Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 220

Thread: Pet shop-uri din Romania

  1. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    19
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dumi
    Bucuresti
    Personal, nu am intrat in prea multe pet shop-uri (inca), dar pot sa enumar ce stiu eu si nu au fost deja mentionate: Pet shop-urile din piata Gorjului si Veteranilor (Militari) - destul de slabute, atat la pesti, cat si la plante, precum si la alte utilitati pentru acvarii....Pet shop-ul de la Razoare (statia lt N. Gaina - fosta Ho si Min) - cel mai bun din ce am gasit eu pana acum...
    Am mai vazut pe forum (alte topicuri) ca ar mai fi cateva pet shop-uri laudate de multi (unul pe la Ozana - langa statia de metrou N Grigorescu, iar altul al unui domn Oprea, pe langa statia de metrou Muncii) - cel mai bine ar fi ca cei ce stiu mai multe despre ele(si despre altele, bineinteles) sa dea mai multe detalii...
    Quote Originally Posted by dan20070
    Bucuresti

    Animax - Carrefour Baneasa
    Multe plante pesti apa dulce/mare

    Pet Zone - Carrefour Militari
    Putine Plante Putini pesti (nu de apa de mare)

    Animax- Pe strada pietonala la intersectia cu Lipscani
    multe tipuri de pesti acvarii plante si alte animale

    Zoo Market - langa piata amzei in romana
    multe animale plante pesti de ambele tipuri de acvariu (dulce/marin)

    Cora (oricare)
    Si mai era cel zis de master_alexut, la Moghioros.
    Un update se poate...mai exista pet-shopurile astea? Au aparut altele noi?...Eu sunt student de ceva timp in Buc, deci nu prea le stiu, iar pana acum nu prea m-au interesat..Eu ce am fost, am fost la animax in orhideea, zoo market in amzei si acela de pe lipscani...Zoo Market mi s-a parut cel mai bun, dar nu au nici ei femele de betta

  2. #22
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    78
    Post (Dis)Likes
    PET-SHOP BRASOV

    Se numeste Amazon, se afla langa Peperoni (mai jos de teatrul Sica Alexandrescu)..su multe produse si preturi acceptabile


    Inca unul langa NIcoli (vis-a-vis) sau qm se zice k nush franceza ... de Liceul HIdro ....multi pesti ..in special puieti,plante putine si tot felul de produse in materie de acvaristica (decoruri,aparate,si hrana OK )

  3. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    timisoara
    Posts
    53
    Post (Dis)Likes
    fratilor sunt nou pe aici dar in timisoara nu exista pet shop ca eu caut si nu prea am gasit poate voi stiti mai mult

  4. #24
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Galati
    Posts
    91
    Post (Dis)Likes
    GALATI

    Petshop 1
    -piata centrala, in hala veche, cum intrati in partea stanga
    -multi pesti(discusi, scalari, tetrazona, moli, sanitari, carasi, rechini, anymonieri-nu stiu cum se scrie, velifera, neoni, tetra, betta, platydoras, fosillis, ancistrus)
    -plante(anubias, criptocorine, valisneria, elodeea, si altele)
    -acvarii, hrana, hardware, decor

    Petshop 2
    -piata centrala, in hala veche, in coltul opus celui prezentat mai devreme
    -pesti(scalari, moli, carasi, betta)
    -hrana, si alte elemente pentru decor

    Petshop 3
    -tiglina 4, langa posta
    -aici nu aveau decat vreo cativa carasi, dar aveau acvarii

    Petshop 4
    -vizavi de piata de legume din M19, pe "aleea comertului"
    -este un magazin mai micut, are carasi, si alte specii care nu stiu cum se numesc
    -plante(ceratopteris, java moss)

    Rog colegii din Galati sa ma corecteze, sau sa completeze lista pe care am inceput sa o fac.

  5. #25
    High member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    GALATI - Mazepa 2
    Posts
    748
    Post (Dis)Likes
    Ar mai fi:

    Petshop 5

    Potcoava de Aur, chiar in fata.
    Nu au pesti dar au multe echipamente, acvarii, neoane si pot aduce si la comanda dupa catalog. Preturi mai mici decat in Piata centrala!!!
    Acvariu 150L net cu Scalari diamant
    Acvariu 30L cu creveti Red Cherry

  6. #26
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    90
    Post (Dis)Likes

    Bucuresti

    DENUMIRE: Zoo Mania

    LOCATIE: Cora Pantelimon, pe drumul interior care leaga Cora de Mobexpert, pe partea dreapta venind dinspre Cora

    CE SE GASESTE:
    - pesti: platy, guppy, xifo, molly (mai slab la vivipari, doar platy au mai multi), chiclide africane, scalari (uneori), tetrazona, neoni, gurami, zebre, carasi, betta (cam de toate, mai putin discusi) - locul 2 dupa cel de la Razoare
    - plante: 3 acvarii de vreo 100 l fiecare indesate cu plante de toate natiile + cele din acvariile cu pesti: Ceratophyllym demersum, Anubias, Cladophora, plante rosii si multe alte specii - locul 1 impartit cu cel de la Razoare
    - echipamente: filtre interne si externe de la AquaEL si alte firme, pompe de aer, incalzitoare, neoane Sun-Glo, Aqua-Glo si altele cu -Glo, acesorii diverse - locul 1
    - acvarii de firma de la Hagen, Ferplast, Juwell si altele - locul 1
    - decoratiuni: pietris, buturugi naturale, imitatii de corali, vase de ceramica, plante de plastic...
    - hrana pentru pesti: Nutrafin, Tetra, Troco Prim si altele, toate in diverse sortimente

    OBSERVATII:
    - Este un magazin foarte bun pentru a incepe primul acvariu, angajatii fiind instruiti.
    - Plantele au cate o placheta cu denumirea in latina infipta in ghiveci.

  7. #27
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti, Militari
    Posts
    90
    Post (Dis)Likes
    BUCURESTI

    In Militari inca mai functioneaza cele 2 magazine din pietele Veteranilor si Gorjului, cel din veteranilor este tare slabut, nu au nici pesti si nici plante multe sau deosebite.

    Tot in Militari mai exista un magazin de acvaristica la Valea Lunga, la parterul unui bloc (pe partea stanga cand mergi spre autostrada) vis-a-vis de magazinul Vodaf*** (nu vreau sa fac reclama )
    Acolo oferta de plante si echipamente este cam slabuta dar au varietate la pesti (guppy, xipho, moly, scalari, "sanitari" div tipuri, killye, si altii pe care nu ii cunosc inca)
    Preturi foarte bune.

  8. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    oradea
    Posts
    57
    Post (Dis)Likes

    oradea

    salutare, Oradea
    nu stiam unde sa pun acest topic asa ca e la gramada...
    In oradea (dupa ce am povestit cu levy, si am mai fost si personal) po sa spun ca sunt citeva magazine bune:
    1. Zoomania (primul ca marime si oferta) pe transilvaniei colt cu coposu
    2. Pe sovata putin mai sus de podul cu pontoane imi scapa numele, vor crea un stand special cu acvarii din polonia
    3. In spatele pietei din rogerius (nu am ajuns inca la el)
    4. Aqua - pe independentei vis a vis cu dioda - au gama variata de pestisori
    5. Pe sucevei linga camaring in colt, nu au mare lucru dar aduc la comanda
    6. Pe Proresului linga biserica Sf. Andrei la parterul blocului, destul de ieftin
    7. Se va deschide unul si in comp[lexul lotus
    Cu siguranta mai sunt (ce am prezentata ar acoperi doar centrul si rogerius) ramin descoperite cartierele iosia si nufaru
    Daca stie cineva haideti cu informatia
    " Orice lucru trebuie explicat in cel mai simplu mod posibil, dar nu mai simplu decat atat". A. Einstein

  9. #29
    Base member OAndrei's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Pitesti
    Posts
    342
    Post (Dis)Likes

    Pitesti

    1. In piata ciair. Acvarii cam neingrijite dar pesti ieftini zic eu(2lei orice peste-vivipar, betta,caras) doar scalarii sunt mai scumpi 3lei(sunt pui adulti nu are). Nu tine hrana vie! .In rest vanzatorul e un baiat de treaba.
    2. Pe Sf Vineri(in centru pe langa biserica sf vineri). Acesta tine hrana vie (doar tubifex). Vine puii cu 2,5lei si adultii cu 4,5 lei(vivipari).

    Nr. 2 este mai ingrijit dar mai scup ca nr.1

  10. #30
    Very high member a.aurel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Popesti
    Posts
    1,382
    Post (Dis)Likes

    Brasov

    In piatza Astra un pet-shop cu de toate, de la serpi,tarantule pana la un acvariu marin de .....5000 de euro

Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •