Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 31 to 40 of 220

Thread: Pet shop-uri din Romania

  1. #31
    Very high member harry-ab's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    sebes,romania
    Posts
    1,395
    Post (Dis)Likes

    Alba Iulia

    Iris Garden in Alba Iulia pe B-dul 1 Decembrie, in Cetate, in apropierea liceului Horea Closca si Crisan. Oferta destul de buna- cea mai buna din zona cel putin.... Hrana , accesorii, aparatura. Ca specii se remarca scalari diamant, ramirezi gold si clasic, ancistrus, corydoras, macropodus, betta, aymonieri...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    iasi
    Posts
    14
    Post (Dis)Likes

    iasi

    As vrea sa mai completez eu lista cu pet-shopurile din Iasi:
    - unul micut in Alexandru, ceva mai sus de restaurantul Familial, care nu stiu daca merita sa fie pomenit deoarece are cativa pestisori si ceva echipamente
    - si sa nu uitam de cel din Piata de animale in care mai gasesti una alta (daca nu, se poate face comanda).
    In ceea ce priveste magazinul din centru, eu personal nu prea il agreez deoarece este foarte aglomerat iar vanzatoarele nu prea au timp de prea multe explicatii. Cu chiu cu vai afli un pret, produsele sunt foarte inghesuite si in permanenta esti in pericolul de a darama ceva. Ca preturi, intr-adevar sunt mai bune.

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Post (Dis)Likes

    Iasi

    Dupa ceva timp de cand nu am mai fost prin pet shop-urile din iasi am plecat zilele trecute cu gandul sa imi cumpar niste ancistrusi si niste melci de pomaceea. Am ajuns in piata de animale si nu am gasit asa ceva.. doar ceva scalari, gupi, xifori, carasi. M-am dus in centru la 2x2 si cand am intrat am avut o surpriza. Din cele vreo 10 acvarii care erau acolo in stanga am mai gasit vreo 3 in spate pe undeva ca le-am observat cu greu iar cand am intrebat pe vanzatoare de ancistrusi s-au uitat la mine si mi-au zis: " e de pus in acvariu?" i-am spus ca da sunt niste pesti.. imi spune mirata.. nu, n-avem asa ceva. Intreb de melci nici atat. Ma duc la Acvamax. Aici totul cum stiam insa mai multi pesti , ancistrusi aveau niste varietati mari si nu am vrut sa cumpar.. vreau ceva mai mici. M-am dus apoi la mall. Aici la fel din cele cateva acvarii pe care le aveau , au mai ramas cu vreo 3-4 tot pe undeva prin spate ascunse din care doar 1 acvariu cu vreo 2-3 pesti iar restul cu plante. La fel intreb de ancistrusi.. nimic, intreb de melci la care tanti rade si spune ca nu avem nici din astia.. sa mai revin. De pet shop-ul din alexandru nu am auzit inca.. dar cred ca daca il voi repera ii voi face o vizita. Nu stiu ce s-a intamplat cu pet shop-urile in iasi dar cred ca e ceva ilegal sa vinzi pesti din motiv ce ascund patronii acvariile asa in spatele tarabei si tin 2-3 pesti Sau s-au imbolnavit pestii iar de gripa aviara ? Imi aduc aminte ca atunci cand a fost gripa aviara politia a inchis piata de animale din iasi pt ca pestii puteau prezenta boala si se vindeau pesti pe sub mana

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    constanta
    Posts
    61
    Post (Dis)Likes

    CONSTANTA

    salut!vad ca de Constanta nu a zis nimeni nimik!sau nu am citit eu cu atentie?bun pai sunt petshopuri in Constanta
    -2 in piata brick;unul mai mare cu pesti frumosi si plante cate vrei,iar unul mai mic cu acvarii mai mici si far plante
    -1 in langa galeriile unirii are pesti f multi si variati si plante la fel
    -in complexul balada este unul micut fara prea multi pesti si plante dar face acvarii la comanda f reusite si relativ iesftine(1,5 ron/litru)
    - la intersectia strazilor primaverii cu poporului relativ aproape de stadionul GH HAGI al echipei farul cta este unul amre si are preturi f avantajoase la accesorii si hrana,are si pesti dar mai putini,plante deloc
    never run faster than your angel can fly

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes

    Bucuresti

    1.Magazin bunicel la Podul Grand (in capatul stazii Turda). De la intersectia 1 Mai cu Turda, inspre podul Grand pe partea dreapta. La 100 metrii inainte de urcarea pe pod.
    2. Amzei. exact in piata Amzei langa biserica.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti, Militari
    Posts
    90
    Post (Dis)Likes
    Azi am constatat ca cei care au magazinul din piata Moghioros se apuca de acvarii din domeniul marin, Am vazut 3 acvarii mari si unul mai mic cu diversi pesti de recif, anemone, corali moi, stele de mare, crabi pusnic, creveti.

    In legatura cu magazinul denumit "ACAPULCO" se pot da mai multe detalii despre locatia lui?

    Si in magazinul de la Piata Unirii am vazut niste creveti de mare.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    53
    Post (Dis)Likes

    Cluj-Napoca

    Pe strada David Ferencz nr 10, cea care duce din 21 dec la cinema republica. Au destul de multe specii de pesti, plante deloc.
    Pestisorul Fermecat. In P-ta Mihai Viteazu, chiar pe straduta din stg pietei(nu stiu cum se numeste). Plante deloc, pesti nu prea multi, dar mi s-au parut cei mai serviabili dintre toti. Si aveau niste discusi superbi.

    PS Zilele trecute am vazut la Rom Zoo Market langa regionala niste guppy care aratau cam ca aceia pe care ii cauta Laur. Si cereau 6 ron/buc.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucuresti (Pantelimon)
    Posts
    22
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dumi
    Bucuresti
    Personal, nu am intrat in prea multe pet shop-uri (inca), dar pot sa enumar ce stiu eu si nu au fost deja mentionate: Pet shop-urile din piata Gorjului si Veteranilor (Militari) - destul de slabute, atat la pesti, cat si la plante, precum si la alte utilitati pentru acvarii....Pet shop-ul de la Razoare (statia lt N. Gaina - fosta Ho si Min) - cel mai bun din ce am gasit eu pana acum...
    Am mai vazut pe forum (alte topicuri) ca ar mai fi cateva pet shop-uri laudate de multi (unul pe la Ozana - langa statia de metrou N Grigorescu, iar altul al unui domn Oprea, pe langa statia de metrou Muncii) - cel mai bine ar fi ca cei ce stiu mai multe despre ele(si despre altele, bineinteles) sa dea mai multe detalii...
    Am vazut ca nu s-a raspuns, poate intre timp ai aflat dar spun pentru altii. Magazinul dl Oprea este la Piata Muncii langa clubul ala de noapte, e si o terasa pe coltul ala. Este inspre Obor venind de la Dristor, pe dreapta, daca veniti cu metroul coborati inspre "locomotiva" trenului . Este cam la 50m de intersectie, inainte de a se termina parapetul pasajului, nu are cine stie ce reclama la intrare dar este imediat dupa acea terasa.

    Quote Originally Posted by Ode
    Azi am constatat ca cei care au magazinul din piata Moghioros se apuca de acvarii din domeniul marin, Am vazut 3 acvarii mari si unul mai mic cu diversi pesti de recif, anemone, corali moi, stele de mare, crabi pusnic, creveti.

    In legatura cu magazinul denumit "ACAPULCO" se pot da mai multe detalii despre locatia lui?

    Si in magazinul de la Piata Unirii am vazut niste creveti de mare.
    ACAPULCO era o pizzerie chiar la colt acolo la piata unirii (sf vineri) vis a vis de cupola km 0. cred ca la acel magazin ai facut chiar tu referire cand ai zis ca in el ai vazut creveti.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17
    Post (Dis)Likes
    www.hobbyzoo.ro inca nu e terminat siteul oricum dati o fuga pe la magazin si o sa aveti o surpriza placuta!!! specii care nu prea se gasesc in romania

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucuresti (Pantelimon)
    Posts
    22
    Post (Dis)Likes
    nu stiu daca gresesc dar acvariile lor imi par intr-o stare deplorabila. nu sunt eu mare expert, dar sa vezi geamuri aproape verzi de alge si pesti morti ici colo cate unu, mai ales in acvariul cu carasei, unde sunt enorm de multi, mereu sunt 2-3 cu burta in sus :(

    e adevarat ca gasesti SAE (daca or fi SAE) si creveti (ultima data nu erau de vanzare) si uneori si alte specii mai putin populare, dar eu ultima data cand am fost am plecat cu mana goala, nici macar niste melci de substrat nu am avut curaj sa iau.

Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •