Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 220

Thread: Pet shop-uri din Romania

  1. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    11
    Post (Dis)Likes
    Iasi
    Pet-Shop 2x2:
    Unde se afla:
    Se afla pe Strada Cuza Voda. Cine nu stie unde este, se afla pe strada aia lunga dintre statia de tramvai din centru si statia de tramvai de la filarmonica. Magazinul se afla pe partea stanga mergand dinspre filarmonica spre piata unirii (centru) .
    Ce gasiti:
    Plante - (de la Cryptocoryne pana la Cabomba, marsilea si altele) posibil daca au in stoc, fiind cel mai cunoscut si cel mai popular pet-shop din Iasi, trebuie sa aveti ceva noroc sa gasiti plante. Daca prindeti saptamana cand a primit marfa, aveti noroc.
    Pesti - Carasi, Piranha (au chiar acum in stoc daca va grabiti) , Zebre roz, guppy, neoni, tetrazoni, xifo, molly, ancistrusi, calistrus... si altii...
    Observatie:
    Este recomandat, pentru ca nu veti avea surprize neplacute, vanzatorii sunt sinceri (recomandabil sa veniti la magazin dupa ora 17:00 pentru ca il veti gasi pe 'Ovidiu' patronul magazinului care va lamureste daca aveti vreo intrebare sau orice altceva.


    Pet-Shop Acvamax NeRecomandat
    Unde se afla:
    Se afla la vreo 150 m de statie de tramvai din TG. Cucu. O luat pe drumul dinspre hala centrala , si chiar dupa ce treceti de zona cu tigani & bisnita , vedeti chiar in fata ca scrie mare ACVAMAX.
    Ce gasiti:
    Plante - Foarte multe, nu stiu de unde sunt aduse sau ce sunt cu ele, preturile sunt destul de mari avand adaos mare respectivul magazin. Aveti grija, cei de la magazin nu se pricep foarte bine la plante asa ca sa nu credeti orice vi se va zice.
    Pesti - Discusi, guppy, molly, xifo .. etc.
    Observatie
    Preturile sunt foarte mari, iar patronul magazinului este de sine un tzapar,. Daca aveti de gand sa va procurati un acvariu nu o faceti de la el, si cu atat mai putin pentru capace, care nu sunt izolate deloc si sunt facute foarte prost.

    Magazin Nerecomandabil




    Pet-Shop Mall:
    Unde se afla:
    Se afla in partea de mall noua, jos, langa kidsland.
    Ce gasiti:
    Plante: Destul de multe dar la preturi foarte foarte mari.
    Pesti: De orice fel aproape dar la preturi foarte foarte mari
    Observatie:
    Foarte multe produse, o varietate foarte diversificata dar din pacate cu niste adaosuri foarte mari.

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ploiesti
    Posts
    35
    Post (Dis)Likes

    petshop PLOIESTI

    PETSHOP PLOIESTI
    3 ZOOMANIA:unul la catedrala,unul in piata nord(Complexul Mare),unul la capatul traseului 104
    PETSHOP pe marasesti la 500m de OMV.e super tare omul si stie multe

  3. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    tg-jiu
    Posts
    29
    Post (Dis)Likes
    Tg-Jiu

    Zoo Market
    Nu stiu exact denumirea dar o spun astfel incat sa isi dea seama oricine: Se afla in gangul de langa clubul Arena, peste strada de magazinul Parangu, sau vis -a-vis de Altex Megastore.
    Pesti: (permanent guppy. xipho, zebre rosii si albe,carasi , gurami, scalari, tetrazona,neoni, cory, (mai rariplaty, ancistrusi, betta, etc
    plante: aduc mai rar si multe specii preturi: 5ron-30ron
    echipament:neoane, acvarii echipate, filtre, susbtrat, etc
    Altele:contine si pasari exotice, hrana pentru animale, si multe chesti, legate tot de animale, iar vanzatorii se pricep destul de bine

    Petshop 9mai
    Langa magazinul Roberta,Str. 8mai, cum mergeti spre piata mica(la intrare la fructe)
    Pestiipho, tetrazona, guppy, scalari, cory, nu mai stiu ca nu frecventez
    Plante: doar cateva specii(asta cand am fost eu)Echinodorus cordifolius si Cryptocoryne wendtii

  4. #14
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    177
    Post (Dis)Likes
    S-a deschis un pet-shop în Auchan Titan. Sau asta cred ca e, nu deschisesera când am trecut pe acolo, n-am văzut decât niste mâncare si nişte castele.
    Ce mi-a atras atentia sunt cele trei minunate acvarii de la intrare cu dimensiunile extraterestre aproximative de 70/50/10 unde acel 10 este lăţimea.
    Au fundal d-ăla cu autocolant si substrat cu pietriş gallben şi albastru, exact ca în natură vere, şi vreo 10 barbus tetrazona şi vreo 10 conconiusi în vreo două bine ca nu sunt maturi ca se întorceau numai dacă se dădeau peste cap, unul e înca gol, ăsteapta ţestoasele probabil ...

  5. #15
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    177
    Post (Dis)Likes
    Am intrat înauntru, magazin foarte mic si claustrofobic, acvaristica undeva în capăt: vreo şase acvarii mici cu ceva peşti "obişnuiţi", zebre, betta, tetrazone cu acelasi substrat cu pietre lucitoare galbene si verzi, nema plante, mâncare, ceva acvarii mici de vânzare, vreo două buturugi mici, niste nisip, castele, nişte pompe de aer ... Slab.

  6. #16
    Very high member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Sibiu
    Posts
    1,119
    Post (Dis)Likes
    Sibiu

    1. Calea Dumbravii - vis-a-vis de CEC-ul nou
    2. VAARON - langa posta (numai pentru ustensile, hrana)
    3. Mitropoliei - zona primarie
    4. Soseaua Alba Iulia, Bl. 35 A, Sc. A, Ap. 2 - particular
    5. REAL - 2 petshopuri in cadrul magazinului gigant - la intrarea in oras dinspre Brasov (RECOMANDAT)
    6. colt cu piata Cibin cum ajungi de pe 9 Mai
    7. la piata Cibin
    8. la piata Rahova

    UPDATE:
    punctele 3 si 4 sunt in standby sau inchise.

  7. #17
    High member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Arad
    Posts
    685
    Post (Dis)Likes
    Arad

    1 - Langa Stadionul UTA. - Zoo Mania

    De fapt pe partea opusa stadionului, langa tipografia Gutenberg- e un Pet-shop MARE - acolo am intrebat de crapi Koi si nici nu au vrut sa negocieze cand am spus ca vreau sa cumpar cam 300 de bucati... mi-au oferit la 15 RON bucata. Eu vroiam sa dau maxim 10...


    2 - Langa Piata Catedralei - magazinul Piranha

    Practic e pe o straduta - langa piata. Se poate ajunge usor cu masina mergand pe straduta cu sens unic care ocoleste Parcul Reconcilierii (ala luminat noaptea si unde stau statuile alea in frig si ploaie), directia Piata. E la 50 de metri de Parcul ala si la 80 -100 de metri de piata.


    Duminica (in fiecare duminica) e targ de pasari/pesti exotici , porumbei, papagali, scule de pescuit etc in fata la Casa Sindicatelor. Acolo gasiti tubi, acvarii, accesorii, pesti, broaste testoase, viermusi, rame etc... Accesul e destul de usor. In Arad TOATE DRUMURILE DUC LA PODGORIA - aia e intersectia cu sens giratoriu din fata noii Catedrale. De acolo trebuie sa mergeti pe langa Lac, spre Casa Sindicatelor.. si sa cautati loc d eparcare, ca duminica e full, iar niste politai au prostul obicei sa stea duminica la panda sa dea amenzi la Timisoreni! Pe bune! Vin foarte multi din timisoara sa se aprovizioneze cu tubi si pesti!

  8. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Arad
    Posts
    23
    Post (Dis)Likes
    Apropo la ce a spus Gabii

    ARAD

    3 Magazinul Piranha ( al 2 magazin cu acelasi nume ) - Langa posta Micalaca 500 , langa Profi si langa schimb valutar , farmacie ...

    Exista pesti , exista plante , exista filtre , incalzitoare , pietre , mancare orice fel

  9. Likes cfrtriaj liked this post
  10. #19
    High member
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    BUCURESTI - Militari Apusului.
    Posts
    701
    Post (Dis)Likes

    BUCURESTI

    Cam slabur pt BUCURESTI

    Un magazin super este in piata moghioros drumul taberei ...au vreo 9-12 tipuri de discusi ....la preturi sunt f ciudati unii foarte scumpi destul de obisnuiti si altii mai rari care nu gasesti pe toate drumurile la preturi mici.
    Mag este in piata prima intrare paralela cu linia tramvaiului 41 ...intrebati in piata si gasitit.Surprinzator este ca acolo este primul mag in care am stat la coada pt un peste erau 4 persoane inaintea mea .
    ضصثيفغهنتانمعهخجدطايلاةنناةووثلرسئلاسشقعهىةوز طج لذبلغهحكا
    .........si uite asa mi-am luat acvariu : http://www.youtube.com/watch?v=ConVJ2dnI-U

  11. #20
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Iancului
    Posts
    288
    Post (Dis)Likes
    Bucuresti
    Personal, nu am intrat in prea multe pet shop-uri (inca), dar pot sa enumar ce stiu eu si nu au fost deja mentionate: Pet shop-urile din piata Gorjului si Veteranilor (Militari) - destul de slabute, atat la pesti, cat si la plante, precum si la alte utilitati pentru acvarii....Pet shop-ul de la Razoare (statia lt N. Gaina - fosta Ho si Min) - cel mai bun din ce am gasit eu pana acum...
    Am mai vazut pe forum (alte topicuri) ca ar mai fi cateva pet shop-uri laudate de multi (unul pe la Ozana - langa statia de metrou N Grigorescu, iar altul al unui domn Oprea, pe langa statia de metrou Muncii) - cel mai bine ar fi ca cei ce stiu mai multe despre ele(si despre altele, bineinteles) sa dea mai multe detalii...

Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •