multumesc pentru sfaturi si o seara buna si tie in continuare. Cred ca se poate inchide subiectul asta, nu-i asa?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •